poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Z własnego budżetu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 sierpnia 2002, 16:03

Szlifowaniem gładzi gipsowej wewnątrz starej części szkolnego obiektu w Białej zajmują się Sławomir
Szlifowaniem gładzi gipsowej wewnątrz starej części szkolnego obiektu w Białej zajmują się Sławomir

Od nowego roku szkolnego ponad 350 dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białej (gm. Radzyń Podlaski) będzie miała wreszcie warunki do nauki z prawdziwego zdarzenia.

Uczniowie pierwszej z tych placówek oświatowych rozpoczną za kilka dni lekcje w nowym segmencie, a gimnazjaliści przystąpią do zajęć w zmodernizowanej części starego obiektu dydaktycznego.
W nowym segmencie prowadzone są już tylko prace kosmetyczne, a także trwa jego wyposażanie. Wznoszenie piętrowej części, łączącej stary obiekt z salą gimnastyczną, rozpoczęto we wrześniu 2001 r. Znalazło się w niej 7 sal lekcyjnych, a także niezbędne zaplecze. Przedsięwzięcie kosztowało około 600 tys. zł.
Dobiega końca modernizacja starej części placówki, którą rozpoczęto 15 czerwca. Wymieniono pokrycie dachowe i urządzono nowe sanitariaty, a także docieplono strop. Zadanie to kosztować ma około 100 tys. zł. Pieniądze na oba przedsięwzięcia wyasygnował samorząd gminny z własnego budżetu.
Szkoła Podstawowa w Żabikowie wzbogaci się wkrótce o salę gimnastyczną. Oficjalnie otworzy ona swoje podwoje 5 października. Będzie to już trzeci tego typu obiekt w gminie. Wcześniej mogły się nimi pochwalić placówki oświatowe w Białce i Białej. Budowę niekonwencjonalnej sali gimnastycznej (długości 36 m i szerokości 18 m) w Żabikowie rozpoczęto jeszcze w połowie 1998 roku. Problemy finansowe sprawiły, że przekazanie tego obiektu do użytku, ciągle się przedłużało. Dopiero ostatnio udało się gminnym władzom zdobyć potrzebne pieniądze. Koszt całej inwestycji wyniesie około 1 060 tys. zł. Prawie 80 proc. tych pieniędzy zgromadził gminny samorząd (część to środki finansowe uzyskane z wyemitowania komunalnych obligacji). Natomiast 280 tys. zł otrzymano z Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki w Warszawie.•
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!