czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

„Wykażmy się”. Wolontariusze i rodziny poszukiwane na Światowe Dni Młodzieży

Dodano: 6 listopada 2015, 10:41
Autor: Ewelina Burda

W środę w Białej Podlaskiej odbyła się konferencja prasowa odnośnie miejskich przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. W lokalu w centrum miasto otwarto właśnie punkt informacyjny ŚDM/  fot.E.Burda
W środę w Białej Podlaskiej odbyła się konferencja prasowa odnośnie miejskich przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. W lokalu w centrum miasto otwarto właśnie punkt informacyjny ŚDM/ fot.E.Burda

750 pielgrzymów z Francji, Białorusi, Słowacji, Portugalii i Rosji trafi do Białej Podlaskiej w lipcu przyszłego roku podczas Światowych Dni Młodzieży. Poszukiwani są wolontariusze oraz rodziny, które zechcą przyjąć młodych cudzoziemców pod swój dach.

W mieście trwają już intensywne przygotowania. – Mamy już 6 liderów, którzy promują Światowe Dni Młodzieży m.in. w bialskich szkołach – mówi ksiądz Leszek Mućka, bialski koordynator ŚDM. W kamienicy w centrum miasta otwarto właśnie punkt informacyjny ŚDM. Lokal podarowało miasto. – To miejsce w centrum, wyeksponowane. Łatwo tu trafić. Na Placu Wolności będzie też wiele imprez podczas Światowych Dni Młodzieży. Mamy nadzieję, że miasto będzie tętniło życiem- mówi Dariusz Stefaniuk prezydent Białej Podlaskiej. – Poza tym to olbrzymia promocja naszego regionu. To później może przełożyć się na ruch turystyczny – dodaje Stefaniuk.

Punkt informacyjny mieści się przy zbiegu ul. Jatkowej i Brzeskiej i jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00. – Dyżurują tu liderzy. Naszym zadaniem jest zebranie wolontariuszy, którzy zorganizują porządne sztaby w kilku sekcjach, m.in. artystycznych czy logistycznych – tłumaczy Damian Trzpil, jeden z liderów. Już zgłosiło się ok. 200 wolontariuszy. – Apeluję do młodych bialczan. Wykażmy się. Weźmy aktywny udział w organizacji tego przedsięwzięcia – dodaje Trzpil.

Parafie szukają też rodzin, które od 20 do 25 lipca przyszłego roku przyjmą pielgrzymów na nocleg. – Gość  w dom. Bóg w dom. Pokażmy naszą podlaską gościnność – zachęca ks. Mućka. – Nie chcemy aby pielgrzymi nocowali w hotelach, czy wielkich halach. Zależy nam na kontakcie z rodzinami. Oprócz noclegu, młodym ludziom trzeba będzie zapewnić śniadania – precyzuje miejski koordynator. Chęć przyjęcia cudzoziemców trzeba zgłosić w swojej parafii.

Podczas pobytu pielgrzymów, w mieście odbywać się będzie szereg wydarzeń, m.in. koncerty na Placu Wolności. –  Z myślą o Światowych Dniach Młodzieży na naszej stronie internetowej i w aplikacji mobilnej miasta stworzyliśmy specjalną zakładkę. Wszystko będzie też dostępne w języku angielskim. Tak aby pielgrzymi mogli ściągnąć aplikację bezpośrednio na swoje smartfony – podkreśla prezydent Stefaniuk. Miasto będzie też współpracować z samorządami okolicznych gmin.

Młodzi pielgrzymi do Białej Podlaskiej dotrą  20 lipca. Zostaną tu do poniedziałku 25 lipca. Później udadzą się już do Krakowa, gdzie odbędą się centralne dni spotkań młodzieży z Ojcem Świętym.

Czytaj więcej o:
Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 listopada 2015 o 19:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nikt nie pomyślał, że na plebanii nie ma tyle miejsca, żeby ugościć 150 osób?
Rozwiń
Gość
Gość (6 listopada 2015 o 13:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Komiska Majątkowa oddała miliony mkw, więc można i jest miejsce na przyjęcie zaproszonych SWOICH gości!! Wiele osób zaprasza to także utrzymuje, leczy, karmi a nie podrzuca jak kukułczego zbuka a sam zajmuje się indoktrynacją i goleniem tychże!!
Rozwiń
Gość
Gość (6 listopada 2015 o 11:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To na plebani mało miejsca mają ? Czy może chodzi o to by nie pokazywać jaki tam b...l panuje ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!