czwartek, 21 września 2017 r.

Biała Podlaska

Wodna strategia

Dodano: 27 lutego 2002, 18:33

Od dłuższego czasu najważniejszym zadaniem władz samorządowych typowo rolniczej gminy Serokomla (pow. łukowski) jest poprawa zaopatrzenia wsi w wodę. Zgodnie z planem strategicznym rozwoju tej jednostki administracyjnej, budowa sieci wodociągowej, która swoim zasięgiem obejmie cała gminę, ma być zakończona w przyszłym roku.
Wodociągowa woda w gminie Serokomla popłynęła najpierw do gospodarstw w dwóch wsiach - w Charlejowie i Krzówce. Było to na początku 1994 r., kiedy zakończono realizację sieci biegnącej z ujęcia wody w Budziskach (gmina Adamów). Natomiast jedyne ujęcie wody w gminie Serokomla, które znajduje się w stolicy tej jednostki administracyjnej, uruchomione zostało 3 lata później.
Obecnie wykonywana jest sieć wodociągowa długości około 1500 metrów, która prowadzi od ujęcia wody w Krępie (gm. Jeziorzany) do Krzywdy, części wsi Pieńki. Koszt tego przedsięwzięcia wyniesie około 38 tysięcy złotych. Nową siecią woda popłynie już w przyszłym miesiącu. Podłączony zostanie do niej 10 zagród. Ponadto przygotowano już dokumentację techniczną na sieć wodociągową we wsi Ruda. Popłynie ją woda z ujęcia w Serokomli. Sieć ta będzie miała długość około 1600 m i swoim zasięgiem obejmie również 10 gospodarstw. Zadanie, którego koszt wyniesie około 50 tysięcy złotych, ma być rozpoczęte w kwietniu, a zakończone w maju tego roku. Jesienią ma być jeszcze rozpoczęta realizacja sieci długości około 8 kilometrów w Kolonii Zachodniej, należącej do osady Serokomla. Kosztem około 250 tysięcy złotych, popłynie woda do ponad 40 zagród.
W przyszłym roku planowane jest zakończenie budowy sieci w całej gminie. Wówczas ma ona być w wykonana w Kolonii Wschodniej, dzielnicy Serokomli i sołectwie Bielany.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

22-24 września
komentarze (0)0
polubienia (0)0
21-09-2017

22-24 września

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!