Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

28 stycznia 2016 r.
19:44

Zakłady Azotowe i polityka. Związkowcy apelują do ministra skarbu

0 51 A A
Zakłady Azotowe Puławy (fot. Maciej Kaczanowski)
Zakłady Azotowe Puławy (fot. Maciej Kaczanowski)

Związkowcy z Zakładów Azotowych apelują do ministra skarbu oraz naszych posłów, by rząd nie zmniejszał reprezentacji Puław w ramach Grupy Azoty. Obawiają się, że Tarnów mógłby wtedy ponowić próbę usunięcia ZA z giełdy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obecna pozycja Puław w ramach zarządu Grupy Azoty jest dość silna, by blokować wszelkie niekorzystne dla ZA propozycje i puławscy związkowcy chcieliby to zachować. Obawiają się jednak ewentualnych roszad w radzie nadzorczej, które są konsekwencją powyborczych zmian w spółkach Skarbu Państwa.

Obecna pozycja Puław w Grupie Azoty wynika m.in. z tego, że jej prezesem jest Paweł Jarczewski, pracujący wcześniej w puławskich Zakładach Azotowych. Tymczasem na 1 lutego MSP zwołuje walne zgromadzenie udziałowców. Prawdopodobnie będzie chciało wymienić niektórych członków rady nadzorczej reprezentujących Skarb Państwa. Po ukonstytuowaniu się nowej rady, ta będzie miała prawo do wybrania nowego zarządu. Jeśli znajdą się w nim osoby związane z Tarnowem, Puławy mogą stracić realny wpływ na politykę zarówno własnej spółki, jak i całej grupy kapitałowej.

Jedną z negatywnych konsekwencji spadku niezależności Zakładów Azotowych w ramach grupy kapitałowej mogłoby być wyprowadzenie spółki z giełdy.

– Były już takie zakusy i dlatego lobbujemy u naszych posłów oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa, by to się nie powtórzyło. Można powiedzieć, że dmuchamy na zimne, bo konsekwencje usunięcia spółki z giełdy byłyby bardzo poważne. To oznaczałoby, że wszystkie obowiązujące obecnie umowy między związkami zawodowymi, a spółką Zakłady Azotowe Puławy by traciły moc. Poza tym nie dostawalibyśmy żadnych informacji o wypracowanych środkach. Stalibyśmy się zwyczajnym zakładem należącym do „Tarnowa” – wyjaśnia Andrzej Jacyna, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w ZA Puławy.

W czasie ostatnich miesięcy nikt nie informował o możliwości takiej zmiany, ale związkowcy wolą interweniować na wszelki wypadek.

Andrzej Jacyna przedwczoraj spotkał się w tej sprawie z Henrykiem Baranowskim, podsekretarzem stanu w ministerstwie skarbu, który odpowiada za nadzór nad spółkami.
– Sądzę, że ta wizyta przyniesie pozytywne konsekwencje. Nasze argumenty zostały wysłuchane – mówi Jacyna, która dodaje, że nie było to ostatnie tego typu spotkanie w resorcie skarbu.

– O kształcie nowej rady nadzorczej zdecyduje walne zgromadzenie, a w tym swój głos oprócz ministerstwa, mają także pracownicy oraz najwięksi akcjonariusze, banki i fundusze inwestycyjne. Na razie za wcześnie mówić o możliwych zmianach w składzie rady, czy zarządu – mówi Grzegorz Kulik, rzecznik Grupy Azoty, komentując obawy puławskich związków zawodowych. – Oficjalnie nie zapadły żadne decyzje o zamiarze wyprowadzenia Zakładów Azotowych z giełdy – zapewnia.

