sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

W schronisku dzikich ptaków Paul Stilgoe ( środku) z wielkim zainteresowaniem ogląda bociana. W w sw
W schronisku dzikich ptaków Paul Stilgoe ( środku) z wielkim zainteresowaniem ogląda bociana. W w sw

Inspektor Jej Królewskiej Mości z Wielkiej Brytanii Paul Stilgoe wizytując schronisko "Ostoja” w Woskrzenicach szczególnie zauroczony był tamtejszymi bocianami, które nie odleciały do ciepłych krajów i będą zimowały na Podlasiu.

Jestem pod wrażeniem, że tak wiele ludzi w Polsce bezinteresownie pomaga zwierzętom. Cieszy mnie fakt, iż problematyka ta budzi w waszym kraju tak wielkie zainteresowanie - stwierdził Paul Stilgoe. Podsumowując swoją dwudniową wizytę w powiecie bialskim powiedział: - Chciałbym, aby tutejsze oddziały Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami rozwijały się w dalszym ciągu i szkoliły coraz więcej inspektorów. Ważne jest też nabycie umiejętności pozyskiwania pieniędzy na ich działalność. Myślę że jest to obecnie jeden z większych problemów tej organizacji. Ogólnie jestem jednak zadowolony z osiągnięć towarzystwa i podejmowanych przez nie inicjatyw.
Inspektor z wysp brytyjskich był gościem bialskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Wraz z krajowym inspektorem TOZ - Piotrem Jaworskim, uczestniczył w rozmowach dotyczących sfinalizowania umowy między oddziałem TOnZ, a Izbą Celną, o współpracy w zakresie przemytu chronionych gatunków zwierząt.
- Nie ukrywam, iż bez materialnego wsparcia RSPCA, podpisanie takiej umowy nie ma racji bytu. Towarzystwo jest organizacją pozarządową, a ludzie pracują w nim na zasadzie wolontariatu. Bez specjalistycznego sprzętu i odpowiednio wyszkolonych inspektorów podpisanie takiej umowy staje się bezprzedmiotowe - mówi Robert Mularuk, inspektor TOZ w województwie lubelskim.
Paul Stilgoe obserwował współpracę inspektorów z Powiatowym Lekarzem Weterynarii, Radomirem Bańko. Wraz z nimi kontrolował ubojnię w Rossoszu. Szczególnie interesowały go procedury transportu i przetrzymywania zwierząt przeznaczonych na ubój..
Ważnym punktem wizyty było schronisko ptaków dziko żyjących "Ostoja” w Woskrzenicach, którego twórcą, opiekunem i administratorem jest Marek Kokoszkiewicz. Schronisko swoje istnienie zawdzięcza przede wszystkim wielkiej jego pasji i pomocy ze strony Janusza Szostakiewicza, inspektora wojewódzkiego z Wydziału Ochrony Środowiska w Białej Podlaskiej. Obaj panowie zaprezentowali Paulowi Stilgoe zgromadzone w schronisku okazy. Zapoznali go także z planami rozbudowy "Ostoi” i jej utrzymania. Gość z RSPCA zwiedził stadninę koni w Janowie Podlaskim oraz Park Krajobrazowy "Podlaski Przełom Bugu”.•
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!