czwartek, 22 marca 2018 r.

Biłgoraj

Nowa filia WORD. Egzamin na prawo jazdy można już zdawać w Biłgoraju

Dodano: 9 kwietnia 2017, 18:01
Autor: Paweł Puzio

(fot. WORD Zamość)

Koniec z wyjazdami mieszkańców powiatu biłgorajskiego na egzamin prawa jazdy do Tarnobrzegu. Od piątku można zdawać na kat. A i B w Biłgoraju. W miniony piątek przeprowadzono pierwsze egzaminy teoretyczne i praktyczne

W 2015 roku w powiecie biłgorajskim do egzaminu na prawo jazdy podeszło 3000 osób. – 75 proc. z nich wybrała Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Wspólnie z władzami miasta staraliśmy się od kilku o otworzenie filii WORD Zamość w Biłgoraju – mówi Kazimierz Paterak, starosta biłgorajski.

Władze samorządowe miasta i powiatu biłgorajskiego już w 2010 roku wnioskowały o utworzenie filii WORD Zamość. – Wcześniej przepisy nie pozwalały na uruchomienie takiej placówki. W 2016 roku sprawa znalazła finał w formie adekwatnej uchwały Sejmiku Wojewódzkiego. – Siedzibę filii zlokalizowano w biłgorajskim Autodromie, przy ulicy Motorowej 2 – dodaje starosta.

W siedzibie zorganizowano salę do zdawania egzaminów teoretycznych z pięcioma stanowiskami i plac manewrowy. – W biłgorajskiej filii można zdawać na kategorie A, A1, A2, AM, B i B1 – wylicza Janusz Szatkowski, dyrektor WORD Zamość. – W Biłgoraju na stałe jest zatrudniony tylko jeden pracownik, koordynujący zapisy na egzaminy oraz działalność filii. Liczba samochodów i egzaminatorów jest dostosowywana do liczby osób zapisanych na egzamin.

Zapisy na egzaminy w Biłgoraju rozpoczęły się 3 kwietnia. – W piątek do egzaminu podeszło 9 osób do teorii i 5 do egzaminu praktycznego, który jest prowadzony po ulicach Biłgoraja – dodaje Janusz Szatkowski.

Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy: – Egzaminowani zdając w Tarnobrzegu wnosili pieniądze za opłaty do kasy województwa podkarpackiego. Teraz te środki trafią do kasy naszego regionu – dodaje starosta.

Nowo utworzony oddział terenowym w Biłgoraju zlokalizowanym jest przy ul. Motorowej 2. Zapisy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. W województwie lubelskim działa cztery WORD: w Lublinie (z zamiejscowym ośrodkiem egzaminowania w Puławach), Chełmie, Białej Podlaskiej (z ośrodkiem zamiejscowym w Łukowie) oraz Zamościu (z nowym ośrodkiem w Biłgoraju).

Czytaj więcej o: Zamość WORD prawo jazdy moto
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
biłgorajanin
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 października 2017 o 15:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
prawda jest taka ze nie miejsce zdawania ma znaczenie a posiadanie wiedzy i poziom stresu.. jak chodzilam do Autojaru na Kabatach na kurs to nauczylam sie nie tylko dobrze jezdzic ale takze teorie mialam w malym palcu.. Pan Kamil ktory mnie uczyl to super czlowiek z profesjonalnym podejsciem... gdyby kazdy uczyl tak jak on to kursanci zdawaliby na 1 maks 2 podejsciu
Rozwiń
Gość
Gość (8 sierpnia 2017 o 23:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zdałem za 1 razem w Tarnobrzegu. Żona zdawała w Zamościu 5 razy aż powiedziałem dość. Pojechałem z nią do Tarnobrzegu i zdała tam za 1 razem.
Rozwiń
biłgorajanin
biłgorajanin (10 kwietnia 2017 o 17:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie wrzucaj jakiś pseudokibolowskich treści. jak egzaminatorzy twierdzili że w Tarnobrzegu łatwiej to jeździli do Tarnobrzega, i tyle w temacie.
Rozwiń
Gość
Gość (10 kwietnia 2017 o 12:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bo Zamość jest trudniejszym miastem do jazdy. Więcej skrzyżowań, świateł w tym tzw. sygnalizacji ogólnych. Osoba, która uczy się jeździć lepiej sobie poradzi gdy zna miasto albo gdy nie ma trudnych skrzyżowań. Mimo wszystko patrząc na statystyki zdawalności w WORD, to Zamość wypada bardzo dobrze, chyba nawet najlepiej w województwie i jeden z lepszych w kraju. Z kolei najgorzej wypadł Chełm.
Rozwiń
Kraśnik
Kraśnik (9 kwietnia 2017 o 20:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Dlaczego jeździli do Tarnobrzega skoro bliżej do Zamościa (woj.lubelskie)??
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Bo w Biłgoraju panuje potężna niechęć do Zamościa. Paniał??
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!