Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

9 kwietnia 2017 r.
9:19

Nowy zakład w Janowie Lubelskim. Ruszyła rekrutacja pracowników

Autor: Zdjęcie autora aa
132 16 A A

Ruszyła już rekrutacja pracowników do nowoczesnej ocynkowni, która powstanie na terenie Janowskiej Strefy Inwestycyjnej „Borownica”. Firma ZinkPower Wschód planuje latem rozpocząć budowę zakładu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ta spółka ze Szczecina to kolejny inwestor w strefie. – Jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwoleń – mówi Zbigniew Miodowski, prezes ZinkPower Wschód. – Myślę, że w ciągu 3 miesięcy je uzyskamy i chcemy w połowie lata rozpocząć budowę. Inwestycja jest duża, za prawie 40 milionów złotych. powstanie na prawie 6 hektarach. To będzie pierwszy obiekt tego typu w województwie lubelskim.

Firma zajmuje się cynkowaniem ogniowym. – Robimy wszystkie elementy związane ze stalą, czyli np. konstrukcje stalowe – dodaje prezes Miodowski. – Roczna produkcja wyniesie ok. 15 tysięcy ton rocznie.

Firma chce zatrudnić ok. 40-60 osób. Rekrutacja już się rozpoczęła. Wczoraj firma poszukiwała pracowników podczas Targów Pracy i Edukacji w Janowskim Ośrodku Kultury. Targi były połączone z Janowskim Kongresem Przedsiębiorczości.

– Część załogi już chcemy przeszkolić w naszym bliźniaczym zakładzie pod Poznaniem – mówi prezes ZinkPower Wschód.

W Polsce firma ma już trzy zakłady – w Szczecinie, Buku koło Poznania oraz w Koninie, gdzie jest jedna z największych cynkowni w Europie.

W janowskiej strefie inwestycji cały czas przybywa. – Mamy dwóch nowych inwestorów, którzy niedawno kupili działki – jeden z Polski, drugi z Ukrainy. Obie te firmy są z branży przetwórstwa rolno-spożywczego – mówi Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego.

Z kolei polski przedsiębiorca zmienia swój pomysł na biznes w Janowie Lubelskim. – Inwestor miał już sprecyzowany plan. Miała to być produkcja, ale nie mogę zdradzić czego. Plany jednak zmienia. Na jakie? Tego jeszcze nie wiemy.

