poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Wyprawa małych w wielki świat

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 maja 2002, 17:25
Autor: Beata Malczuk

Maj i czerwiec to dla pracowników warszawskiej fundacji Wszystko dla Dzieci urwanie głowy. Ku radości małych mieszkańców Podlasia. Gdyby nie ta inicjatywa wielu z nich nie miałoby okazji zobaczenia stolicy. Z myślą o naszych Czytelnikach przyłączamy się do działań charytatywnych

Jutro gimnazjaliści z Rudnika i podopieczni GOPS w Kodniu zwiedzą Warszawę. Uczestnictwo w atrakcjach turystycznych i kulturalnych stolicy oraz posiłek zapewnia im fundacja. Starówka i Sejm to stałe miejsca odwiedzane przez wszystkie wycieczki.
Choć trudno w to uwierzyć, dla dzieci z małych miejscowości wielkomiejski gwar uosabia wielki świat, a one bardzo chcą go poznać.
Wiedzą o tym organizatorzy imprezy. Działają na wielu płaszczyznach, ale przyświeca im jeden cel. Dążą do wyrównania szans na udany start w dorosłe życie uczniów wiejskich, szczególnie tych z tzw. ściany wschodniej. Edukacja połączona z możliwością obejrzenia wartych tego miejsc jest jedną z wielu form wsparcia udzielanego od kilku lat przez fundację.
- Współpraca z ośrodkami pomocy społecznej dobrze nam się układa. Bez nich nie wiedzielibyśmy przecież, kto czego potrzebuje - mówi Kinga Chrzanowska z biura fundacji. Dodaje, że szkoły też chętnie podejmują inicjatywę. Warunkiem zorganizowania wyprawy do stolicy jest pokrycie kosztu przejazdu przez stronę zapraszaną. Na tej zasadzie wyjadą 3 czerwca na jeden dzień do Warszawy dzieci z Wohynia i Rejowca Fabrycznego.
O ile zaangażowanie miejscowych jest większe, współpraca nie kończy się na jednym przedsięwzięciu. Wiedzą o tym mieszkańcy Komarówki Podlaskiej już obdarowywani. A niedziela 2 czerwca upłynie maluchom z tej gminy pod znakiem festynu, który współorganizuje fundacja.
Postanowiliśmy przyłączyć się do jej działań charytatywnych. W poniedziałek do Białej Podlaskiej przybędzie transport z darami dla 20 rodzin żyjących w niedostatku i mających na utrzymaniu potomstwo. Paczki zawierające łakocie, artykuły piśmiennicze i używaną odzież będą naszym wspólnym prezentem dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.
Za pomoc w organizacji spotkania serdecznie dziękujemy Zarządowi Rejonowemu Polskiego Czerwonego Krzyża w Białej Podlaskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!