niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

W starostwie jak u Breżniewa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 maja 2004, 21:45

Grad odznaczeń spadnie dziś na samorządowców w Białej Podlaskiej. Tak rządząca koalicja SLD--PSL uczci jubileusz... 5-lecia istnienia powiatu

Waldemar Woźniak, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Ligi Polskich Rodzin w Białej Podlaskiej nie ukrywa oburzenia: – Zakup ponad 170 medali to niewłaściwa forma wydawania publicznych pieniędzy. Co to ma być? Nowa epoka Breżniewa?
Jan Jańczuk, sekretarz powiatu bialskiego, broni władz starostwa. Podkreśla, że taka okazja zdarza się wyjątkowo, raz na pięć lat. Właśnie z racji pięciolecia utworzenia powiatów w Polsce działacze samorządowi otrzymają 100 pamiątkowych medali. Do każdego dołączony zostanie ozdobny dyplom. Ponadto goście uczestniczący w jubileuszowej sesji dostaną około 75 medali „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”. Do każdego legitymacja i etui.
Opozycyjni radni wyliczają: Koszt samego etui to 7 zł. Medale dla zasłużonych wybito w Mennicy Państwowej po około 15 zł za sztukę. Produkowane w Siedlcach medale pamiątkowe kosztowały nieco mniej.
Zanim jednak odbędzie się uroczysta sesja, radni zbiorą się na posiedzeniu roboczym. Po to, aby formalnie przyjąć uchwały w sprawie medalu „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego” i sztandaru powiatu bialskiego. Radni zagłosują „za”, bo w radzie opozycja praktycznie się nie liczy.
Marek Maleszyk, przewodniczący Rady Powiatu, przyznaje, że był przeciwny formalistycznemu podejściu i „przyklepywaniu” uchwałą dawno podjętych decyzji. Zwłaszcza że i sztandar, i medale są już w starostwie.
– Pewna niezręczność w tym jest – przyznaje sekretarz powiatu Jan Jańczuk.
Maleszyk podkreśla jednak, że sztandar, który kosztował około 5 tys. zł, ufundowali sami radni. – Przeznaczyli na to swoje diety.
Po uroczystej sesji w starostwie odbędzie się spotkanie przy ognisku w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. – Będzie łyżka bigosu i kiełbaska na gorąco. Nic wystawnego. Nie ma sponsorów. Z kasy starostwa nie będzie kupowany alkohol – zapewnia sekretarz powiatu. Nie potrafi jednak ocenić kosztów imprezy.

Cena propagandy

100 000 zł – tyle rocznie wydaje Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej na promocję. Wystarczyłoby to na sfinansowanie obiadów dla 250 dzieci przez cały rok szkolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!