piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Żeby dzieci było widać

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 sierpnia 2007, 14:48

Prawie 6 tysięcy dzieci z Białej Podlaska i powiatu bialskiego dostanie we wrześniu od policji odblaskowe naklejki "Z nami bezpieczniej”.

To jeden z wielu elementów dofinansowanego przez Unię Europejską programu prewencyjnego opracowanego w bialskiej Komendzie Miejskiej Policji.
- Dowiedziałam się właśnie, że jesteśmy pierwszą z komend powiatowych zajmujących się programami prewencyjnymi dofinansowywanymi z Unii Europejskiej - mówi komisarz Katarzyna Samociuk, zastępca komendanta miejskiego policji. - Chodzi nam głównie o poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Ale będziemy też propagować bezpieczną i kulturalną jazdę wśród kierowców z naszego powiatu i pośród turystów przyjeżdżających z Białorusi.
W jaki sposób? Pani komendant mówi, że policja już przygotowuje 4 tysiące plakietek dla kierowców, którzy na piśmie zobowiążą się do bezpiecznej i kulturalnej jazdy. Uczestnicy wezmą udział w konkursach, w których nagrodą będzie sprzęt elektroniczny.

Co jeszcze? Podinspektor Jerzy Mincewicz, naczelnik sekcji ruchu drogowego bialskiej KMP, mówi, że podczas kontroli na drogach i przy granicy nasi funkcjonariusze będą dawać obcokrajowcom ulotki w języku rosyjskim informujące o naszych przepisach ruchu drogowego. A dla miejscowych kierowców przygotujemy wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego szkołę bezpiecznej jazdy - zapowiada naczelnik.
Rudolf Somerlik, dyrektor gabinetu bialskiego prezydenta, powiedział nam, że prezydent Białej Podlaskiej Andrzej Czapski zobowiązał się do udzielenia wsparcia finansowego tak, aby policja mogła do 75-procentowej dotacji UE wnieść niezbędny wkład własny. - Liczymy, że również powiat bialski dofinansuje to przedsięwzięcie. Dobrze, gdyby bogate plany komendy wsparły też inne samorządy, jednostki związane ze szkoleniem kierowców oraz instytucje i organizacje zajmujące się organizacją ruchu drogowego - mówi Somerlik.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!