piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Upominanie się za równością praw

Dodano: 8 maja 2002, 16:35

Przemarsz ulicami miasta niepełnosprawnych i ich opiekunów pokazał przechodniom, że wszyscy w społec
Przemarsz ulicami miasta niepełnosprawnych i ich opiekunów pokazał przechodniom, że wszyscy w społec

Prawie 600 osób uczestniczyło w przemarszu oraz innych imprezach organizowanych z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Białej Podlaskiej

Dzięki wielu sponsorom możliwe było efektowne przygotowanie tej nietypowej parady przez bialskie ulice od parku Radziwiłowskiego na pl. Wolności. Tam odbyły się występy dzieci i osób niepełnosprawnych, zespołów "Chwilka” i "Break Dance” oraz pokazy taekwon-do.
Impreza służyła pokazaniu osób niepełnosprawnych intelektualnie jako pełnowartościowych ludzi, zasługujących na szacunek i godne życie w społeczeństwie. Była pretekstem też do przedstawienia Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Przedszkola Samorządowego nr 16, Zespołu Szkól Specjalnych, MOPS, ZSZ nr 3 oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej przy S I "Elremet”, a także Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu i Domu Pomocy Społecznej w Kozuli. Gościnnie przybyli również przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej w Konstantynowie i Środowiskowego Domu Samopomocy w Pionkach.
Uczestniczący w imprezie zapożyczonej przed latami z Francji bialski prezydent Andrzej Czapski podkreślił, iż w minionych latach nie było tak bogatego przemarszu. Zaznaczył także, że tworzone są w Białej Podlaskiej kolejne instytucje udzielające pomocy niepełnosprawnym. Podziękował ich pracownikom oraz wielu wolontariuszom chętnym do niesienia wsparcia potrzebującym.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24