czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Teatr to jest profilaktyka

Dodano: 13 sierpnia 2002, 14:34

Milanowskie Liceum Ogólnokształcące gości dzieci szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu parczewskiego na warsztatach teatralnych zorganizowanych przez Parczewskie Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury oraz Stowarzyszenie na Rzecz Aktywizacji Mieszkańców Polesia Lubelskiego w Podedwórzu przy współudziale Starostwa Powiatowego w Parczewie, Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Powiatowej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury oraz GOK w Milanowie.
Dzieci pracują nad swoimi inscenizacjami, które zaprezentują w sobotę. Sześć godzin prób dziennie wcale ich nie męczy. W zamieszkałym przez młodych aktorów internacie oraz parku otaczającym budynki liceum słychać wrzawę i śmiechy. Pomiędzy zajęciami prowadzona jest profilaktyka uzależnień, uczestnicy spotykają się z psychologiem oraz osobami mówiącymi alkoholizmie. Malują plakaty oraz wymyślają hasła przestrzegające przed uzależnieniem się. Ich myślą przewodnią są słowa „Teatr i muzyka to już profilaktyka”.
Co wieczór organizatorzy urządzają dzieciom dodatkowe atrakcje jak dyskoteki czy ogniska. Dzieci gościły uczestników rowerowej pielgrzymki do Włoch. Leśniczy opowiedział legendę, jak powstała nazwa rezerwatu Czarny Las oraz ciekawostki z życia zwierząt. Pouczył je także jak mają się ubrać i zachowywać w lesie aby nie stała im się żadna krzywda.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24