czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Została kupa gruzu

Dodano: 19 listopada 2002, 17:53
Autor: Beata Malczuk

Zadaszony przystanek w Rogoźnicy jest całkowicie zniszczony. Stało się tak na skutek wypadku drogowego. Od przeszło trzech tygodni mieszkańcy kilku wsi korzystający z komunikacji autobusowej nie mają zabezpieczonego miejsca oczekiwania. Dotąd nie uprzątnięto gruzu, jaki powstał w tym miejscu przy drodze krajowej. Podróżni potykają się o rozbite cegły.

Wójt gminy Międzyrzec Podlaski nie widzi problemu. Jego zdaniem, można przyjść na przystanek dwie minuty przed przyjazdem autobusu i nie trzeba długo stać. - Kursy są punktualne. A dzieci dowożą do szkół wynajęci przewoźnicy. Poza tym mało kto z tego przystanku korzysta - uzasadnia Roman Michaluk, wójt. Sołtys Rogoźnicy, Adolf Kuszmieruk twierdzi natomiast, że to jest punkt nie dla jednej, lecz kilku wsi. Oprócz Starej i Nowej Rogoźnicy, także mieszkańcy Koszelików, Puchaczów i Rogoźniczki do autobusu tam przychodzą.
Zdaniem wójta to PKS powinien zadbać o swoich klientów. Przedsiębiorstwa z Białej Podlaskiej i Międzyrzeca z tej trasy korzystają. - Przystanek nie jest naszą własnością i nie będziemy się nim zajmować. Zawiadomiliśmy o tym władze gminy i zarządzającą drogą krajową Generalną Dyrekcję Dróg Publicznych - oświadcza Henryk Złotkowski, kierownik przewozów osobowych w PKS Międzyrzec Podlaski.
Okazuje się, że zniszczoną mini poczekalnię w Rogoźnicy wybudowano z pieniędzy gminnych przy aktywnym udziale wiejskiej społeczności.
- Sołectwa mają określić, czy jej odbudowa będzie potrzebna. Jeżeli tak, wspólnymi siłami odbudujemy przystanek - odpowiada wreszcie po uporczywym wypytywaniu R. Michaluk. Nie określa, czy uda się sprawę załatwić przed zimą.•

Czekamy na sygnały

W różnych sprawach dotyczących pomocy ze strony redakcji prosimy dzwonić pod numery telefonów 343-65-57 lub 343-10-42. Informacje o potrzebie naszych interwencji można także przesyłać pocztą elektroniczną pod adresy: malczuk@dziennikwschodni.pl lub pietrzela@dziennikwschodni.pl
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24