czwartek, 21 września 2017 r.

Biała Podlaska

W Białej Podlaskiej znikną bilety 7-dniowe, a urzędnicy pojadą za darmo

Dodano: 20 lutego 2016, 17:54
Autor: Ewelina Burda

Projekt uchwały przewiduję likwidację niektórych biletów okresowych. Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską będą też mieli urzędnicy/ fot. MZK
Projekt uchwały przewiduję likwidację niektórych biletów okresowych. Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską będą też mieli urzędnicy/ fot. MZK

Likwidacja niektórych biletów okresowych oraz rozszerzenie uprawnień do bezpłatnych przejazdów. To tylko niektóre z propozycji zmian w komunikacji miejskiej w Białej Podlaskiej.

W projekcie uchwały, którą radni zajmą się na sesji 26 lutego, mowa jest m.in. o likwidacji biletów siedmiodniowych, piętnastodniowych oraz okresowych na okaziciela. – Obserwujemy malejące zainteresowanie tymi biletami. Poza tym, w ten sposób chcemy też uprościć taryfę biletową – mówi Bogdan Kozioł, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Białej Podlaskiej.

Ceny biletów pozostaną bez zmian. Ale to nie wszystko.  Projekt uchwały precyzuje też uprawnienia osób niepełnosprawnych i przewiduje rozszerzenie uprawnień do bezpłatnych przejazdów. Będą mogli z nich korzystać pracownicy urzędu miasta i innych jednostek podlegających radzie miasta. Ale tylko w celach służbowych. Będą się legitymować Bialską Kartą Miejską wystawioną na magistrat. Bezpłatnie pojadą też na podstawie ważnej legitymacji służbowej – policjanci i strażnicy miejscy. Ale pod warunkiem, że będą umundurowani. W lipcu za bilet nic nie zapłacą uczestnicy Światowych Dni Młodzieży. Wystarczy że pokażą identyfikator. – Część z tych zmian wynika z sygnałów od mieszkańców, które przekazaliśmy urzędowi miasta – podkreśla Bogdan Kozioł.

Przypomnijmy, że w czerwcu ubiegłego roku, ze względów ekonomicznych rada miasta w Białej Podlaskiej przyjęła uchwałę o likwidacji Zarządu Komunikacji Miejskiej. Organizacją transportu publicznego w mieście zajmuje się teraz magistrat, a Miejski Zakład Komunikacyjny nadal pełni rolę operatora.

Gość
Gość
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 lutego 2016 o 11:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skandal! Urzędnik z UM jeździ sobie do pracy i z pracy za darmo i który ma w zasadzie pracę siedzącą ma mieć taki przywilej? A urzędnik np. z sanepidu, który w dużej mierze ma pracę w terenie ma być pominięty? Wszystko na opak i brak logiki! Jak już dajecie to dajcie i im, a jak nie dajecie to nikomu!
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2016 o 07:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uproszczenie oferty biletowej rozumiem, czasowe zniesienie opłat z okazji dni młodzieży rozumiem. Natomiast niedopuszczalne i szkodliwe moralnie jest zwolnienie z opłat urzędników. Urzędnicy mają przyzwoitą pracę i nie stać ich, żeby sobie kupić miesięczny? Mnie, zwykłego robola stać a ich nie???
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2016 o 16:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TRZEBA BYĆ IDIOTĄ Z DZIADA PRADZIADA BY COŚ TAKIEGO WYMYŚLIĆ - KOMUNIKACJA MIEJSKA JEST OPŁACANA Z PODATKÓW MIESZKAŃCÓW, NIEROBY-URZĘDASY DOSTAJĄ PENSJĘ Z NASZYCH PODATKÓW. CZY W BIAŁEJ PODLASKIEJ OPRÓCZ PIS-DZIELCÓW ZNAJDZIE SIĘ JESZCZE KTOŚ MYŚLĄCY.
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2016 o 07:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nur for .. bialski urzędnik. Znacie to? Znamy, potem bedzie: te miejsca w autobusie tylko dla urzędu, plebs won. Itd , szybko pójdzie, jak się na to pozwoli. ..
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2016 o 07:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wydzielenie miejsc klasy VIP dla urzednikow to koniecznosc, nie kazdy ma szanse pracowac zwlaszcza na panstwowej posadzie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

22-24 września
komentarze (0)0
polubienia (0)0
21-09-2017

22-24 września

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!