Obecnie w Janowskiej Strefie Inwestycyjnej „Borownica” działa pięć firm. Pierwsze produkty z janowskiej ocynkowni mają wyjechać w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ola / 10 stycznia 2018 o 14:09
Mieszkańcy zablokowali inwestycje bo chcieli na ujęciu wody zakład budować gdzie ponad 40 tys odbiorców z niego korzysta 
Avatar
Gość / 10 stycznia 2018 o 14:06
Haha a w Dębicy im zablokowali inwestycje bo chcieli na ujęciach wody zakład budować. Zobaczcie stronę na Facebooku stop ocynkowni zinkpowwr
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 13:38
Święta prawda!  Patologia niepracuje a teraz przybywają nowi!  500+na bachory i nietrzeba pracować!!  BONY BONY im dawać. Kiedy to dotrze do tych lbow. 
Avatar
Gość / 10 maja 2017 o 15:31
Ciekawe czy bardzo zatruje ekosystem nowa inwestycja. W Debicy gdzie tez buduja juz sa protesty.
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 o 22:14
Zink power o ile mi wiadomo bo byłem w takiej firmie osobiście,funkcjonuje w Hamburgu i w neu munster w Niemczech wiec pewnie znowu zagraniczny kapital.
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2017 o 10:36
Miejsca pracy, ale jak płatne i to w firmach na 'strefach', zwolnionych od podatków? Duście swych psidzielczych ustawodawców, by uchwalili płacę minimalną ponad 3000 zł/miesięcznie brutto. Nie ma wyjścia. A jeśli władze sponsorują zerowe podatki firmom na strefie, to niech je ze swojej kieszeni rekompensują skarbowi państwa. Podobnie 500+"wypłacane wysoko uposażonym - niech takim o wysokich dochodach sami fundują, psidzielcza ich nać, a pijackim patologiom tylko w formie bonów na zaopatrzenie dzieci, zamiast lekką rączką nieswoimi szastać, rozpsidzielając budżet wolski do cna!
Miejsca pracy, ale jak płatne i to w firmach na 'strefach', zwolnionych od podatków? Duście swych psidzielczych ustawodawców, by uchwalili płacę minimalną ponad 3000 zł/miesięcznie brutto. Nie ma wyjścia. A jeśli władze sponsorują zerowe podatki firmom na strefie, to niech je ze swojej kieszeni rekompensują skarbowi państwa. Podobnie 500+"wypłacane wysoko uposażonym - niech takim o wysokich dochodach sami fundują, psidzielcza ich nać, a pijackim patologiom tylko w formie bonów na zaopatrzenie dzieci, zamiast lekką rączką nieswoimi szast... rozwiń
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2017 o 15:43
brawo janow tak trzymac miasto czysciutkie zadbane a u nas w krasniku syf kila i mogila
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2017 o 14:04
czy u nas bylo podobnie jak w debicy - ***s://debica.tv/zinkpower-chce-przekonac-mieszkancow-gminy-debica-do-budowy-ocynkowni-w-zawadzie/
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2017 o 11:55
Jakoś nie slyszalem, żeby się o strefe w Janowie Lub. ktoś bił
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2017 o 11:48
"Wczoraj firma poszukiwała pracowników podczas Targów Pracy i Edukacji w Janowskim Ośrodku Kultury" - w sobotę????. Gdzieś tu pisano, że targi były w czwartek. Artykul dodany dzisiaj, czyli w niedzielę 9 kwietnia. Gdzie jest napisane jakich pracownikow? Nie wiadomo o kogo chodzi... C
Avatar
Ola / 10 stycznia 2018 o 14:09
Mieszkańcy zablokowali inwestycje bo chcieli na ujęciu wody zakład budować gdzie ponad 40 tys odbiorców z niego korzysta 
Avatar
Gość / 10 stycznia 2018 o 14:06
Haha a w Dębicy im zablokowali inwestycje bo chcieli na ujęciach wody zakład budować. Zobaczcie stronę na Facebooku stop ocynkowni zinkpowwr
Avatar
Gość / 28 czerwca 2017 o 13:38
Święta prawda!  Patologia niepracuje a teraz przybywają nowi!  500+na bachory i nietrzeba pracować!!  BONY BONY im dawać. Kiedy to dotrze do tych lbow. 
Avatar
Gość / 10 maja 2017 o 15:31
Ciekawe czy bardzo zatruje ekosystem nowa inwestycja. W Debicy gdzie tez buduja juz sa protesty.
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 o 22:14
Zink power o ile mi wiadomo bo byłem w takiej firmie osobiście,funkcjonuje w Hamburgu i w neu munster w Niemczech wiec pewnie znowu zagraniczny kapital.
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2017 o 10:36
Miejsca pracy, ale jak płatne i to w firmach na 'strefach', zwolnionych od podatków? Duście swych psidzielczych ustawodawców, by uchwalili płacę minimalną ponad 3000 zł/miesięcznie brutto. Nie ma wyjścia. A jeśli władze sponsorują zerowe podatki firmom na strefie, to niech je ze swojej kieszeni rekompensują skarbowi państwa. Podobnie 500+"wypłacane wysoko uposażonym - niech takim o wysokich dochodach sami fundują, psidzielcza ich nać, a pijackim patologiom tylko w formie bonów na zaopatrzenie dzieci, zamiast lekką rączką nieswoimi szastać, rozpsidzielając budżet wolski do cna!
Miejsca pracy, ale jak płatne i to w firmach na 'strefach', zwolnionych od podatków? Duście swych psidzielczych ustawodawców, by uchwalili płacę minimalną ponad 3000 zł/miesięcznie brutto. Nie ma wyjścia. A jeśli władze sponsorują zerowe podatki firmom na strefie, to niech je ze swojej kieszeni rekompensują skarbowi państwa. Podobnie 500+"wypłacane wysoko uposażonym - niech takim o wysokich dochodach sami fundują, psidzielcza ich nać, a pijackim patologiom tylko w formie bonów na zaopatrzenie dzieci, zamiast lekką rączką nieswoimi szast... rozwiń
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2017 o 15:43
brawo janow tak trzymac miasto czysciutkie zadbane a u nas w krasniku syf kila i mogila
Avatar