wtorek, 23 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Turniejowe zmagania z grochem i workami

Dodano: 25 lipca 2002, 17:20
Autor: (KK)

Pod znakiem turnieju wsi przebiegać będą w najbliższą sobotę i niedzielę Dni Milanowa organizowane już po raz piąty z rzędu na miejscowym stadionie.

Najlepsza w tej rywalizacji miejscowość, zdobędzie okazały puchar ufundowany przez wójta Jerzego Krępskiego.
Do turnieju zgłosiło się już 5 wsi: Czeberaki, Kopina, Kostry, Rudno i - oczywiście - Milanów. Poszczególne drużyny rywalizować będą aż w 20 konkurencjach. Przewidziano m.in. przeciąganie liny, ubijanie piany na czas, przebieranie grochu, rzut beretem, biegi w workach, slalom rowerowy, rzut wałkiem do celu, przenoszenie worków z piaskiem, a nawet jedną bardzo praktyczną na co dzień (dla sołtysów) - napisanie podania o dofinansowanie określonego przedsięwzięcia na wsi.
Niedzielny festyn rozpocznie się o godzinie 14. W części oficjalnej przewidziano m.in. okolicznościowe przemówienia, a także wręczenie odznaczeń państwowych. Srebrny Krzyż Zasługi otrzyma Teresa Bożym, nauczycielka z Milanowa, brązowe - Jan Donica, dyrektor Banku Spółdzielczego w Milanowie i Zdzisław Bożym, sołtys z Kopiny.
Bogaty jest program artystyczny. Wystąpią: zespół ludowy "Kalina” z Jabłonia, kapela ludowa i orkiestra dęta z Milanowa, zespół "Nas Troje” z Siemienia. Przedstawienie dla dzieci Robinson Crusoe zaprezentują aktorzy z Krakowa. Grać będą zespoły muzyczne: Kanon Plus z Parczewa, Passat i Trio Dance z Białej Podlaskiej. Na zakończenie przewidziano zabawę taneczną, która trwać ma do godziny trzeciej po północy.
Uczestnicy festynu będą mogli również obejrzeć wystawę sprzętu rolniczego i pokaz makijażu Avon, a także zakupić książki na kiermaszu. Chętni będą mieli okazję przejechać się bryczką konną, a dzieci skorzystać z wesołego miasteczka.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24