sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Wokaliści i recytatorzy na scenicznych deskach

Dodano: 28 maja 2002, 16:49

Mali artyści na scenie dali z siebie wszystko, starali się jak mogli, aby pokazać się z najlepszej s
Mali artyści na scenie dali z siebie wszystko, starali się jak mogli, aby pokazać się z najlepszej s

W ubiegłym tygodniu w Milanowie odbyły się powiatowe eliminacje VIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Białe 2002.

W konkursie wzięło udział dziewięciu solistów i siedem zespołów wokalnych. Komisja w składzie: Rafał Pawłowski, instruktor WDK oraz Jacek Domański, dyrektor Studium Muzyczno Artystycznego w Parczewie zadecydowała, iż do Okuninki pojadą "Słoneczka” ze Szkoły Podstawowej w Miłkowie. Wyróżnieni zostali: "Fermata” z Gimnazjum w Podedwórzu, Wioleta Danilkiewicz i Agata Żelazowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Parczewie oraz Małgosia Gdela z GOK w Siemieniu. Patronem konkursu oraz fundatorem nagród - dyktafonów dla zespołów a także zestawów do nauki języków - była Powiatowa Biblioteka Publiczna Centrum Kultury w Parczewie.
W Siemieniu natomiast czterdzieści dwie osoby wzięły udział w XXI Małym Konkursie Recytatorskim. Komisja - Zofia Szmerło, Apolinary Nosalski oraz Kamila Sternik - miała twardy orzech do zgryzienia. Poziom prezentowanych występów był bardzo wysoki, o czym może świadczyć liczba nagrodzonych i wyróżnionych uczestników. Na finał wojewódzki pojadą: Izabela Szypulska (SP Dawidy), Agata Żelazowska (SP nr 2 w Parczewie), Iwona Ciołek (SP nr 1 w Parczewie), Klaudyna Iwaszko (SP nr 2 w Parczewie), Łukasz Maksymowicz (Gimnazjum w Jabłoniu), Aleksandra Mościbrodzka (Gimnazjum w Milanowie). Warto również wspomnieć o osobach wyróżnionych Ewelinie Jemielniak (SP Sosnowica), Mateuszu Kucyku (SP Dawidy), Joannie Jednaus (SP Podedwórze), Aleksandrze Koźmińskiej (SP Milanów), Anecie Kalinowskiej (Gimnazjum Milanów) i Magdalenie Suchodolskiej (Gimnazjum Siemień). Zarówno laureaci jak i wyróżnieni otrzymali z rąk dyrektor PBP CK Bogumiły Sarnowskiej podziękowania oraz nagrody książkowe.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24