sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Od dłuższego czasu najważniejszym zadaniem władz samorządowych typowo rolniczej gminy Serokomla (pow. łukowski) jest poprawa zaopatrzenia wsi w wodę. Zgodnie z planem strategicznym rozwoju tej jednostki administracyjnej, budowa sieci wodociągowej, która swoim zasięgiem obejmie cała gminę, ma być zakończona w przyszłym roku.
Wodociągowa woda w gminie Serokomla popłynęła najpierw do gospodarstw w dwóch wsiach - w Charlejowie i Krzówce. Było to na początku 1994 r., kiedy zakończono realizację sieci biegnącej z ujęcia wody w Budziskach (gmina Adamów). Natomiast jedyne ujęcie wody w gminie Serokomla, które znajduje się w stolicy tej jednostki administracyjnej, uruchomione zostało 3 lata później.
Obecnie wykonywana jest sieć wodociągowa długości około 1500 metrów, która prowadzi od ujęcia wody w Krępie (gm. Jeziorzany) do Krzywdy, części wsi Pieńki. Koszt tego przedsięwzięcia wyniesie około 38 tysięcy złotych. Nową siecią woda popłynie już w przyszłym miesiącu. Podłączony zostanie do niej 10 zagród. Ponadto przygotowano już dokumentację techniczną na sieć wodociągową we wsi Ruda. Popłynie ją woda z ujęcia w Serokomli. Sieć ta będzie miała długość około 1600 m i swoim zasięgiem obejmie również 10 gospodarstw. Zadanie, którego koszt wyniesie około 50 tysięcy złotych, ma być rozpoczęte w kwietniu, a zakończone w maju tego roku. Jesienią ma być jeszcze rozpoczęta realizacja sieci długości około 8 kilometrów w Kolonii Zachodniej, należącej do osady Serokomla. Kosztem około 250 tysięcy złotych, popłynie woda do ponad 40 zagród.
W przyszłym roku planowane jest zakończenie budowy sieci w całej gminie. Wówczas ma ona być w wykonana w Kolonii Wschodniej, dzielnicy Serokomli i sołectwie Bielany.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!