Kopalnia Bogdanka wypłaci emerytom i rencistom po 10 tys. zł rekompensaty

Autor: Paweł Puzio

Aby otrzymać rekompensatę, uprawniona osoba będzie musiała wypełnić wniosek wraz ze stosownym oświadczeniem
Aby otrzymać rekompensatę, uprawniona osoba będzie musiała wypełnić wniosek wraz ze stosownym oświadczeniem

Bogdanka otworzyła punkt informacyjny dotyczący wypłat rekompensat w zamian za utracone deputaty węglowe. Stanowisko działa w górniczej stołówce. Na miejscu można też złożyć wniosek o jednorazową wypłatę 10 tys. zł. Sprawa dotyczy ponad 2800 osób.

W LW Bogdanka działa Punkt Obsługi Klienta i infolinia dla emerytów i rencistów spółki oraz osób uprawnionych do renty po zmarłych emerytach i rencistach, wdów, wdowców i sierot mających prawo do otrzymania świadczenia w wysokości 10 tys. zł netto.

Jest to związane z przyjętą przez Sejm Ustawą o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla, która weszła w życie 24 października. Wniosek należy złożyć w terminie do 21 dni od dnia wejścia w życie ustawy. Wypłata świadczenia zaplanowana jest do końca 2017 roku.

– O rekompensatę mogą ubiegać się emeryci i renciści Bogdanki, którzy mieli ustalone prawo do deputatu w naturze albo w postaci ekwiwalentu pieniężnego, a utracili je w wyniku porozumienia zmieniającego postanowienia obowiązującego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w zakresie deputatów węglowych wypłacanych na rzecz emerytów i rencistów spółki, wdów, wdowców i sierot mających ustalone prawo do renty rodzinnej po emerytach i rencistach – mówi Agata Warda, dyrektor ds. Zarządzania Zasobami Ludzkim w kopalni.

Aby otrzymać rekompensatę, uprawniona osoba będzie musiała wypełnić wniosek wraz ze stosownym oświadczeniem. – Wnioski takie można składać w siedzibie Bogdanki, w Punkcie Obsługi Klienta zlokalizowanym w stołówce górniczej. Punkt działa od poniedziałku do piątku, w godz. 8–14. W czwartki punkt obsługi pracować będzie do godz. 18 – dodaje dyr. Warda.

Wszelkie informacje można także uzyskać za pośrednictwem specjalnie uruchomionej infolinii pod numerem 81 462 53 00, od poniedziałku do piątku w godz. 8–14.

Wniosek wraz z oświadczeniem składany osobiście zostanie przyjęty przez pracownika LW „Bogdanka” wyłącznie po potwierdzeniu tożsamości. – Dlatego składając wniosek należy mieć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Czytelny podpis na wniosku i oświadczeniu musi zostać złożony w obecności osoby przyjmującej wniosek – dodaje Agata Warda.

Wnioski wraz z oświadczeniem można też przesłać pocztą (liczy się data stempla pocztowego) na adres: Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA. w Bogdance, 21-013 Puchaczów.

Wniosek składany pocztą powinien posiadać poświadczenie podpisu przez notariusza lub przez gminę. Na kopercie należy dopisać „Rekompensata”.

Wnioski wraz z oświadczeniami Bogdanka już rozesłała do uprawnionych pocztą. Dodatkowo formularz wniosku o wypłatę rekompensaty wraz z oświadczeniem dostępny jest na stronie internetowej LW Bogdanka SA pod adresem: http://lw.com.pl/ w zakładce Deputaty.

Świadczenia z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla będą przekazywane osobom uprawnionym bez dodatkowych opłat. 

WZÓR WNIOSKU - ŚCIĄGNIJ PDF [KLIKNIJ TUTAJ]

były ryl
LLE
Użytkownik niezarejestrowany
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

były ryl
były ryl (22 grudnia 2017 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jest ok wykoncze sobie domek w górach bo za nie cale 5 tyś emeryturki górniczej było by ciężko a te 10 tysiaków coś się kupi 
Rozwiń
LLE
LLE (28 października 2017 o 02:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepsz że najwięcej do powiedzenia mają osoby, które nie mają zielonego pojęcia w temacie, ale muszą wtrącić swoje trzy litery bo ktoś dostał ,a ja nie... Zawiść, i ból dupy
Rozwiń
Gość
Gość (27 października 2017 o 15:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Każda praca ma swoją specyfikę a co powiesz o pracy budowlańca czy drogowca który pracuje niezależnie od pogody po 10 12 godzin i nie ma żadnych deputatów a górnicy pracują na cztery zmiany po 6 godzin więc nie bądź taki mądry
Rozwiń
Gość
Gość (27 października 2017 o 15:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba było zostać górnikiem i też byś dostał. jak miałeś lewe łapki do pracy to nie płacz teraz.
Rozwiń
Gość
Gość (27 października 2017 o 14:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NIE WYPŁACAĆ,mają po 4 tys emerytury i stać ich na kupno węgla,większość nie kupuje bo mają ogrzewanie miejski,to jest sk...y syństwo ,inni emerych tys.zł emerytury i biedują nikt im nie wypłaca deputatów,rząd boi się kilofów górników i im ulega.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!