czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Zmiany w zagospodarowaniu przestrzennym Radzynia

Dodano: 1 lutego 2017, 13:23
Autor: (eb)

Radzyń Podlaski
Radzyń Podlaski (fot. Urząd Miasta)

Radzyń Podlaski przystępuje do zmiany zagospodarowania przestrzennego. Przez wiele lat nie było to możliwe przez brak określonej tzw. granica zabytku.

Problem polegał na tym, że do ścisłej strefy konserwatorskiej zaliczono nie tylko zespół pałacowo-parkowy  Potockich, ale także główne radzyńskie ulice. - Budynki stojące przy tych ulicach traktowane były jak obiekty zabytkowe klasy zerowej. Poza tym  wszelkie prace ziemno-budowlane na tym terenie należało uzgodnić z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków - tłumaczy Anna Wasak asystentka burmistrza. To zdaniem władz, uniemożliwiało rozwój miasta.  Ale we wrześniu ubiegłego roku, po wielu latach starań, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydał decyzję o określeniu  granicy zabytku . To  pozwala na podjęcie prac nad projektem zmian studium uwarunkowań  i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

W urzędzie miasta już czeka 30 wniosków odnośnie zmian w różnych częściach miasta. - Chodzi o lokalizację mniejszych czy większych inwestycji, takich jak budowa domu, sklepu, magazynu, ciągu pieszego czy jezdnego - tłumaczy burmistrz Jerzy Rębek.  Teraz władze miasta zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie z urbanistą w sprawie tych zmian. Spotkanie odbędzie się 2 lutego o godz. 10:00 w radzyńskim magistracie. Będzie możliwość przedstawienia wniosków do zmiany studium.

Czytaj więcej o: Radzyń Podlaski
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!