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
człek / 12 lutego 2016 o 16:58

Panowie, Wam się chyba coś pomyliło, jak czytam te wasze wpisy to mam idealnie przed oczami taką wizję kapitalisty z cygarem i batem... ale to chyba nie te czasy, nawet na pewno nie te :) Sama dyskusja nie ma większego sensu bo jeżeli ktoś rzeczywiście jest udziałowcem to patrzy na wynik finansowy (który od dawna jest b. wysoki), a nie rozlicza pracowników na zakładach, bo to jakaś chora sytuacja. Wiem, żyjemy w takim kraju gdzie każda okazja jest dobra żeby komuś dokopać, ale są jakieś granice... No, i nie chce być złośliwy ale znam sporo lepszych sposobów na zadbanie o swoje interesy, niż pisanie na forum komentarzy ;)

Panowie, Wam się chyba coś pomyliło, jak czytam te wasze wpisy to mam idealnie przed oczami taką wizję kapitalisty z cygarem i batem... ale to chyba nie te czasy, nawet na pewno nie te :) Sama dyskusja nie ma większego sensu bo jeżeli ktoś rzeczywiście jest udziałowcem to patrzy na wynik finansowy (który od dawna jest b. wysoki), a nie rozlicza pracowników na zakładach, bo to jakaś chora sytuacja. Wiem, żyjemy w takim kraju gdzie każda okazja jest dobra żeby komuś dokopać, ale są jakieś granice... No, i nie chce być złośliwy ale znam spor... rozwiń

Avatar
obserwator / 12 lutego 2016 o 09:22

uważaj zeby tobie sie ktos nie dobrał

pochwal sie gdzie pracujesz, chetnie przyjde i bede ci mierzyl czas ze stoperem

a jak wyjdziesz nawet minute wczesniej to cie obsmaruje w internecie

umowa stoi?

Ty w mojej firmie udziałów nie masz, natomiast ja w Twojej owszem. Dbam o swoje interesy czy to tak trudno zrozumieć?

Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 09:19
Polska mentalność. Robi źle jeden z drugim i do tego się pieni. Jak jesteście przemęczeni to podanie o przeniesienie na inne stanowisko bo nie dajecie rady 8 godzin pracować i po 7 już spieprzacie do domu. Kierownictwo i dyrekcja zapewne to zrozumie.
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 08:41
Kierownik masz jakis problem. Sam sobie mierz czas i nie wychylaj się
Avatar
kierownik / 11 lutego 2016 o 14:53

uważaj zeby tobie sie ktos nie dobrał

pochwal sie gdzie pracujesz, chetnie przyjde i bede ci mierzyl czas ze stoperem

a jak wyjdziesz nawet minute wczesniej to cie obsmaruje w internecie

umowa stoi?

Avatar
obserwator / 10 lutego 2016 o 18:51

Kończę temat bo widzę że jesteś zwykłym trollem który siedzi przed kompem, pisze bzdury i ma radochę z denerwowania ludzi. Popracuj choćby i miesiąc na zakładzie, na instalacji to zobaczymy czy będziesz taki cwany. A od oszustów możesz wyzywać swoich kumpli, jeżeli jakichś masz, a nie ludzi pracy. Na pomówienia przypominam że też są paragrafy mądralo. Nie pozdrawiam

POMÓWIENIA  :)  :)  :)  listę podpisuje do 14 za co pobiera jeden z drugim wynagrodzenie a o 13.50 przebrany już w swoim autku zmierza do domciu. Oj powinni wam się dobrać za przeproszeniem do dupy biedne żuczki. 

POMÓWIENIA  :)  :)  :)  listę podpisuje do 14 za co pobiera jeden z drugim wynagrodzenie a o 13.50 przebrany już w swoim autku zmierza do domciu. Oj powinni wam się dobrać za przeproszeniem do dupy biedne żuczki. 

rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 11:24

Kończę temat bo widzę że jesteś zwykłym trollem który siedzi przed kompem, pisze bzdury i ma radochę z denerwowania ludzi. Popracuj choćby i miesiąc na zakładzie, na instalacji to zobaczymy czy będziesz taki cwany. A od oszustów możesz wyzywać swoich kumpli, jeżeli jakichś masz, a nie ludzi pracy. Na pomówienia przypominam że też są paragrafy mądralo. Nie pozdrawiam

