niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Zapłacą za to mieszkańcy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 kwietnia 2003, 14:00

Mieszkańcy wsi Strzyżew, Zarzecz Łukowski, Kownatki i Szaniawy wspólnie zaprotestowali przeciw likwidacji poczty w Szaniawach

- Likwidacja urzędu przyniesie nam nie tylko uciążliwe dojazdy do Trzebieszowa, ale i zmusi do wydatków w związku ze zmianą dokumentów - mówią protestujący.
Pod petycją przeciw likwidacji urzędu podpisało się ponad dwieście osób. - Mieszka wśród nas wielu starszych ludzi, które dostają emerytury i renty. Teraz może dochodzić do sytuacji, że listonosz nie zastawszy nikogo w domu zostawi awizo. Po pieniądze, listy polecone i paczki będziemy musieli jeździć do Trzebieszowa. Dokąd nie ma bezpośredniego połączenia, tylko przez Łuków, to odległość ponad pięćdziesięciu kilometrów w obydwie strony i koszt przejazdu powyżej 20 złotych - podkreślają protestujący.
Drugim skutkiem likwidacji poczty będzie spowodowana zmianą adresu konieczność wymiany zmiany dokumentów.
- W tej sytuacji każdy będzie musiał wymienić dowód osobisty, to koszt 30 złotych plus zdjęcia. Największe wydatki mogą ponieść właściciele firm przewozowych. Może być tak, że występując o wydanie nowej, aktulanej koncesji będą musieli wydać około 2,5 tysiąca złotych. Dla kierowców to kolejne około 130 złotych na wymianę dowodów rejestracyjnych i praw jazdy. Dlatego poczta w Szaniawach nie powinna być likwidowana. Prosiłem o pomoc posła Arkadiusza Kasznię, który zwrócił się już w tej sprawie do ministra Marka Pola. Na razie zamknięcie placówki udało nam się odsunąć w czasie. - mówi wójt trzebieszowskiej gminy Krzysztof Woliński.
- Póki co poczta w Szaniawach będzie działać dłużej, ostatecznie jej los nie jest przesądzony. Nie myślimy o całkowitej likwidacji, na miejscu zostanie okienko nadawcze. Jeśli zaś chodzi o koszty wymiany dokumentów to nie poczta ustanowiła takie prawo.
Zmiany są konieczne i wynikają z programu centralizacji poczty w całym kraju. W Szaniawach już dawno próbowaliśmy uruchomić agencję pocztową, ale każdy agent wycofuje się po protestach społecznych - wyjaśnia Artur Więckowski, dyrektor Rejonowego Urzędu Poczty w Siedlcach. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!