W Perle wciąż kipi. Udziałowcy bez porozumienia

Dodano: 12 lipca 2015, 20:25
Autor: toma

Perła Browary Lubelskie (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)
Perła Browary Lubelskie (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Posiadającemu część udziałów w Perle Browarach Lubelskich duńskiemu koncernowi Royal Unibrew wciąż nie udało się osiągnąć porozumienia z większościowym udziałowcem – zarejestrowaną na Cyprze firmą Marconia Enterprises. Zarząd spółki odwołał się od korzystnej dla Duńczyków decyzji sądu.

Początek konfliktu sięga 2011 roku. Zdaniem przedstawicieli posiadającego 24 proc. udziałów Royal Unibrew, Marconia podczas walnych zgromadzeń, o których nie informowała współudziałowca, miała przegłosować uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego w Perle. Sprawa trafiła do sądu, który 8 maja tego roku uznał decyzje sprzed czterech lat za nieważne.

– To dla nas duży sukces. Royal Unibrew wciąż pozostaje znaczącym akcjonariuszem Perły i mimo przeszkód stawianych w ostatnich latach przez większościowego akcjonariusza – Marconię i kontrolowany przez nią zarząd, wciąż chcemy uczestniczyć w rozwoju spółki – mówi Patrick Plucnar, przedstawiciel Royal Unibrew. – Posiadamy bogate doświadczenie i szerokie know-how we współpracy z lokalnymi browarami na terenie całej Europy. Jesteśmy zainteresowani podwyższeniem zysków naszej inwestycji w Polsce – dodaje.

W połowie czerwca sporządzono pisemne uzasadnienie majowego wyroku, ale wciąż jest on nieprawomocny. – Złożyliśmy zażalenie od tego postanowienia i czekamy na decyzję sądu apelacyjnego – informuje mecenas Radosław L. Kwaśnicki z reprezentującej Perłę kancelarii RKKW. W czerwcu mówił nam, że podwyższenie kapitału spółki jest potrzebne, aby zdobyć pieniądze na nowe inwestycje: modernizację i rozbudowę linii rozlewniczej oraz wymianę butelki zwrotnej o zasięgu lokalnym na butelkę o zasięgu ogólnopolskim, co będzie się wiązało z koniecznością wymiany transportera. Zaznaczał też, że Duńczycy prowadzą konkurencyjną względem spółki działalność.

Na razie nie wiadomo, kiedy nastąpi finał tej sprawy.

henry
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

henry
henry (13 lipca 2015 o 15:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a ja   Dunczykom za bardzo nie wierzę w powiecie Biłgorajskim zlikwidowali  zakład który wybudowali i zablokowali produkcje bloczków na budowę np. .domow.Kapitał zagraniczny czy udziałowcy  myslą   cicho   serdecznie witamy i mysla jak oszukać ekonomicznie i fizycznie biedny Polski region gdzie produkcja historyczna Perły trwa od ponad  wieku

Rozwiń
Gość
Gość (12 lipca 2015 o 20:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To teraz piwo gorsze czy lepsze będzie ?
Rozwiń
Gość
Gość (12 lipca 2015 o 20:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to napewno sprazwę rozwiążą dwaj fachowcy rutek i stawisz. Panowie co powiecie jak browar rozbuduje moce? kto to sprzeda?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!