czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Zagłosuj na Kreskę, to będzie remont pracowni

Dodano: 14 maja 2015, 19:59
Autor: Ewelina Burda

fot. BCK
fot. BCK

Kreska chce wyremontować swoją pracownię. Koło plastyczne Bialskiego Centrum Kultury walczy o grant na ten cel w konkursie fundacji Aviva.

Liczą się głosy internautów. Kreska czeka na wsparcie do 14 czerwca. Do rozdania fundacja Aviva ma aż 200 tys. złotych. Bialskie koło plastyczne potrzebuje 35 tys. zł. Ale o dotacje rywalizuje blisko 100 inicjatyw z całej Polski. Dlaczego warto pomóc Kresce?

Przez to istniejące od 1993 roku koło plastyczne przewinęło się już prawie pół tysiąca dzieci. Na zajęciach po okiem instruktorki i założycielki Renaty Sobczak młodzi plastycy pracują w różnorodnych technikach plastycznych, malują, rzeźbią i rysują.

- Pracownia potrzebuje remontu i nowego wyposażenia, tak by dzieci, które chcą obcować ze sztuką mogły to robić w komfortowych warunkach. Stąd pomysł zgłoszenia projektu remontu pracowni do programu „To dla mnie ważne” realizowanego przez Fundację Aviva – mówi Anna Leszczyńska, dyrektor Bialskiego Centrum Kultury, przy którym działa Kreska. Obecnie koło skupia 50 młodych uzdolnionych plastycznie podopiecznych. – Mają określone zainteresowania. Są z różnych szkół. Tutaj nawiązują przyjaźnie. Często zaczynają swoją przygodę z Kreską w szkole podstawowej i kontynuują aż do matury. Część z nich wybiera później studia artystyczne – opowiada Renata Sobczak, która od początku opiekuje się kołem plastycznym. – Zajęcia cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że mamy listę rezerwową – przyznaje szefowa BCK.

A czego Kresce potrzeba? Remontu pracowni, nowego wyposażenia i materiałów plastycznych. - W ramach planowanych działań mamy zamiar wymienić podłogi, oświetlenie oraz pomalować ściany pracowni - wymienia Anna Leszczyńska. Przydadzą się też nowe kolorowe meble, bo te obecne pamiętają „dawne” czasy.  - Zakupimy również farby, pędzle, kredki, papier oraz inne materiały plastyczne, które pozwolą na stosowanie różnych technik malarstwa i rysunku – wyjaśnia pani instruktor. - Jedna ze ścian pracowni zostanie pomalowana farbą tablicową, aby uzyskać zmywalną powierzchnię, po której będzie można swobodnie rysować kredą – dodaje Sobczak.

Remont pracowni ma również pozwolić na zagospodarowanie miejsca na zajęcia dla całych rodzin. Aby pomóc Kresce w konkursie fundacji Aviva, wystarczy wejść na stronę www.todlamniewazne.pl i odnaleźć „Kolorowy świat Kreski– remont pracowni plastycznej”, a następnie zagłosować podając swój adres e-mailowy. Jeżeli się uda, remont pracowni planowany jest na okres wakacji. A już 29 maja w BCK będzie można zobaczyć wystawę prac podopiecznych koła.

Czytaj więcej o:
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 maja 2015 o 20:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani redaktor ile wynosi roczny budżet BCK ?.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!