poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Prezydent Andrzej Czapski wręczył w niedzielę dyplomy i statuetki laureatkom XIII Edycji Miejskiej Samorządowego Konkursu Nastolatków.

Uhonorował w ten sposób dziewczyny zajmujące się wolontariatem i prowadzeniem akcji charytatywnych. Komisja wybierając laureatki wzięła m.in. pod uwagę konsekwencję, zaangażowanie, wytrwałość, motywy i skuteczność.

AGNIESZKA NITEK

Ma 18 lat. Kończy liceum profilowane w Zespole Szkół Zawodowych nr 2. W tej chwili czeka na wyniki matury pisemnej. Na egzaminie ustnym z języka polskiego dostała aż 20 punktów. Od początku nauki w ZSZ nr 2 jest wolontariuszką w świetlicy socjoterapeutycznej "Perspektywa” przy ul. Stacyjnej. Grała w szkolnym teatrze,
- W świetlicy pomagałam w odrabianiu lekcji, organizowałam zabawy i rozrywki. Dla dzieci jest ważna nawet zwykła rozmowa - mówi Agnieszka.
Na pl. Wolności młodzież wystawiła niedawno przedstawienie "Piekło, albo niebo” według jej scenariusza. Teraz zamierza studiować zarządzenie służbą zdrowia i nadal działać charytatywnie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

MONIKA RUSZCZYK

18-latka. Zdała do trzeciej klasy bialskiego IV LO im. Stanisława Staszica. Od lat współpracuje ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt. Działa też w szkolnym kole Ligi Ochrony Kraju. Jako wolontariuszka pomaga w świetlicy socjoterapeutycznej "Perspektywa” oraz w Domu Dziecka w Komarnie. Ostatnio przygotowywała dla wychowanków tych placówek plakaty, gry i zabawy. Nieodpłatnie pomaga starszej kobiecie w sprzątaniu i zakupach. Jest inicjatorką wielu akcji charytatywnych. - Złota dziewczyna. Ma czas także na pomoc swoim babciom - mówi Małgorzata Ruszczyk, jej mama.

ANGELIKA BARTOSZUK

Absolwentką bialskiego Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. 19 lat. Od pierwszej klasy liceum profilowanego współpracowała jako wolontariuszka ze świetlicą "Perspektywa”. - Dzięki naszym profesorkom Agnieszce Alikowskiej i Małgorzacie Twarowskiej-Przygodzie i wraz z Agnieszką Nitek przygotowywałyśmy w szkolnym kole teatralnym przedstawienia dla dzieci. Uczestniczyłyśmy z zbiórkach przyborów szkolnych i innych darów dla maluchów. To dawało nam satysfakcję i radość innym - mówi Angelika. Dodaje, że brała udział w akcjach szkolnych, m.in. "Góra grosza” i na rzecz PCK.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!