niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Wyciągają na podwyżki z naszych kieszeni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 maja 2007, 18:25

Diety radnych wzrosną aż o 40 procent - zdecydowała Rada Miasta. Mieszkańcy Łukowa i miejscowa opozycja są oburzeni.

Przewodniczący Rady Miasta będzie zarabiać ponad 1467 zł miesięcznie, wiceprzewodniczący i przewodniczący stałych komisji 1208 zł, zastępcy przewodniczących stałych komisji 1036 zł, a pozostali radni 690 zł. Wcześniej radny miał zryczałtowaną dietę, wynoszącą 500 zł, przewodniczący komisji 600 zł, a przewodniczący rady 900 zł miesięcznego ryczałtu.
- Już poprzednie diety były spore. A teraz zostały wywindowane do bardzo wysokiego poziomu. Boję się, że w przyszłości w samorządzie mogą pojawić się ludzie, dla których najważniejsze są diety, a nie dobro Łukowa - mówi Dariusz Marciniuk, mieszkaniec Łukowa.
- I dlaczego robią to naszym kosztem? - pytają inni łukowianie. - Bo za podwyżki radnych zapłacą wszyscy mieszkańcy.

Opozycyjny radny Władysław Karaś (PiS) mówi, że na nic się zdał jego apel na ostatniej sesji, aby koalicja rządząca Łukowem nie zawłaszczała publicznych pieniędzy. Podczas głosowania 12 radnych było za przyjęciem uchwały o podwyżkach diet, siedmiu było przeciwnych, a jeden wstrzymał się od głosu.
- To zamach na miejską kasę! Na podwyżki w tym roku musimy wydać dodatkowo aż 63 tys. zł. A Łuków nie jest zamożnym miastem. Skandalem jest zaspokajanie potrzeb finansowych tylko samych radnych - mówi radny Karaś. Dodaje, że o swoje interesy zadbali głównie radni tworzący miejską koalicję z Przymierza dla Ziemi Łukowskiej, Łukowskiej Wspólnoty Samorządowej i Łukowskiego Porozumienia Samorządowego.
Co na to przewodniczący łukowskiej Rady Miasta Jerzy Kamiński? Przebywa na zwolnieniu lekarskim, dla dziennikarzy jest nieuchwytny. Wiceprzewodnicząca Ewa Kłusek też nie była wczoraj rozmowna. - Nie chcę udzielać odpowiedzi, bo jestem w pracy! - wyrzuciła z siebie i odesłała do kolejnego wiceprzewodniczącego Leonarda Baranowskiego. Wczoraj wizytował łukowskie przedszkola, a telefonu komórkowego nie odbierał.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!