niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Terespol: Międzynarodowe uroczystości z ikoną z Grecji

  Edytuj ten wpis
Autor: (pim)

 (Marek Pietrzela)
(Marek Pietrzela)

Z udziałem metropolity Sawy zaczną się dziś dwudniowe uroczystości cerkiewne upamiętniające rocznicę przeniesienia oleodrukowej kopii ikony Matki Bożej Skoroposłusznicy (Szybko spełniającej prośby) do terespolskiej świątyni.

Jesienią ubiegłego roku ze znajdującej się w prywatnym domu w Terespolu kopii tej ikony spływał wonny olej. Od 8 października 2010 r. ikona jest w terespolskiej świątyni pw. św. apostoła i ewangelisty Jana Teologa (na zdjęciu).

Dziś odbędzie się uroczyste powitanie kopii ikony Matki Bożej Skoroposłusznicy napisanej specjalnie dla terespolskiej cerkwi w monasterze Dochiariu na świętej górze Atos. To tam ikona objawiła się cudami.

Przywieziona do Polski przez greckich mnichów ikona powitana zostanie przez duchowieństwo i wiernych w sobotę o godz. 16.00 na ulicy wjazdowej do Terespola (u zbiegu ulic Kodeńskiej i Wojska Polskiego) i przeniesiona z procesją do cerkwi św. Jana Teologa. U wrót świątyni ikonę przywitają hierarchowie na czele ze zwierzchnikiem Polskiego Autokefalicznego Kościoła prawosławnego, Metropolitą Warszawskim i całej Polski Sawą.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!