piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Wszystkich Świętych: Zmiany w organizacji ruchu wokół bialskich cmentarzy

Autor: (pim)

Od dziś do wtorku w obrębie bialskich cmentarzy wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu. Oto najważniejsze.

• W rejonie cmentarza katolickiego przy ul. Janowskiej obowiązuje zakaz zatrzymywania się na odcinku od ul. Nowej do Garncarskiej oraz na ul. Nowej (od ul. Prostej do Janowskiej.

Wjazd na parking i wyjazd z dużego przycmentarnego parkingu jest dopuszczony od ul. Janowskiej oraz Artyleryjskiej, zgodnie z istniejącym oznakowaniem.

Postój samochodów w rejonie cmentarza katolickiego jest możliwy na parkingu przy cmentarzu, na ul. Janowskiej od ul. Garncarskiej do placu Wolności po jednej stronie, na ul. Sadowej i Prostej po jednej stronie ulicy oraz na parkingu zlokalizowanym przy ul. Przechodniej (pomiędzy ul. Janowską i Piłsudskiego na terenie po byłym przedszkolu).

• Zmiany wprowadzono też w rejonie cmentarza komunalnego przy K-2. Przejazd do cmentarza odbywa się nowym dojazdem do cmentarza ze skrzyżowania z drogą krajową nr 2 i aleją Solidarności.

– Parkować na parkingu należy jest zgodnie z oznakowaniem poziomym. Można też parkować na terenach zielonych przyległych do cmentarza. Na drodze dojazdowej do cmentarza obowiązuje zakaz postoju. Ustawiono tam znaki drogowe w celu umożliwienia przejazdu autobusom komunikacji zbiorowej – informuje Jarosław Kostecki, naczelnik Wydziału Dróg i Transportu Urzędu Miasta.

• Od soboty do wtorku zostaną uruchomione dodatkowe kursy autobusów, które umożliwią mieszkańcom Białej Podlaskiej dojazd na cmentarz komunalny i parafialny.

• 30 i 31 października autobusy linii E, P i T kursują jak w soboty. Te linie obsługiwane będą jednak przez pojazdy o zwiększonej pojemności

• W poniedziałek linia E kursuje jak w niedziele i święta. Dodatkowo wydłużone zostaną 2 kursy z ul. Twardej do cmentarza komunalnego o godz. 16.10 i 17.10 oraz z cmentarza komunalnego o godz. 16.45 i 17.45; linia P kursuje co godzina od godz. 8.15 do godz. 17.54 z dworca PKP; linia T kursuje co godzinę od 8.05 do 18.44 z Terebelskiej (pętla).

• We wtorek linia E kursuje jak w dzień roboczy. Dodatkowo wydłużony zostanie kurs z ul. Twardej do cmentarza komunalnego o godz. 16.37 oraz z cmentarza komunalnego o godz. 17.11; linia P kursuje od godz. 10.10 do godz. 17.29 z dworca PKP; linia T kursuje od godz. 11.10 do godz. 17.9 z Terebelskiej (pętla).

1 i 2 listopada wspomniane linie obsługiwane będą przez autobusy o zwiększonej pojemności.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!