poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Władze miasta sponsorują maturzystom korepetycje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 listopada 2008, 19:02

Miasto funduje uczniom klas maturalnych dodatkowe godziny pozalekcyjne, na których przygotowują się do matury. Dzięki takiemu wsparciu bialskie szkoły ponadgimnazjalne mają jedne z najlepszych w okręgu wyniki maturalne.

- Cieszę się, że będą dodatkowe godziny z języka polskiego przed maturą. Dzięki temu lepiej się do niej przygotuję. Liczę na to, że dobry wynik egzaminu maturalnego pozwoli mi dostać się na studia. Planuję studiować pedagogikę wczesnoszkolną - mówi Martyna Wołodko z bialskiego II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater.

Jej koleżanka Magda Pawluk ma nadzieję, że też będzie mogła skorzystać z dodatkowych godzin języka polskiego. Zamierza studiować slawistykę lub romanistykę. Jej koleżanka z trzeciej klasy, Ada Szymańska, także liczy na uzupełniające zajęcia z języka polskiego.

- Z korepetycji najwięcej korzystają uczniowie klas trzecich. Ale nie wszystkich rodziców stać na płacenie za dodatkowe lekcje. Dlatego cieszymy się, że nasza romanistka od początku roku przygotowuje nas nieodpłatnie do konkursów i matury - wybierająca się na lingwistykę Ada Szymańska chwali swoją nauczycielkę języka francuskiego. Marta Chwalczuk-Wrzosek, która raz w tygodniu społecznie prowadzi takie lekcje przyznaje, że z tych zajęć korzysta grupa uczniów zainteresowanych studiowaniem.

- Cieszę się, że mogę pomóc licealistom. Część dostaje się na romanistykę. Ostatnio aż trzy moje uczennice zwyciężyły w regionalnym konkursie ortograficznym języka francuskiego - mówi nauczycielka.

- Chociaż mamy co roku najlepsze w mieście wyniki matur (aż 97,5 % maturzystów zdało egzamin dojrzałości), to może być jeszcze lepiej. Dodatkowe zajęcia to szansa dla uczniów, którzy mają średnie i nieco niższe oceny. Przyda im się to, bo mają mało godzin w klasach trzecich - mówi Ryszard Gałązka, dyrektor II LO.

- Na miejskie korepetycje przeznaczamy 80 tys. zł. Zapłacimy nauczycielom za dodatkowe zajęcia edukacyjne. W sumie będzie to w bialskich szkołach 1410 godzin lekcyjnych. W największych liceach będzie to po 240 godzin, a w mniej licznych technikach 30. W tym roku szkolnym o ponad 400 godzin zwiększyliśmy pulę dodatkowych zajęć - wylicza Joanna Marchel, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, która uważa, że dzięki temu miasto może się szczycić, że ma drugie miejsce w rankingu tzw. zdawalności matury. W Białej Podlaskiej maturę zdało 84,85 proc. maturzystów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 czerwca 2015 o 22:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chciałabym sobie odświeżyć język polski i chemie przy pomocy kursu online. Uważam że polska szkoła z obecnym systemem i programem dydaktycznym jest daleko w tyle i nie rozwija się w żadnym sensownym kierunku. Ten poradnik preply com/pl/lodz/korepetycje-z-polskiego musi spełnić wszystkie obietnice, jakie są zawarte w recenzie , czyli zwiększyć szybkość i skuteczność nauki języków - dzięki poznaniu właściwej techniki uczenia się - oraz dać Ci motywację i zapał do nauki na długi czas. Sposoby te są na tyle uniwersalne, że możesz się uczyć dowolnie wybranego języka - korepetycje z j. polskiego łódź.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!