poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Wokaliści i recytatorzy na scenicznych deskach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 maja 2002, 16:49

Mali artyści na scenie dali z siebie wszystko, starali się jak mogli, aby pokazać się z najlepszej s
Mali artyści na scenie dali z siebie wszystko, starali się jak mogli, aby pokazać się z najlepszej s

W ubiegłym tygodniu w Milanowie odbyły się powiatowe eliminacje VIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Białe 2002.

W konkursie wzięło udział dziewięciu solistów i siedem zespołów wokalnych. Komisja w składzie: Rafał Pawłowski, instruktor WDK oraz Jacek Domański, dyrektor Studium Muzyczno Artystycznego w Parczewie zadecydowała, iż do Okuninki pojadą "Słoneczka” ze Szkoły Podstawowej w Miłkowie. Wyróżnieni zostali: "Fermata” z Gimnazjum w Podedwórzu, Wioleta Danilkiewicz i Agata Żelazowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Parczewie oraz Małgosia Gdela z GOK w Siemieniu. Patronem konkursu oraz fundatorem nagród - dyktafonów dla zespołów a także zestawów do nauki języków - była Powiatowa Biblioteka Publiczna Centrum Kultury w Parczewie.
W Siemieniu natomiast czterdzieści dwie osoby wzięły udział w XXI Małym Konkursie Recytatorskim. Komisja - Zofia Szmerło, Apolinary Nosalski oraz Kamila Sternik - miała twardy orzech do zgryzienia. Poziom prezentowanych występów był bardzo wysoki, o czym może świadczyć liczba nagrodzonych i wyróżnionych uczestników. Na finał wojewódzki pojadą: Izabela Szypulska (SP Dawidy), Agata Żelazowska (SP nr 2 w Parczewie), Iwona Ciołek (SP nr 1 w Parczewie), Klaudyna Iwaszko (SP nr 2 w Parczewie), Łukasz Maksymowicz (Gimnazjum w Jabłoniu), Aleksandra Mościbrodzka (Gimnazjum w Milanowie). Warto również wspomnieć o osobach wyróżnionych Ewelinie Jemielniak (SP Sosnowica), Mateuszu Kucyku (SP Dawidy), Joannie Jednaus (SP Podedwórze), Aleksandrze Koźmińskiej (SP Milanów), Anecie Kalinowskiej (Gimnazjum Milanów) i Magdalenie Suchodolskiej (Gimnazjum Siemień). Zarówno laureaci jak i wyróżnieni otrzymali z rąk dyrektor PBP CK Bogumiły Sarnowskiej podziękowania oraz nagrody książkowe.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!