Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

22 lutego 2017 r.
16:02

Wiceprezydent od oświaty za a nawet przeciw reformie edukacji

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
9 24 A A
W Białej Podlaskiej w niedzielę zbierano podpisy przeciwko reformie edukacji i poparcia dla referendum
W Białej Podlaskiej w niedzielę zbierano podpisy przeciwko reformie edukacji i poparcia dla referendum (fot. nadesłane )

Wiceprezydent z PO w Białej Podlaskiej popiera ogólnopolskie referendum w sprawie reformy edukacji, a jednocześnie deklaruje współpracę przy tejże reformie z prezydentem Dariuszem Stefaniukiem z PiS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W Białej Podlaskiej trwa zbiórka podpisów w sprawie referendum. Deklarację podpisał m.in. Michał Litwiniuk, szef lokalnych struktur PO, ale przede wszystkim wiceprezydent odpowiedzialny właśnie za oświatę.

– Podpisałem deklarację w sprawie referendum jako przewodniczący PO w Białej Podlaskiej. Każdy z nas ma określone poglądy społeczno-polityczne i moja ocena w tym kontekście jest taka, że reforma wprowadzana jest pospiesznie – mówi Litwiniuk, który swój podpis złożył w niedzielę na Placu Wolności. – Proponując zmiany w edukacji na szeroką skalę, rząd wprowadza je w błyskawicznym tempie, w sposób nie do końca przemyślany i nie uwzględniając krytycznych ocen szeregu eksperckich instytucji.

Tak wiceprezydent mówi „jako obywatel i członek PO”. – Jako samorządowiec wznoszę się ponad podziały partyjne i współpracuję z prezydentem (popieranym przez PiS – red.) i radnymi, aby jak najsprawniej wprowadzić reformę – mówi Litwiniuk-wiceprezydent.

Przypomnijmy że prezydent miasta Dariusz Stefaniuk jest z PiS i publicznie już kilka razy dał wyraz poparcia reformie edukacji. A na początku lutego rada miasta przyjęła uchwały „oświatowe” zakładające m.in. włączenie szkół podstawowych i przedszkoli do istniejących zespołów szkół.

– Poprzez łączenia unikniemy zwolnień nauczycieli. To główna idea – tłumaczył wówczas prezydent Stefaniuk. – W mieście o tyle mamy luksus, że praktycznie nie mamy żadnego gimnazjum, które jest samodzielne, istnieją one w zespołach. To daje nam szansę zagospodarowania całej kadry pedagogicznej i administracyjnej. Bo liczba uczniów nam się generalnie nie zmieni – zaznaczył Henryk Grodecki, naczelnik wydziału edukacji, nad którym bezpośredni nadzór sprawuje właśnie wiceprezydent Michał Litwiniuk.

Czy prezydent Dariusz Stefaniuk nie widzi rozdźwięku w działaniach swego zastępcy? – Prezydent przebywa na zwolnieniu lekarskim. W ubiegłym tygodniu przechodził operację – odpowiada Michał Trantau, jego rzecznik. – Podpisanie wspomnianej deklaracji nie było uzgadnianie z prezydentem Dariuszem Stefaniukiem. To prywatna decyzja Michała Litwiniuka. Dopóki panowie się nie spotkają, nie będziemy komentować sprawy – zaznacza rzecznik.

