środa, 26 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

W Galerii Bialskiej będzie supermarket Tesco i 4-salowe kino

Dodano: 29 grudnia 2011, 12:27

W Galerii Bialskiej powstanie m.in. supermarket Tesco<br />
 (FOT. JACEK ŚWIERCZYŃSKI)
W Galerii Bialskiej powstanie m.in. supermarket Tesco
(FOT. JACEK ŚWIERCZYŃSKI)

Na terenie dawnych Bialskich Fabryk Mebli w Białej Podlaskiej na 25 tys. mkw powstanie centrum handlowe. Inwestorzy mają już pozwolenie na budowę.

Przygotowania do budowy przy ul. Łomaskiej w Białej Podlaskiej mają długą historię. Najpierw lokalni kupcy ze spółki "Epico” liczyli na zapowiadane od dawna uruchomienie małego ruchu granicznego z Białorusią. Angielska firma przygotowała im analizy rynku. Ale podczas oczekiwania na plan umożliwiający lokalizację obiektów wielkopowierzchniowych w tej części miasta wykruszył się inwestor z Austrii.

Inicjatywę przejęli polscy udziałowcy ze spółki Galeria Zielona. W jej skład wchodzi m.in. firma Graf z Chełma. Kiedy przed kilkoma miesiącami radni uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego, przygotowania przyśpieszyły. Znamy już szczegóły tej inwestycji.

– Na około 11 hektarach powstaną trzy budynki. Wprowadzi się do nich supermarket Tesco, market remontowo-budowlany (nazwa operatora będzie znana w styczniu - red.), 4-salowe kino i 70 mniejszych sklepów. Do tego w galerii znajdzie się oczywiście gastronomia.

Powierzchnia użytkowa to ok. 25 tys. mkw. Powstanie też parking z 845 miejscami – informuje koordynujący przygotowania Krzysztof Kościuk, prezes spółki "Galeria Zielona”. Na pracę może tu liczyć ok. 500 osób.

W tej chwili trwa opracowywanie koncepcji układu komunikacyjnego związanego z galerią, która - jak zapowiada prezes - zostanie uruchomiona do listopada lub grudnia 2013 r.

Klaudia Światkowska, dyrektor zarządzająca Cinema Planet, potwierdza, że jej firma przygotowuje się do uruchomienia w Galerii Bialskiej w 2013 r. czterech sal kinowych dla około 700 osób. - Nasze kina gromadzą widownię z miejscowości odległych nawet o 50 km. Technika cyfrowa umożliwia prezentację do 8 filmów w 2D i 3D w ciągu tygodnia. A za dwa lata będziemy już ściągać filmy do kina za pośrednictwem Internetu – przewiduje dyrektor.Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24