sobota, 17 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Uskarżają się na wandali

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 marca 2008, 18:41

Niszczą drzwi w blokach, wybijają szyby, łamią znaki drogowe - narzekają mieszkacy osiedla Jagillońskiego.

Panoszą się, bo czują się bezkarni. Policja i Straż Miejska apelują do mieszkańców o współpracę w poskromieniu chuliganów.

- Z przerażeniem w ostatnią niedzielę zobaczyłem, że znaki drogowe są pood-wracane. Chuligani znowu zabawiali się kosztem zmotoryzowanych. Przecież to najprostsza droga do wypadku - oburza się mieszkaniec bloku przy ul. Terebelskiej
w Białej Podlaskiej.

Marian Burda, wiceprzewodniczący Rady Miasta, wystąpił w sprawie wandalizmu na ostatniej sesji. Podkreślił, że chuligani wybili kilka szyb przy wejściu do klatek schodowych. Zaapelował też do komendanta policji, aby funkcjonariusze aktywniej zajęli się zwalczaniem zjawisk patologicznych i zainteresowali się tym, co robi młodzież na os. Jagiellońskim.

- Kilka dni temu chuligani roztrzaskali kosze na śmieci. Niestety, wielu mieszkańców jest zastraszonych przez wandali i pijaków. Ludzie boją się interweniować, bo rzadko widują mundurowych, patrolujących osiedle - zauważa Marian Burda. - A przecież na naszym osiedlu mieszka wielu policjantów. Dlaczego nie przeciwdziałają niepożądanym zjawiskom?

Zenon Piekarz, kierownik administracji Bialskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Zgoda” w os. Jagiellońskim, potwierdza, że w ostatnich tygodniach ktoś wybił szyby w kilku budynkach, m.in. przy ul. Księcia Witolda i Zygmunta Augusta. Wstawienie nowej z usługą kosztuje około 200 zł.

- Trochę za dużo tych przypadków - ocenia Piekarz. - Ale jak zawsze: nikt z mieszkańców nic nie widział i nic nie słyszał. Bez współpracy z ludźmi nie ustalimy winnych. Może warto byłoby uruchomić telefon interwencyjny, żeby mieszkańcy dzwonili anonimowo - proponuje kierownik.

Podkomisarz Cezary Grochowski, oficer prasowy bialskiej Komendy Miejskiej Policji, wyjaśnia nam, że w KMP brakuje około 50 policjantów do służby patrolowej. - Nie wyciągniemy funkcjonariuszy z kapelusza. Ale najgorzej, że na osiedlach nikt nie czuje się gospodarzem. Liczymy na lepszą współpracę z mieszkańcami - mówi Grochowski.

Artur Żukowski, komendant bialskiej Straży Miejskiej, poinformował nas, że w imieniu prezydenta zwrócił się już do szefa miejskiej policji o wzmożenie patroli w os. Jagiellońskim.

- I my będziemy tam częściej zaglądać. W godzinach naszej służby, czyli od 7 do 22 prosimy o telefony pod nasz numer alarmowy 986. Nie wymagamy podawania danych osobowych. Wystarczy, że zgłosicie państwo niepokojące zdarzenie, a my szybko zareagujemy - zapewnia komendant Żukowski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!