sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Załatwili mnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 sierpnia 2002, 14:19
Autor: Marek Czech

Informacja telefoniczna wystarczyła, by zwolnić z pracy bez wypowiedzenia pracownika bialskiego oddziału Biura Geodezji i Trenów Rolnych w Lublinie.
Zakład pracy nie wypłacił byłemu pracownikowi należnych mu pieniędzy.

- 13 czerwca dostałem wypowiedzenie z pracy. Przez ostatnie 180 dni byłem na zwolnieniu lekarskim. Zakład pracy, nie czekając na zaświadczenie lekarskie informujące, że nie rokuję powrotu do zdrowia, zwolnił mnie - mówi były pracownik Janusz S.
W uzasadnieniu rozwiązania umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia z dnia 12 czerwca br. dyrektor Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Lublinie Stanisław Golec napisał, że decyzję tą podjął na podstawie "informacji telefonicznej od Pani B.S. (jednej z pracownic bialskiego oddziału - przy. red.), że Janusz S., otrzymał takie zaświadczenie oraz że złożył wniosek o rentę.” Zaświadczenie o niezdolności do pracy wskutek choroby Janusz S. otrzymał jednak dopiero 14 czerwca, więc pracownica informująca dyrekcję w Lublinie oficjalnie o takim zaświadczeniu wiedzieć nie mogła.
- Ta sprawa jest dość złożona. Wygląda to niefortunnie, ale ustne deklarację stosuje się w praktyce. Chodzi o zaoszczędzenie czasu - mówi dyrektor Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Lublinie Stanisław Golec. - Poza tym pan S. przebywał na zwolnieniu ponad 180 dni, więc sprawa była jasna - dodaje.
Zwolniony geodeta jest rozgoryczony postawą pracownicy z działu kadr, która nie poinformowała go o czynnościach, jakie należy podjąć w wypadku stwierdzenia choroby dyskwalifikującej do dalszej pracy. - Nie zostałem poinformowany, jakie mam prawa i co mogę zrobić, po prostu załatwili mnie - mówi Janusz Sz.
Do dnia dzisiejszego zakład zalega mu i części załogi z trzymiesięcznym wynagrodzeniem. - Dotychczas otrzymałem jedynie za 180 dni "chorobowego” 3.800 złotych. Zakład nie wypłacił mi całej sumy, więc trzymam w zastawie sprzęt i nie zwrócę go, jak nie wypłacą należnych mi pieniędzy - stwierdza Janusz S.
- Zakład znajduje się obecnie w trudnej sytuacji finansowej - wyjaśnia Stanisław Golec. - Zapewniałem załogę, że uda nam się z tego wybrnąć, ale będą konieczne opóźnienia w wypłacie pieniędzy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!