poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Wulkan na scenie, bengalskie ognie na niebie

Dodano: 25 lipca 2002, 17:15
Autor: Ewa Bagłaj

Występ Agaty Werner i pokaz akrobatyki tańca break dance to jedna z największych atrakcji rozpoczynających się w sobotę po raz 33 Dni Sławatycz i Jubileuszu 80-lecia tamtejszej OSP

Łódzka piosenkarka popowa, zwana "wulkanem na scenie”, występuje od 1996 roku. Dała ponad 150 koncertów w całej Polsce, między innymi w ramach "Polskiego Lata” Programu 1 TVP. Planuje wydać płytę do nowej piosenki pod tytułem "Razem wszyscy”, która zdobyła największy aplauz publiczności.
Oprócz niej zagrają miejscowe zespoły: nastolatki z grupy "ONC” prowadzonej przez Monikę Szczepańską Kozielską oraz kapela "Puls”, która wykona piosenki biesiadne i strażackie. Na scenie zagości również "4 Ewer” z Białegostoku (pierwsze miejsce na liście "Disco Polo Life”), "Domino”, "Meik”, "Studio F-3”, zespół taneczny "Bravo”, a do zabawy zaprosi "New Age”.
Jubileusz uświetni występ Orkiestry Dętej z Łomaz i zespołu artystycznego z Białorusi. Święto rozpocznie msza, podczas której zostanie poświęcony sztandar. Później prezes OSP Sławatycze Stanisław Palczewski przedstawi monografię jednostki. Nastąpi wręczenie i dekoracja sztandaru, zostaną przyznane odznaczenia resortowe. Impreza na stadionie potrwa do późnych godzin nocnych.
Na niedzielę przewidziano liczne turnieje, loterię i konkursy nie tylko dla najmłodszych. Piotr Skiba zaprezentuje swoje naczynia, które "grały” w filmie "Quo vadis”, a Roman Parczewski i członkowie Automobilklubu Bialskopodlaskiego urządzą paradę starych motocykli. Rano odbędzie się turniej siatkówki o puchar Wójta Gminy Sławatycze, a wieczorem widowisko pod nazwą "I ty możesz mieć swoją gwiazdkę”.
- Niekonwencjonalny pokaz ogni sztucznych będzie największą atrakcją naszej imprezy. Nie zdradzę szczegółów. Powiem tylko, że czegoś takiego nie zobaczymy nawet na bialskim "Pożegnaniu wakacji”. Pierwszy tego typu pokaz odbył się w tym roku w Warszawie - informuje Bolesław Szulej, dyrektor Sławatyckiego Ośrodka Kultury.
Oprócz wyżej wymienionej placówki Dni organizują: Zarząd OSP Sławatycze oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Sławatycze.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!