poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Zamknięta parczewska stołówka licealna

Dodano: 12 listopada 2002, 17:41

Rodzice uczniów uczęszczających do LO w Parczewie zwrócili się do nas z prośbą o interwencję, gdyż od września została zamknięta stołówka przy tej szkole. Podczas niedawnej wywiadówki wystąpili oni o przywrócenie pracy wspomnianego obiektu. Obecnie licealiści muszą bowiem żywić się w sąsiednim zespole Centrum Kształcenia Ustawicznego, gdzie są gorsze warunki sanitarne.

- Źle się dzieje. Występowaliśmy ze skargami do starostwa i kuratorium. Nie podano nam powodu zamknięcia stołówki przy LO. A nam chodzi o dobro dzieci - mówi jeden z rodziców. Nawet dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Wiesław Klajda potwierdził, że kuchnia i sala konsumpcyjna LO posiada lepsze warunki sanitarne, aniżeli stołówka CKU. Nie było tam żadnego zagrożenie epidemiologicznego.
Dyrektor parczewskiego LO, Katarzyna Mularz potwierdziła, że od ponad dwóch miesięcy młodzież musi chodzić z internatu około 250 metrów dalej do sąsiedniej szkoły na śniadania, obiady i kolacje.
- Nasza szkoła miała wiodącą stołówkę i internat. Posiadamy dobre zaplecze kuchenne, wobec którego sanepid nie miał zastrzeżeń. To wszystko stoi i czeka na gotowość oficjalnego otwarcia. Zrobiliśmy wywiad wśród uczniów, około 100 licealistów chciałoby korzystać z naszej stołówki. Jej brak ogranicza nasze szanse na rynku edukacyjnym. To boli. Reprezentanci naszego samorządu skupiającego 407 uczniów dopytują się mnie, kiedy ta sytuacja ulegnie zmianie - mówi Katarzyna Mularz.
Adam Czarnacki, dotychczasowy starosta parczewski przyznaje, że ze względów "czysto finansowych” zarząd powiatu zalecił zamknięcie stołówki LO i wspólne wykorzystywanie kuchni i jadalni w CKU. Wyjaśnił to nawet na spotkaniu z rodzicami uczniów liceum.
Nie zgadza się z podobną niefrasobliwością Krzysztof Budzik, szef parczewskiego SLD. Powiedział nam, że nowa koalicja powiatowa zrobi porządek z tą bulwersującą ludzi sprawą.
Także działacze samorządowi z powiatu parczewskiego powiadomili nas, że fatalnie wygląda stan dachu całego budynku LO. Przez kilka lat władze starostwa nie były w stanie przymierzyć się do remontu. Samorządowcy podkreślili, iż chodzi o karygodne niedbalstwo władz. Wtajemniczeni twierdzą, że dyskryminowane są jedne szkoły kosztem drugich, w których zatrudnienie znajdują krewni pracowników starostwa.

Czekamy na sygnały

Czytelników potrzebujących pomocy redakcji w różnych sprawach prosimy o kontakt. Informujcie też o innych ludziach potrzebujących pomocy. Czekamy pod tel. 343-10-42 i 343-65-57oraz
e-mail: malczuk@dziennikwschodni.pl
lub pietrzela@dziennikwschodni.pl
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!