piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Rzadki widok. Prezydent grodu nad Krzną Andrzej Czapski ze szpadlem osobiście upiększa miasto
Rzadki widok. Prezydent grodu nad Krzną Andrzej Czapski ze szpadlem osobiście upiększa miasto

Biała Podlaska od dawna słynęła jako miasto zieleni. Bialskimi łąkami i parkami zachwycali się warszawscy literaci i inni przyjezdni. O drzewa w otulinie leśnej Białej Podlaskiej walczyli już od ponad roku lubelscy i stołeczni ekolodzy protestując przeciwko zamiarom wycięcia lasów pod projektowaną w pobliżu strefę gospodarczą

Vahap Toy, prezes spółki Epit & Korporacja Rozwoju Wschód-Zachód, główny projektant gigantycznej inwestycji obiecywał, że w przypadku uruchomienia olbrzymiej budowy trzykrotnie więcej zostanie zasadzonych drzew, aniżeli wyciętych. Prawdopodobnie, w przypadku powodzenia przedsięwzięcia, zalesianie terenów w mieście oraz w gminie Biała Podlaska będzie najmniejszym problemem w tej sprawie.
Dzień po podpisaniu przez bialskiego prezydenta Andrzeja Czapskiego decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu na obszarze lotniska wojskowego zorganizowaliśmy wspólnie, Dziennik Wschodni z bialskim Urzędem Miasta, akcję sadzenia drzewek przy ul. Włoskiej. Wzięli w niej udział uczniowie klasy I e z III LO przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 wraz ze swoim dyrektorem Maciejem Kosikiem i bialski prezydent Andrzej Czapski. Oczywiście, o należyte przygotowanie terenu oraz dołków zadbali pracownicy Zieleni Miejskiej. Niedaleko nowej jezdni zostały zasadzone okazałe wiśnie kuliste, które wiosną mogą pięknie zakwitnąć.
Pomagający w sadzeniu M. Kosik podkreślił, iż od dłuższego czasu dobrze współpracuje z Zielenią Miejską. Za udostępnienie spółce obiektów szkoły pod kiermasze kwiatów uzyskuje pomoc przy zagospodarowaniu boisk, tworzeniu placów zabaw. Tereny ZSO nr 2 imponują zielenią i drzewami.
Bialski prezydent Andrzej Czapski podkreślił, że w mieście jest dużo nasadzeń. Uznał za sukces modernizację zieleni na pl. Wolności. - Kontynuujemy zagospodarowanie doliny Krzny od strony bazaru do ul. Łomaskiej. Jeszcze w obecnym roku przystąpimy do wymiany klonów na wiśnie kuliste na pl. Wolności. W planie mamy dalsze urządzenie parku Radziwiłłowskiego oraz parku przy ul. Łomaskiej. Zadanie w tej sprawie otrzyma nasza spółka Zieleń Miejska - mówi Andrzej Czapski.
W UM dowiedzieliśmy się, że niebawem będą sadzone krzewy wzdłuż ul. S. Kard. Wyszyńskiego oraz drzewa w części ul. Orzechowej. Osoby pracujące w naszej akcji apelują do bialskiej młodzieży, aby przerwała fatalny zwyczaj łamania i niszczenia nowo nasadzonych drzewek. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!