sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Wietnamscy wojownicy nad Piwonią

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 marca 2002, 16:46

Viet Vo Dao zawiera również techniki realnej walki i samoobrony. Łukasz Waszczuk i Wojciech Szostak
Viet Vo Dao zawiera również techniki realnej walki i samoobrony. Łukasz Waszczuk i Wojciech Szostak

Parczewski Klub Viet Vo Dao "Long Kiem” działa już ponad 10 lat, pod dewizą "być silnym, aby być pożytecznym”. Jego założycielem jest instruktor Zdzisław Trochonowicz, posiadający stopień mistrzowski (3 Dang).

nstruktorzy Wojciech Szostak, Łukasz Waszczuk, Paweł Janicki, Łukasz Szczygielski i Paweł Kalinowski posiadają czarne pasy (Dai Den). Viet Vo Dao jest sztuką walki pochodzącą z Wietnamu i liczącą ok. 5000 tys. lat. Nowożytnym jej twórcą był wielki mistrz Nguen Loc, który oficjalnie przedstawił ją w roku 1945. Obejmuje ona walki wręcz, rzuty, podcięcia, techniki samoobrony, ćwiczenia z przyrządami i różnego rodzaju bronią. Światową organizacją IVVD kieruje Wielki Mistrz Phang Hoang.
Obecnie na zajęcia w parczewskim klubie uczęszcza 30 uczniów. W młodszych grupach służą rozwojowi sprawności fizycznej, poprzez naukę technik w formie gier i zabaw ruchowych. Starsi przygotowują się do bardziej zawansowanych form i technik, pozwalających na zdobycie wyższych stopni wtajemniczenia.
Za największe osiągniecie "wietnamskich wojowników” z miasta nad Piwonią należy uznać zajęcie II miejsca przez Łukasza Waszczuka i Grzegorza Gmitruka w kategorii Son Luyen na I Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Walki im. Sylwestra Zycha w Żyrardowie.
Ważnym wydarzeniem w ostatnim okresie było 10 lecie działalności. Podczas uroczystości oficjalnie został nadany stopień Giao Su (3 Dang) instruktorowi i założycielowi parczewskiego "Long Kiem” W przyszłości klub zamierza kontynuować działalność na rzecz rekreacji ruchowej i sportu w swoim mieście oraz uczestniczyć w festiwalach i pokazach sztuk walki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!