sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Zygmunt Pietrzak

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 marca 2002, 17:02
Autor: (KK)

Główny inicjator koncertu symfoniczno-oratoryjnego, który jutro odbędzie się w radzyńskim kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Przygotowany został w ramach pierwszej części XIX Dni Karola Lipińskiego organizowanych przez Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne. Zygmunt Pietrzak ma 67 lat i pochodzi z Warszawy. Od 1945 r. mieszka w Radzyniu Podlaskim. W 1975 r. został dyrektorem miejscowego Społecznego Ogniska Muzycznego i był nim przez 6 lat. Następnie był dyrektorem radzyńskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia, powstałej dzięki jego usilnym staraniom. Stanowisko to piastował do października 1991 r., gdy przeszedł na emeryturę. Jeszcze przez 10 lat związany był z tą placówką, ucząc dzieci gry na fortepianie. - Dotychczas największą satysfakcję w działalności zawodowej i społecznej sprawiło mi powstanie w Radzyniu Podlaskim państwowej szkoły muzycznej - wspomina Zygmunt Pietrzak - Moi uczniowie są teraz nie tylko wykwalifikowanymi nauczycielami, ale także artystami z prawdziwego zdarzenia. Jeden z nich to pianista Tomasz Wojtaś, który po ukończeniu studiów muzycznych w Łodzi jest nauczycielem w radzyńskiej szkole. Jacek Maksymiuk, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, obecnie swoje pianistyczne zamiłowania kontynuuje w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie. W 1984 roku Zygmunt Pietrzak wspólnie z Bialskopodlaskim Towarzystwem Muzycznym i miejscowym Domem Kultury wystąpił z inicjatywą zorganizowania Dni Karola Lipińskiego, pochodzącego z Radzynia znakomitego artysty - muzyka, wirtuoza skrzypiec i kompozytora. Szybko znalazła poparcie i pierwsze imprezy odbyły się jeszcze tego samego roku.
Pan Zygmunt za swoje osiągnięcia w 2000 roku uhonorowany został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także został laureatem "Wawrzynu Podlasia”.
Żona Henryka z wykształcenia lekarz stomatolog jest także na emeryturze. Syn Wojciech został technikiem protetykiem, a córka Barbara magistrem mikrobiologii. Pasją pana Zygmunta jest turystyka, a przede wszystkim wędrówki po Tatrach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!