sobota, 20 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Wisznice do remontu!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 lutego 2006, 18:11

Gdzie w województwie są największe dziury w asfalcie? Każdy kierowca bez wahania odpowie, że w Wisznicach. Ale wkrótce się to zmieni. Władze gminy planują doprowadzić do porządku nie tylko drogi, ale także park i centrum osady.

Do tej pory w Wisznicach niewiele się działo. Miejscowość, w której mieszka ponad półtora tysiąca mieszkańców, przy trasie z Włodawy do Białej Podlaskiej, usiana jest dziesiątkami wyrw, straszy zaniedbanym parkiem i olbrzymim niewykorzystanym placem PKS. Ale wójt zapowiada, że jeszcze w tym roku Wisznice zmienią się nie do poznania. Planuje generalne remonty dróg i chodników, oddanie do użytku nowej siedziby Urzędu Gminy i budowę dwóch parkingów.
- Rozpoczęła się już wycinka drzew przy trasie Wisznice-Biała Podlaska - mówi Tadeusz Semeniuk, wójt gminy Wisznice. - Wybudowana zostanie kanalizacja burzowa i chodniki. Potem zasadzimy nowe drzewka.
Z centrum osady ma zniknąć dworzec PKS. Na placu, gdzie obecnie zatrzymują się autobusy, urządzony zostanie duży parking. - Dworzec przeniesiemy w pobliże starego kościółka przy ulicy Doktora Makaruka - tłumaczy Semeniuk.
Po zakończeniu remontu trasy przelotowej Wisznice-Biała Podlaska na obrzeżach osady mają stanąć małe estetyczne przystanki autobusowe. Wójt zamówił też nowe tablice witające kierowców wjeżdżających na teren gminy.
- Będzie ich pięć - mówi. - Postawimy je, kiedy zakończymy budowę dróg, prawdopodobnie pod koniec października tego roku.
O nadchodzących zmianach będzie przypominał mieszkańcom Wisznic kurant na wieży nowej siedziby Urzędu Gminy. Olbrzymi zegar będzie wybijał kolejne godziny i upiększał je melodiami, zmieniającymi się w zależności od pory roku.
Swój udział w poprawie wizerunku Wisznic będzie też miało Katolickie Stowarzyszenie Kulturalno-
Oświatowe działające w osadzie od roku. Członkowie stowarzyszenia planują remont najstarszego budynku w Wisznicach, jakim jest drewniany kościółek z XVII wieku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!