Nowy zakład w Janowie Lubelskim. Ruszyła rekrutacja pracowników

Dodano: 9 kwietnia 2017, 09:19
Autor: aa

Ruszyła już rekrutacja pracowników do nowoczesnej ocynkowni, która powstanie na terenie Janowskiej Strefy Inwestycyjnej „Borownica”. Firma ZinkPower Wschód planuje latem rozpocząć budowę zakładu.

Ta spółka ze Szczecina to kolejny inwestor w strefie. – Jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwoleń – mówi Zbigniew Miodowski, prezes ZinkPower Wschód. – Myślę, że w ciągu 3 miesięcy je uzyskamy i chcemy w połowie lata rozpocząć budowę. Inwestycja jest duża, za prawie 40 milionów złotych. powstanie na prawie 6 hektarach. To będzie pierwszy obiekt tego typu w województwie lubelskim.

Firma zajmuje się cynkowaniem ogniowym. – Robimy wszystkie elementy związane ze stalą, czyli np. konstrukcje stalowe – dodaje prezes Miodowski. – Roczna produkcja wyniesie ok. 15 tysięcy ton rocznie.

Firma chce zatrudnić ok. 40-60 osób. Rekrutacja już się rozpoczęła. Wczoraj firma poszukiwała pracowników podczas Targów Pracy i Edukacji w Janowskim Ośrodku Kultury. Targi były połączone z Janowskim Kongresem Przedsiębiorczości.

– Część załogi już chcemy przeszkolić w naszym bliźniaczym zakładzie pod Poznaniem – mówi prezes ZinkPower Wschód.

W Polsce firma ma już trzy zakłady – w Szczecinie, Buku koło Poznania oraz w Koninie, gdzie jest jedna z największych cynkowni w Europie.

W janowskiej strefie inwestycji cały czas przybywa. – Mamy dwóch nowych inwestorów, którzy niedawno kupili działki – jeden z Polski, drugi z Ukrainy. Obie te firmy są z branży przetwórstwa rolno-spożywczego – mówi Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego.

Z kolei polski przedsiębiorca zmienia swój pomysł na biznes w Janowie Lubelskim. – Inwestor miał już sprecyzowany plan. Miała to być produkcja, ale nie mogę zdradzić czego. Plany jednak zmienia. Na jakie? Tego jeszcze nie wiemy.

Obecnie w Janowskiej Strefie Inwestycyjnej „Borownica” działa pięć firm. Pierwsze produkty z janowskiej ocynkowni mają wyjechać w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Gość
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 czerwca 2017 o 13:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Święta prawda!  Patologia niepracuje a teraz przybywają nowi!  500+na bachory i nietrzeba pracować!!  BONY BONY im dawać. Kiedy to dotrze do tych lbow. 
Rozwiń
Gość
Gość (10 maja 2017 o 15:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe czy bardzo zatruje ekosystem nowa inwestycja. W Debicy gdzie tez buduja juz sa protesty.
Rozwiń
Gość
Gość (23 kwietnia 2017 o 22:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zink power o ile mi wiadomo bo byłem w takiej firmie osobiście,funkcjonuje w Hamburgu i w neu munster w Niemczech wiec pewnie znowu zagraniczny kapital.
Rozwiń
Gość
Gość (10 kwietnia 2017 o 10:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miejsca pracy, ale jak płatne i to w firmach na 'strefach', zwolnionych od podatków? Duście swych psidzielczych ustawodawców, by uchwalili płacę minimalną ponad 3000 zł/miesięcznie brutto. Nie ma wyjścia. A jeśli władze sponsorują zerowe podatki firmom na strefie, to niech je ze swojej kieszeni rekompensują skarbowi państwa. Podobnie 500+"wypłacane wysoko uposażonym - niech takim o wysokich dochodach sami fundują, psidzielcza ich nać, a pijackim patologiom tylko w formie bonów na zaopatrzenie dzieci, zamiast lekką rączką nieswoimi szastać, rozpsidzielając budżet wolski do cna!
Rozwiń
Gość
Gość (9 kwietnia 2017 o 15:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
brawo janow tak trzymac miasto czysciutkie zadbane a u nas w krasniku syf kila i mogila
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!