Avatar
obserwator / 9 lutego 2016 o 18:33

A to już jest moja sprawa i nic ci do tego. Widzę że ty z tych którzy lubią innych śledzić i kablować, może zgłoś się do ministerstwa sprawiedliwości albo do innych służb skoro masz takie ciągoty, a ludzi pracy zostaw w spokoju

Ludzi pracy okradających zakład :):) :)  wszystko w temacie 

Daruj sobie dalsze komentarze bo z nich wynika jak ja okradam to cacy ale jak mnie to już przestępstwo 

Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 14:35

A to już jest moja sprawa i nic ci do tego. Widzę że ty z tych którzy lubią innych śledzić i kablować, może zgłoś się do ministerstwa sprawiedliwości albo do innych służb skoro masz takie ciągoty, a ludzi pracy zostaw w spokoju

Avatar
obiektywny / 8 lutego 2016 o 20:37

I co jeszcze napiszesz? Generalnie to widzę że masz ze sobą duży problem jeżeli zarzucasz komuś kradzież tylko dlatego że RZEKOMO wyszedł z pracy 10 minut wcześniej. Radzę zająć się obserwowaniem innej firmy albo najlepiej swojej osoby, może też dojdziesz do takich wspaniałych wniosków

Rzekomo :) dobre sobie 10 min :) 13.50 stoi w korku - dojście do szatni, przebranie dojście do auta to o której opuścił stanowisko pracy???

Ciekaw jestem jak Ty rozliczasz się z ludźmi którzy świadczą Ci usługę 

Rzekomo :) dobre sobie 10 min :) 13.50 stoi w korku - dojście do szatni, przebranie dojście do auta to o której opuścił stanowisko pracy???

Ciekaw jestem jak Ty rozliczasz się z ludźmi którzy świadczą Ci usługę 

rozwiń
Avatar
człek / 12 lutego 2016 o 16:58

Panowie, Wam się chyba coś pomyliło, jak czytam te wasze wpisy to mam idealnie przed oczami taką wizję kapitalisty z cygarem i batem... ale to chyba nie te czasy, nawet na pewno nie te :) Sama dyskusja nie ma większego sensu bo jeżeli ktoś rzeczywiście jest udziałowcem to patrzy na wynik finansowy (który od dawna jest b. wysoki), a nie rozlicza pracowników na zakładach, bo to jakaś chora sytuacja. Wiem, żyjemy w takim kraju gdzie każda okazja jest dobra żeby komuś dokopać, ale są jakieś granice... No, i nie chce być złośliwy ale znam sporo lepszych sposobów na zadbanie o swoje interesy, niż pisanie na forum komentarzy ;)

Panowie, Wam się chyba coś pomyliło, jak czytam te wasze wpisy to mam idealnie przed oczami taką wizję kapitalisty z cygarem i batem... ale to chyba nie te czasy, nawet na pewno nie te :) Sama dyskusja nie ma większego sensu bo jeżeli ktoś rzeczywiście jest udziałowcem to patrzy na wynik finansowy (który od dawna jest b. wysoki), a nie rozlicza pracowników na zakładach, bo to jakaś chora sytuacja. Wiem, żyjemy w takim kraju gdzie każda okazja jest dobra żeby komuś dokopać, ale są jakieś granice... No, i nie chce być złośliwy ale znam spor... rozwiń

Avatar
obserwator / 12 lutego 2016 o 09:22

uważaj zeby tobie sie ktos nie dobrał

pochwal sie gdzie pracujesz, chetnie przyjde i bede ci mierzyl czas ze stoperem

a jak wyjdziesz nawet minute wczesniej to cie obsmaruje w internecie

umowa stoi?

Ty w mojej firmie udziałów nie masz, natomiast ja w Twojej owszem. Dbam o swoje interesy czy to tak trudno zrozumieć?

Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 09:19
Polska mentalność. Robi źle jeden z drugim i do tego się pieni. Jak jesteście przemęczeni to podanie o przeniesienie na inne stanowisko bo nie dajecie rady 8 godzin pracować i po 7 już spieprzacie do domu. Kierownictwo i dyrekcja zapewne to zrozumie.
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 08:41
Kierownik masz jakis problem. Sam sobie mierz czas i nie wychylaj się
Avatar
kierownik / 11 lutego 2016 o 14:53

uważaj zeby tobie sie ktos nie dobrał

pochwal sie gdzie pracujesz, chetnie przyjde i bede ci mierzyl czas ze stoperem

a jak wyjdziesz nawet minute wczesniej to cie obsmaruje w internecie

umowa stoi?

Avatar
obserwator / 10 lutego 2016 o 18:51

Kończę temat bo widzę że jesteś zwykłym trollem który siedzi przed kompem, pisze bzdury i ma radochę z denerwowania ludzi. Popracuj choćby i miesiąc na zakładzie, na instalacji to zobaczymy czy będziesz taki cwany. A od oszustów możesz wyzywać swoich kumpli, jeżeli jakichś masz, a nie ludzi pracy. Na pomówienia przypominam że też są paragrafy mądralo. Nie pozdrawiam

POMÓWIENIA  :)  :)  :)  listę podpisuje do 14 za co pobiera jeden z drugim wynagrodzenie a o 13.50 przebrany już w swoim autku zmierza do domciu. Oj powinni wam się dobrać za przeproszeniem do dupy biedne żuczki. 

POMÓWIENIA  :)  :)  :)  listę podpisuje do 14 za co pobiera jeden z drugim wynagrodzenie a o 13.50 przebrany już w swoim autku zmierza do domciu. Oj powinni wam się dobrać za przeproszeniem do dupy biedne żuczki. 

rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 11:24

Kończę temat bo widzę że jesteś zwykłym trollem który siedzi przed kompem, pisze bzdury i ma radochę z denerwowania ludzi. Popracuj choćby i miesiąc na zakładzie, na instalacji to zobaczymy czy będziesz taki cwany. A od oszustów możesz wyzywać swoich kumpli, jeżeli jakichś masz, a nie ludzi pracy. Na pomówienia przypominam że też są paragrafy mądralo. Nie pozdrawiam

Avatar
obserwator / 9 lutego 2016 o 18:33

A to już jest moja sprawa i nic ci do tego. Widzę że ty z tych którzy lubią innych śledzić i kablować, może zgłoś się do ministerstwa sprawiedliwości albo do innych służb skoro masz takie ciągoty, a ludzi pracy zostaw w spokoju

Ludzi pracy okradających zakład :):) :)  wszystko w temacie 

Daruj sobie dalsze komentarze bo z nich wynika jak ja okradam to cacy ale jak mnie to już przestępstwo 

Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 14:35

A to już jest moja sprawa i nic ci do tego. Widzę że ty z tych którzy lubią innych śledzić i kablować, może zgłoś się do ministerstwa sprawiedliwości albo do innych służb skoro masz takie ciągoty, a ludzi pracy zostaw w spokoju

Avatar
obiektywny / 8 lutego 2016 o 20:37

I co jeszcze napiszesz? Generalnie to widzę że masz ze sobą duży problem jeżeli zarzucasz komuś kradzież tylko dlatego że RZEKOMO wyszedł z pracy 10 minut wcześniej. Radzę zająć się obserwowaniem innej firmy albo najlepiej swojej osoby, może też dojdziesz do takich wspaniałych wniosków

Rzekomo :) dobre sobie 10 min :) 13.50 stoi w korku - dojście do szatni, przebranie dojście do auta to o której opuścił stanowisko pracy???

Ciekaw jestem jak Ty rozliczasz się z ludźmi którzy świadczą Ci usługę 

Rzekomo :) dobre sobie 10 min :) 13.50 stoi w korku - dojście do szatni, przebranie dojście do auta to o której opuścił stanowisko pracy???

Ciekaw jestem jak Ty rozliczasz się z ludźmi którzy świadczą Ci usługę 

rozwiń