sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Walczą z barbarzyńskim wyzyskiem w marketach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 marca 2011, 18:27
Autor: (pim)

Bogusław Ziętek chce dotrzeć do ludzi z informacją o nieludzkim wyzysku w Polsce. (Marek Pietrzela)
Bogusław Ziętek chce dotrzeć do ludzi z informacją o nieludzkim wyzysku w Polsce. (Marek Pietrzela)

Nieludzki wyzysk w wielkich sieciach handlowych piętnują związkowcy Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80” i działacze Polskiej Partii Pracy "Sierpień 80”.

W czwartek o godz. 11 przed sklepem Tesco w Łukowie (ul. Międzyrzecka 49) organizują akcję rozdawania klientom hipermarketu swego tygodnika z tekstem Zofii Szulej, pracownicy łukowskiego sklepu o braku rąk do pracy i smutnej rzeczywistości osób pracujących przy kasach.

O domaganiu się zawiązywania układów zbiorowych pracy i podwyżek płac, a także wzrostu zatrudnienia w sieciach handlowych mówił Bogusław Ziętek, przewodniczący Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80 podczas środowej konferencji prasowej w Białej Podlaskiej.

- Bardzo cieszy nas opinia Państwowej Inspekcji Pracy w Lublinie, która w swoim raporcie wskazała na ogromne braki w zatrudnianiu w sieciach handlowych w woj. lubelskim. Powinna ulec zwiększeniu tam liczba pracowników. Wspomniane sieci osiągają bardzo dobrą rentowność porównywalną tylko z bankami. Tymczasem kasjerki pracują tam w ogromnym napięciu i stresie, gdyż normy są bardzo wyśrubowane do granic możliwości ludzkich, kiedy pracownica musi przeskanować 1400-1600 produktów na godzinę. Jest to barbarzyńskie – zauważył Ziętek.

Pojawił się on na Podlasiu, by tworzyć struktury swojej organizacji. Ujawnił, że jego partia grupująca około 2 tys. osób w kraju już przygotowuje się do wyborów parlamentarnych.

– Choć nasze ideały dotyczą milionów, to jednak na kampanię mamy zaledwie 30-40 tys. zł. Przegrywamy z olbrzymimi pieniędzmi, które mają partie parlamentarne – dodał.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!