wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Wiceprezydent od oświaty za a nawet przeciw reformie edukacji

Dodano: 22 lutego 2017, 16:02
Autor: Ewelina Burda

W Białej Podlaskiej w niedzielę zbierano podpisy przeciwko reformie edukacji i poparcia dla referendum
W Białej Podlaskiej w niedzielę zbierano podpisy przeciwko reformie edukacji i poparcia dla referendum (fot. nadesłane )

Wiceprezydent z PO w Białej Podlaskiej popiera ogólnopolskie referendum w sprawie reformy edukacji, a jednocześnie deklaruje współpracę przy tejże reformie z prezydentem Dariuszem Stefaniukiem z PiS.

W Białej Podlaskiej trwa zbiórka podpisów w sprawie referendum. Deklarację podpisał m.in. Michał Litwiniuk, szef lokalnych struktur PO, ale przede wszystkim wiceprezydent odpowiedzialny właśnie za oświatę.

– Podpisałem deklarację w sprawie referendum jako przewodniczący PO w Białej Podlaskiej. Każdy z nas ma określone poglądy społeczno-polityczne i moja ocena w tym kontekście jest taka, że reforma wprowadzana jest pospiesznie – mówi Litwiniuk, który swój podpis złożył w niedzielę na Placu Wolności. – Proponując zmiany w edukacji na szeroką skalę, rząd wprowadza je w błyskawicznym tempie, w sposób nie do końca przemyślany i nie uwzględniając krytycznych ocen szeregu eksperckich instytucji.

Tak wiceprezydent mówi „jako obywatel i członek PO”. – Jako samorządowiec wznoszę się ponad podziały partyjne i współpracuję z prezydentem (popieranym przez PiS – red.) i radnymi, aby jak najsprawniej wprowadzić reformę – mówi Litwiniuk-wiceprezydent.

Przypomnijmy że prezydent miasta Dariusz Stefaniuk jest z PiS i publicznie już kilka razy dał wyraz poparcia reformie edukacji. A na początku lutego rada miasta przyjęła uchwały „oświatowe” zakładające m.in. włączenie szkół podstawowych i przedszkoli do istniejących zespołów szkół.

– Poprzez łączenia unikniemy zwolnień nauczycieli. To główna idea – tłumaczył wówczas prezydent Stefaniuk. – W mieście o tyle mamy luksus, że praktycznie nie mamy żadnego gimnazjum, które jest samodzielne, istnieją one w zespołach. To daje nam szansę zagospodarowania całej kadry pedagogicznej i administracyjnej. Bo liczba uczniów nam się generalnie nie zmieni – zaznaczył Henryk Grodecki, naczelnik wydziału edukacji, nad którym bezpośredni nadzór sprawuje właśnie wiceprezydent Michał Litwiniuk.

Czy prezydent Dariusz Stefaniuk nie widzi rozdźwięku w działaniach swego zastępcy? – Prezydent przebywa na zwolnieniu lekarskim. W ubiegłym tygodniu przechodził operację – odpowiada Michał Trantau, jego rzecznik. – Podpisanie wspomnianej deklaracji nie było uzgadnianie z prezydentem Dariuszem Stefaniukiem. To prywatna decyzja Michała Litwiniuka. Dopóki panowie się nie spotkają, nie będziemy komentować sprawy – zaznacza rzecznik.

fot. nadesłane
fot. nadesłane
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 lutego 2017 o 15:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem za,a nawet przeciw.....myślenie polityka
Rozwiń
Gość
Gość (24 lutego 2017 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A Pan Kochnio Marcin kogo zamierza kształcić? To tak na marginesie ;-)
Rozwiń
Gość
Gość (24 lutego 2017 o 12:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przykre jest to, że liczy się tylko ,,myślenie,, partyjne. Pan Prezydent Stefaniuk podejmie właściwą decyzję ja w to wierzę.
Rozwiń
jeszcze PiS
jeszcze PiS (24 lutego 2017 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
P.Prezydencie Stefaniuk, czy zastępca Litwiniuk jeszcze pracuje !?!?!?
Rozwiń
Gość
Gość (23 lutego 2017 o 15:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pamientam Pawła z "Licełum" Kraszaka
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!