niedziela, 25 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Wspólny bałagan parlamentarzystów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 grudnia 2006, 16:12

Flagi narodowe i partyjne powiewają na budynku, a wokół bałagan trudny do opisania. Poobijane tynki i ubytki w murze, sterty gnijących liści.

Tak wygląda otoczenie biur poselskich Samoobrony oraz Ligi Polskich Rodzin mieszczących się przy ulicy .... w Białej Podlaskiej.

Artur Żukowski, komendant miejski Straży Miejskiej, zapowiada, że jeśli właściciele budynku nie zrobią porządku wokół swojego budynku, on skieruje sprawę do sądu grodzkiego. Dał i czas do 15 grudnia.
- W czwartek rano na podwórku natrafiliśmy na papiery. Na szczęście zostały usunięte. Przed wejściem jednak pozostały liście. Nie mogliśmy w biurze LPR dopytać się o umowy na w wywóz śmieci. Przypomnieliśmy przedstawicielom partii i innym właścicielom, że w październiku, mieli obowiązek doprowadzenia terenu do porządku. Niestety, nie poczuwają się do obowiązków - mówi komendant.
Zarzutami Straży Miejskiej jest oburzony Michał Daniel Włostowski, dyrektor biura europosła Wiesława Stefan Kuca i posła RP Wojciecha Macieja Romaniuka z samoobrony. Kiedy pojawia się patrol, nie ukrywa zdenerwowania. - To jest zemsta prezydenta! W wyborach Samoobrona poparła Adama Abramowicza i teraz mamy kontrole! - wykrzykuje. A Kiedy strażnik Robert Popławski pyta go o uprzątanie chodnika, odpowiada: - Raz w miesiącu zamiatamy. Sami. Nie w koalicji. Śmieci wywozimy we własnym zakresie. Nie mamy kontenera na odpadki. A o to powinien zadbać główny właściciel budynku - tłumaczy dyrektor.
Agnieszka Brodacka z biura poselskiego posła Przemysława Andrejuka (LPR) wyjaśnia nam, że przy czwartej części kamieniczki użytkowanej przez jej partię, liście były uprzątnięte. - Sprawę sprzątania i wywozu śmieci mamy uregulowaną. Faktury są w Warszawie, gdyż musimy je składać w Sejmie, aby uzyskać zwrot kosztów. Mamy pojemniki na śmieci wspólne z sąsiednim salonem fryzjerskim. Ktoś tu szuka dziury w całym! - zaznacza. I dodaje, że starała się o pomalowanie odrapanych ścian. Okazało się, że jest to zabytek pod opieką konserwatora. - Trudno uzyskać pozwolenia na odświeżenie elewacji. Pewnie nastąpi to w przyszłym roku.
A do tego czasu siedziba dwóch posłów i jednego europosła nadal będzie wyglądać jak rudera.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!