sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Za ich kłótnie zapłacą dzieci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 czerwca 2002, 15:33

Skłóconej łukowskiej radzie miejskiej po raz kolejny nie udało się uchwalić Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2002. Ucierpią na tym głównie dzieci, które nie dostaną na czas dotacji na organizację letnich kolonii.

Radni przymierzali się do uchwalenia programu już po raz drugi. Poprzednia debata zakończyła się na poprzedniej sesji tylko wnioskiem do zarządu miasta o zmniejszenie wynagrodzeń członkom tzw. "komisji alkoholowej”, odwołanie jej składu i pełnomocnika zarządu ds. problemów alkoholowych (na ostatni wniosek radnych zarząd się nie zgodził).
Tym razem najwięcej uwag do programu mieli Ireneusz Goławski, Władysław Karaś, Marek Żurawski, Leonard Baranowski. Radni zarzucali realizującej program komisji niekompetencję, nierzetelność i - jak Andrzej Kossowski - bliżej niesprecyzowane "przekręty”.
Program między innymi przyznawał pieniądze na wakacje dla ZHP i Poradni Psychologiczno-pedagogicznej (po 5 tysięcy złotych), trzem organizatorom "zielonych szkółek” dawał dotację po 4 tysiące złotych.
Podczas głosowania poparło go 13 radnych, tyle samo było głosów przeciw, więc nie został uchwalony. Z decyzji radnych niezadowoleni sa harcerze: - Teraz zabraknie nam pieniędzy nie tylko na obóz letni w Bieszczadach, ale też na toner do kserokopiarki, tusz do drukarki. Nasza działalność jest zupełnie sparaliżowana - mówi harcmistrz Ryszard Smolarz.
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Zofia Skrzymowska nie jest zbytnio zaskoczona taką decyzją radnych: - Dotychczas nie dostawaliśmy dotacji z tego programu, więc jej przyznanie nas mile zaskoczyło. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby te pieniądze do nas trafiły. Jakoś będziemy musieli sobie na razie bez nich poradzić odraczając terminy płatności za obóz lub skracając czas jego trwania. Dzieci, które w tym roku zakwalifikowały się na wyjazd są z bardzo biednych i często nawet dotkiętych alkoholizmem lub bezrobociem rodzin. To zbitek biedy i nieszczęścia. Szkoda, że władze nie chcą na nie spojrzeć łaskawszym okiem i myślą tylko o swoim interesie - mówi Zofia Skrzymowska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!