fot. nadesłane
fot. nadesłane

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 lutego 2017 o 15:23
Jestem za,a nawet przeciw.....myślenie polityka
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 12:49
A Pan Kochnio Marcin kogo zamierza kształcić? To tak na marginesie ;-)
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 12:46
Przykre jest to, że liczy się tylko ,,myślenie,, partyjne. Pan Prezydent Stefaniuk podejmie właściwą decyzję ja w to wierzę.
Avatar
jeszcze PiS / 24 lutego 2017 o 11:08
P.Prezydencie Stefaniuk, czy zastępca Litwiniuk jeszcze pracuje !?!?!?
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 15:47
Pamientam Pawła z "Licełum" Kraszaka
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 22:39
Żarna długo mieliły, ale już wysiadkę robią ;-)) i w końcu stało się. Po czynach ich poznacie ;-)
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 22:11
Jego POwski kolega Bronek z Ruskiej Budy juz przeciez wydał raz 100 milonow na referendum! Malo kasy przepuscili i głosów zmielili w parlamencie?
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 18:47
Mamy luksus , bo żadne gimnazjum nie istnieje samodzielnie, tylko w zespołach - tak brzmią teraz HIPOKRYCI !!!!!! Chcę wszystkim przypomnieć głosowania na sesji w dniu 25 lutego 2011 roku gdzie przyjmowano trzy uchwały powołujące Zespoły szkół - wszyscy radni PiS z wice przewodniczącym Stefaniukiem i tenże wice prezydent stojący obecnie w rozkroku , i jest za, a nawet przeciw głosowali PRZECIW tym zespołom !!!!I okazuje się że ci mądrzejsi radni , głosami których przyjęto te uchwały i powołano Zespoły byli przewidujący i MĄDRZEJSI !!!!!!!!!!
Avatar
ZdegusowanyNuczyciel / 22 lutego 2017 o 18:30
MIchałek u nas w szkole zachwalał reforme oświaty, jak to wspaniale wydział i miasto jest przygotowane..., a teraz sam sobie zaprzecza??? WSTYD - WICEJ NA KŁAMCE NIE ZAGŁOSUJE!!!
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 17:23
Mniej nauczycieli, mniej prezentów z byle okazji.
Avatar
Gość / 25 lutego 2017 o 15:23
Jestem za,a nawet przeciw.....myślenie polityka
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 12:49
A Pan Kochnio Marcin kogo zamierza kształcić? To tak na marginesie ;-)
Avatar
Gość / 24 lutego 2017 o 12:46
Przykre jest to, że liczy się tylko ,,myślenie,, partyjne. Pan Prezydent Stefaniuk podejmie właściwą decyzję ja w to wierzę.
Avatar
jeszcze PiS / 24 lutego 2017 o 11:08
P.Prezydencie Stefaniuk, czy zastępca Litwiniuk jeszcze pracuje !?!?!?
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 15:47
Pamientam Pawła z "Licełum" Kraszaka
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 22:39
Żarna długo mieliły, ale już wysiadkę robią ;-)) i w końcu stało się. Po czynach ich poznacie ;-)
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 22:11
Jego POwski kolega Bronek z Ruskiej Budy juz przeciez wydał raz 100 milonow na referendum! Malo kasy przepuscili i głosów zmielili w parlamencie?
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 18:47
Mamy luksus , bo żadne gimnazjum nie istnieje samodzielnie, tylko w zespołach - tak brzmią teraz HIPOKRYCI !!!!!! Chcę wszystkim przypomnieć głosowania na sesji w dniu 25 lutego 2011 roku gdzie przyjmowano trzy uchwały powołujące Zespoły szkół - wszyscy radni PiS z wice przewodniczącym Stefaniukiem i tenże wice prezydent stojący obecnie w rozkroku , i jest za, a nawet przeciw głosowali PRZECIW tym zespołom !!!!I okazuje się że ci mądrzejsi radni , głosami których przyjęto te uchwały i powołano Zespoły byli przewidujący i MĄDRZEJSI !!!!!!!!!!
Avatar
ZdegusowanyNuczyciel / 22 lutego 2017 o 18:30
MIchałek u nas w szkole zachwalał reforme oświaty, jak to wspaniale wydział i miasto jest przygotowane..., a teraz sam sobie zaprzecza??? WSTYD - WICEJ NA KŁAMCE NIE ZAGŁOSUJE!!!
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 17:23
Mniej nauczycieli, mniej prezentów z byle okazji.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 236 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 62 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!