niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Z własnego budżetu

Dodano: 28 sierpnia 2002, 16:03

Szlifowaniem gładzi gipsowej wewnątrz starej części szkolnego obiektu w Białej zajmują się Sławomir
Szlifowaniem gładzi gipsowej wewnątrz starej części szkolnego obiektu w Białej zajmują się Sławomir

Od nowego roku szkolnego ponad 350 dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białej (gm. Radzyń Podlaski) będzie miała wreszcie warunki do nauki z prawdziwego zdarzenia.

Uczniowie pierwszej z tych placówek oświatowych rozpoczną za kilka dni lekcje w nowym segmencie, a gimnazjaliści przystąpią do zajęć w zmodernizowanej części starego obiektu dydaktycznego.
W nowym segmencie prowadzone są już tylko prace kosmetyczne, a także trwa jego wyposażanie. Wznoszenie piętrowej części, łączącej stary obiekt z salą gimnastyczną, rozpoczęto we wrześniu 2001 r. Znalazło się w niej 7 sal lekcyjnych, a także niezbędne zaplecze. Przedsięwzięcie kosztowało około 600 tys. zł.
Dobiega końca modernizacja starej części placówki, którą rozpoczęto 15 czerwca. Wymieniono pokrycie dachowe i urządzono nowe sanitariaty, a także docieplono strop. Zadanie to kosztować ma około 100 tys. zł. Pieniądze na oba przedsięwzięcia wyasygnował samorząd gminny z własnego budżetu.
Szkoła Podstawowa w Żabikowie wzbogaci się wkrótce o salę gimnastyczną. Oficjalnie otworzy ona swoje podwoje 5 października. Będzie to już trzeci tego typu obiekt w gminie. Wcześniej mogły się nimi pochwalić placówki oświatowe w Białce i Białej. Budowę niekonwencjonalnej sali gimnastycznej (długości 36 m i szerokości 18 m) w Żabikowie rozpoczęto jeszcze w połowie 1998 roku. Problemy finansowe sprawiły, że przekazanie tego obiektu do użytku, ciągle się przedłużało. Dopiero ostatnio udało się gminnym władzom zdobyć potrzebne pieniądze. Koszt całej inwestycji wyniesie około 1 060 tys. zł. Prawie 80 proc. tych pieniędzy zgromadził gminny samorząd (część to środki finansowe uzyskane z wyemitowania komunalnych obligacji). Natomiast 280 tys. zł otrzymano z Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki w Warszawie.•
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24