sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

W obronie swojej dyrektorki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lutego 2003, 17:05

Takie hasła prezentowali wczoraj w Trzebieszowie rodzice uczniów miejscowego gimnazjum
Takie hasła prezentowali wczoraj w Trzebieszowie rodzice uczniów miejscowego gimnazjum

To odpowiedź rodziców na przegraną w piątkowym konkursie na dyrektora Ireny Kłopotek, dotychczasowej dyrektorki. Komitet prostestacyjny zapowiada, że nie pozwoli odejść ich pani dyrektor i nie wpuści do szkoły jej następczyni.

Irena Kłopotek w konkursie dostała 5 głosów, jej przeciwniczka, Wanda Szaniawska ze szkoły w Sobolach, 6 głosów. W komisji zasiadali przedstawiciele kuratorium, gminy, rady pedagogicznej i rady rodziców. Już w niedzielę komitet zgromadził kilkaset podpisów pod protestem, w poniedziałek rano zaczął okupację gabinetu dyrektora. Przed szkołą pojawiły się transperenty. Rodzice nie chcą wpuścić nowowybranej dyrektor do szkoły.
- Nie zgadzamy się na zmianę dyrektora, obecna jest dobrym pedagogiem, wiele zrobiła dla szkoły. Wójt nie ma wobec niej żadnych konktretnych zarzutów. To jego prywatne porachunki, przez które cierpią nasze dzieci. Nie podoba nam się za to osoba, która wygrała konkurs. W jej miejscowości można usłyszeć na jej temat wiele złego - mówią członkowie komitetu protestacyjnego.
Nauczycielka gimnazjum Bożena Romaniak, też włączyła się do protestu bo uważa, że konkurs został przeprowadzony w niewłaściwie. - Wójt do 11-osobowej komisji powołał trzy osoby, między innymi siebie i swoich popleczników, przewodniczącego rady gminy i przewodniczącego komisji oświatowej. To ich głosy przeważyły. Odwołując panią dyrektor skompromitowali się przedstawiciele kuratorium. Wójt złamał przysięgę, jaką złożył ślubując działanie zgodne z prawem i dla dobra społecznego - mówi Bożena Romaniak. Protestujący podkreślają, że wójt wcześniej, aż czterokrotnie pozytywnie oceniał pracę dyrektor Kłopotek. Jej przegrana w konkursie dziwi ich tym bardziej. Rodzicom nie podoba się też to, że na stanowisku sekretarza gimnazjum wójt zatrudnił swoją żonę.
- W piątek ma odbyć się kolejny konkurs, na dyrektora podstawówki. Wiemy już, że wójt chce, by dyrektorem została jego cioteczna siostra z Białej Podlaskiej. Nie pozwolimy też na to, zaostrzymy protest - mówi jeden z rodziców T. Brzozowski.
Wójt Krzysztof Woliński tłumaczy, że do ogłoszenia konkursu zmusił go ZNP, który zaskarżył procedurę powołania obecnej dyrektorki. - Była powołana przez zarząd a nie z konkursu. Dlatego na wniosek ZNP musieliśmy go przeprowadzić. Dyrektor Kłopotek złamała prawo, prowadziła w szkole prywatnie zaoczne liceum dla dorosłych, osiagała zyski. Nie chciała płacić za wynajem pomieszczeń. W konkursie przegrała  jednym głosem z konkurentką - podkreśla wójt Krzysztof Woliński.
Dyrektor odpiera zarzuty, że oddział liceum dla dorosłych prowadzi Towarzystwo Wiedzy Powszechnej z Siedlec, a pieniądze przekazuje w postaci darowizny na konto rady rodziców gimnazjum.•
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!