piątek, 26 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Urząd Gminy w Terespolu wyprowadza się na wieś

Dodano: 27 grudnia 2012, 16:09
Autor: (IZI)

Nowy gmach ma ok. 2 tys. mkw. powierzchni. Przeniesie się tutaj prawie cały Urząd Gminy. (Urząd Gmin
Nowy gmach ma ok. 2 tys. mkw. powierzchni. Przeniesie się tutaj prawie cały Urząd Gminy. (Urząd Gmin

Nowy budynek Urzędu Gminy na razie stoi w szczerym polu. Wokół ma powstać osiedle domków jednorodzinnych

Na wzgórzu w Kobylanach wyrósł nowy budynek Urzędu Gminy Terespol. Po dwudziestu latach gminna administracja wyprowadzi się z miasta.

– Odebraliśmy klucze i zaczęliśmy już meblować budynek – mówi Krzysztof Iwaniuk, wójt gminy Terespol. – Czekamy jeszcze na pozwolenie na użytkowanie. Decyzje musi wydać sanepid, straż pożarna i nadzór budowlany. Trudno powiedzieć, czy wprowadzimy się tam jeszcze w styczniu, czy raczej w połowie lutego. Oficjalne otwarcie planujemy na maj, kiedy zazieleni się otoczenie budynku.

Nowy gmach ma ok. 2 tys. mkw. powierzchni. Przeniesie się tutaj prawie cały Urząd Gminy. W dotychczasowej siedzibie, przy ul. Wojska Polskiego w Terespolu zostanie tylko pomoc społeczna. – Na życzenie samych podopiecznych – mówi wójt.
Budowa kosztowała 8,5 mln zł. – Jeszcze nie podsumowaliśmy wszystkich kosztów, ale razem z otoczeniem, to ok. 10 mln zł – mówi Iwaniuk.

Nowy budynek urzędu stoi w szczerym polu, ale wokół ma powstać nowe osiedle. Teren jest uzbrojony, gmina ma tu do sprzedania kilkaset działek. Ceny? Od kilkunastu tysięcy złotych.

– To będzie osiedle domków jednorodzinnych – mówi Iwaniuk. – Przebiega tędy ul. Zielonego Wzgórza, więc może też tak będzie się nazywało całe osiedle. Sprzedaliśmy już ponad 30 działek, a wszystkich jest ok. 300. Chcemy, żeby zabudowa gminy była zwarta, bo wtedy łatwiej jest zadbać o dostęp do szkoły, czy do ośrodka zdrowia.

Gmina Terespol liczy ok. 7 tys. mieszkańców. Jak wylicza wójt, pozabudżetowych miejsc pracy jest ok. 3 tys.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24