sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

"Zajazd u Radziwiłła” będzie służył stowarzyszeniu?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 czerwca 2013, 22:05

Powierzchnia działki, na której stoi niechciany zajazd, to ponad 1,6 ha, a powierzchnia użytkowa sam
Powierzchnia działki, na której stoi niechciany zajazd, to ponad 1,6 ha, a powierzchnia użytkowa sam

"Zajazd u Radziwiłła” może stać się własnością stowarzyszenia, które zajmuje się młodzieżą i dziećmi cierpiącymi na autyzm.

Zajazd przy ul. Powstańców 4c należy do miasta. Budynek powstał w 1981 roku. W 2008 r. nieruchomość została przeznaczona na sprzedaż. Nabywcy szukano w drodze przetargu. Miasto chciało za nieruchomość 2 mln zł, a w ofercie inwestycyjnej można było przeczytać, że obiekt nadaje się zwłaszcza do tzw. obsługi ruchu turystycznego, czyli żywienia i nocowania turystów. Zwłaszcza zza wschodniej granicy, bo zajazd leży nieopodal trasy Warszawa–Terespol.

Pomimo pięciu przetargów, nieruchomość nie znalazła nowego właściciela.

Władze miasta chcą ją teraz przekazać za symboliczną złotówkę Stowarzyszeniu Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym "Wspólny Świat” w Białej Podlaskiej. Projekt uchwały w tej sprawie pojawi się na najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 24 czerwca.

Stowarzyszenie prowadzi już niepubliczne przedszkole, szkołę podstawową oraz ośrodek terapii i diagnostyki dla dzieci z autyzmem.

– Podopiecznych naszego stowarzyszenia przybywa. Zaczynaliśmy od dwóch grup przedszkolnych, a od września tego roku chcemy uruchomić już siedem – mówi Anna Chwałek, prezes stowarzyszenia. – Planujemy też otworzenie gimnazjum, bo nasze dzieci dorastają. Myślimy również o szkole przystosowującej do dorosłego życia i o ośrodku dla osób dorosłych. Nie chcemy, żeby nasi podopieczni po ukończeniu szkoły pozostawali w domu, ale żeby mogli się rozwijać i nadal korzystać z terapii.

To wszystko sprawia, że stowarzyszenie bardzo potrzebuje nowego budynku. – W tym roku udało nam się wynająć pewne pomieszczenia przy ul. Warszawskiej i to nam umożliwi poszerzenie działalności przedszkola o nowe grupy, ale to już maksimum naszych możliwości lokalowych – tłumaczy Chwałek. – Dlatego od dawna staraliśmy się o pozyskanie nowej nieruchomości.

W pierwszej kolejności w zajeździe ma powstać Ośrodek Terapii, Edukacji i Rekreacji dla osób z autyzmem i ich rodzin. – Nasi podopieczni nie mogą korzystać ze zwykłych placów zabaw. Chcemy im więc dać miejsce do rekreacji – wyjaśnia Chwałek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!