czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Zauroczony Anglik


W schronisku dzikich ptaków Paul Stilgoe ( środku) z wielkim zainteresowaniem ogląda bociana. W w sw
W schronisku dzikich ptaków Paul Stilgoe ( środku) z wielkim zainteresowaniem ogląda bociana. W w sw

Inspektor Jej Królewskiej Mości z Wielkiej Brytanii Paul Stilgoe wizytując schronisko "Ostoja” w Woskrzenicach szczególnie zauroczony był tamtejszymi bocianami, które nie odleciały do ciepłych krajów i będą zimowały na Podlasiu.

Jestem pod wrażeniem, że tak wiele ludzi w Polsce bezinteresownie pomaga zwierzętom. Cieszy mnie fakt, iż problematyka ta budzi w waszym kraju tak wielkie zainteresowanie - stwierdził Paul Stilgoe. Podsumowując swoją dwudniową wizytę w powiecie bialskim powiedział: - Chciałbym, aby tutejsze oddziały Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami rozwijały się w dalszym ciągu i szkoliły coraz więcej inspektorów. Ważne jest też nabycie umiejętności pozyskiwania pieniędzy na ich działalność. Myślę że jest to obecnie jeden z większych problemów tej organizacji. Ogólnie jestem jednak zadowolony z osiągnięć towarzystwa i podejmowanych przez nie inicjatyw.
Inspektor z wysp brytyjskich był gościem bialskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Wraz z krajowym inspektorem TOZ - Piotrem Jaworskim, uczestniczył w rozmowach dotyczących sfinalizowania umowy między oddziałem TOnZ, a Izbą Celną, o współpracy w zakresie przemytu chronionych gatunków zwierząt.
- Nie ukrywam, iż bez materialnego wsparcia RSPCA, podpisanie takiej umowy nie ma racji bytu. Towarzystwo jest organizacją pozarządową, a ludzie pracują w nim na zasadzie wolontariatu. Bez specjalistycznego sprzętu i odpowiednio wyszkolonych inspektorów podpisanie takiej umowy staje się bezprzedmiotowe - mówi Robert Mularuk, inspektor TOZ w województwie lubelskim.
Paul Stilgoe obserwował współpracę inspektorów z Powiatowym Lekarzem Weterynarii, Radomirem Bańko. Wraz z nimi kontrolował ubojnię w Rossoszu. Szczególnie interesowały go procedury transportu i przetrzymywania zwierząt przeznaczonych na ubój..
Ważnym punktem wizyty było schronisko ptaków dziko żyjących "Ostoja” w Woskrzenicach, którego twórcą, opiekunem i administratorem jest Marek Kokoszkiewicz. Schronisko swoje istnienie zawdzięcza przede wszystkim wielkiej jego pasji i pomocy ze strony Janusza Szostakiewicza, inspektora wojewódzkiego z Wydziału Ochrony Środowiska w Białej Podlaskiej. Obaj panowie zaprezentowali Paulowi Stilgoe zgromadzone w schronisku okazy. Zapoznali go także z planami rozbudowy "Ostoi” i jej utrzymania. Gość z RSPCA zwiedził stadninę koni w Janowie Podlaskim oraz Park Krajobrazowy "Podlaski Przełom Bugu”.•
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24