środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

W Białej Podlaskiej znikną bilety 7-dniowe, a urzędnicy pojadą za darmo

Dodano: 20 lutego 2016, 17:54
Autor: Ewelina Burda

Projekt uchwały przewiduję likwidację niektórych biletów okresowych. Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską będą też mieli urzędnicy/ fot. MZK
Projekt uchwały przewiduję likwidację niektórych biletów okresowych. Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską będą też mieli urzędnicy/ fot. MZK

Likwidacja niektórych biletów okresowych oraz rozszerzenie uprawnień do bezpłatnych przejazdów. To tylko niektóre z propozycji zmian w komunikacji miejskiej w Białej Podlaskiej.

W projekcie uchwały, którą radni zajmą się na sesji 26 lutego, mowa jest m.in. o likwidacji biletów siedmiodniowych, piętnastodniowych oraz okresowych na okaziciela. – Obserwujemy malejące zainteresowanie tymi biletami. Poza tym, w ten sposób chcemy też uprościć taryfę biletową – mówi Bogdan Kozioł, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Białej Podlaskiej.

Ceny biletów pozostaną bez zmian. Ale to nie wszystko.  Projekt uchwały precyzuje też uprawnienia osób niepełnosprawnych i przewiduje rozszerzenie uprawnień do bezpłatnych przejazdów. Będą mogli z nich korzystać pracownicy urzędu miasta i innych jednostek podlegających radzie miasta. Ale tylko w celach służbowych. Będą się legitymować Bialską Kartą Miejską wystawioną na magistrat. Bezpłatnie pojadą też na podstawie ważnej legitymacji służbowej – policjanci i strażnicy miejscy. Ale pod warunkiem, że będą umundurowani. W lipcu za bilet nic nie zapłacą uczestnicy Światowych Dni Młodzieży. Wystarczy że pokażą identyfikator. – Część z tych zmian wynika z sygnałów od mieszkańców, które przekazaliśmy urzędowi miasta – podkreśla Bogdan Kozioł.

Przypomnijmy, że w czerwcu ubiegłego roku, ze względów ekonomicznych rada miasta w Białej Podlaskiej przyjęła uchwałę o likwidacji Zarządu Komunikacji Miejskiej. Organizacją transportu publicznego w mieście zajmuje się teraz magistrat, a Miejski Zakład Komunikacyjny nadal pełni rolę operatora.

Gość
Gość
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 lutego 2016 o 11:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skandal! Urzędnik z UM jeździ sobie do pracy i z pracy za darmo i który ma w zasadzie pracę siedzącą ma mieć taki przywilej? A urzędnik np. z sanepidu, który w dużej mierze ma pracę w terenie ma być pominięty? Wszystko na opak i brak logiki! Jak już dajecie to dajcie i im, a jak nie dajecie to nikomu!
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2016 o 07:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uproszczenie oferty biletowej rozumiem, czasowe zniesienie opłat z okazji dni młodzieży rozumiem. Natomiast niedopuszczalne i szkodliwe moralnie jest zwolnienie z opłat urzędników. Urzędnicy mają przyzwoitą pracę i nie stać ich, żeby sobie kupić miesięczny? Mnie, zwykłego robola stać a ich nie???
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2016 o 16:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TRZEBA BYĆ IDIOTĄ Z DZIADA PRADZIADA BY COŚ TAKIEGO WYMYŚLIĆ - KOMUNIKACJA MIEJSKA JEST OPŁACANA Z PODATKÓW MIESZKAŃCÓW, NIEROBY-URZĘDASY DOSTAJĄ PENSJĘ Z NASZYCH PODATKÓW. CZY W BIAŁEJ PODLASKIEJ OPRÓCZ PIS-DZIELCÓW ZNAJDZIE SIĘ JESZCZE KTOŚ MYŚLĄCY.
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2016 o 07:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nur for .. bialski urzędnik. Znacie to? Znamy, potem bedzie: te miejsca w autobusie tylko dla urzędu, plebs won. Itd , szybko pójdzie, jak się na to pozwoli. ..
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2016 o 07:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wydzielenie miejsc klasy VIP dla urzednikow to koniecznosc, nie kazdy ma szanse pracowac zwlaszcza na panstwowej posadzie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!