Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

1 czerwca 2008 r.
21:19
Edytuj ten wpis

13-letnia Paulina z Izbicy nie żyje

0 10 A A

Dziewczynka, którą wczoraj rano wyłowili z Wieprza strażacy, to poszukiwana od blisko dwóch tygodni 13-letnia Paulina z Izbicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rodzice rozpoznali córkę.

Dariusz Kalman od tygodnia pasł na pastwiskach wiejskiej wspólnoty w okolicach Tarnogóry (pow. krasnostawski) 150 krów: swoich i sąsiadów. Jeszcze w sobotę wieczorem przechodził w okolicach płycizny na Wieprzu. - Nie było jej tam wtedy, na pewno - opowiada.

Wczoraj rano przeszedł łąkami ze swojej służbówki w to samo miejsce, bo krowa sąsiada miała się cielić. - Chcieliśmy z synem sprawdzić, czy wszystko z nią w porządku. Patrzę, a na tej wysepce leży dziewczyna - relacjonuje Kalman. - Jak ją zobaczyłem, to jeszcze ubranie suche było. Później zaczęło szybko wody nabierać. Czy ona tutaj się przeprawiała przez rzekę? Czy ją woda z sąsiedniej Izbicy przyniosła? Nie wiem. Ale jak ktoś się w Wieprzu topił, to zawsze dokładnie w tym miejscu wypływał. To już chyba czwarta ofiara w ciągu ostatnich lat.

Kalman zaalarmował policję. Wspierani przez strażaków funkcjonariusze wyłowili ciało i przewieźli je do Zamościa. Tam pokazali rodzicom poszukiwanej Pauliny. Ci nie mieli wątpliwości. To była ich córka.

- Od tego momentu sprawę przejęła prokuratura - mówi Marzena Skiba z krasnostawskiej policji. - Można się spodziewać, że zarządzi sekcję zwłok, aby ustalić przyczyny śmierci dziewczynki.

Paulina była poszukiwana od 20 maja. Tego dnia pokłóciła się z matką, która nie pozwoliła jej pojechać do Chełma na koncert zespołu Feel. Wyszła z domu. Wszyscy spodziewali się, że trzynastolatka odnajdzie się na koncercie swoich ulubieńców w Bychawie. Członkowie zespołu mieli jej zdjęcia i obiecali pomóc policji w poszukiwaniach. Ze sceny apelowali do swojej fanki, aby wróciła do domu. Nawet przygotowali dla niej swoją płytę z autografami. Ale dziewczynki na koncercie nie było.

Blisko 100 policjantów i strażaków dwukrotnie przeczesywało teren wokół miejsca jej zamieszkania i koryto Wieprza. Bez skutku. Sprawdzano też każdy sygnał, m.in. o tym, że trzynastolatkę widziano w Zamościu, Dęblinie, czy samej Izbicy. I nic. Aż do wczoraj...

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pav3L / 3 czerwca 2008 o 10:32
Gość napisał:
Profesjonalista sie odezwał, a ty jakim robisz, pewnie nędznym cyfrakiem typu fuji czy szajsung?

Czy to aż takie ważne czym robiono zdjecie?
Zginęła młoda dziewczyna dla jej rodziny to tragedia a tu się jakiś wątek "foto" robi.


No pewnie, że ważne. Mój zestaw Nikon D200, Nikkor 17-55mm 2.8, Nikkor 35-120mm 3.5; Nikkor 70-300mm 4.5;
Chociaż z mojej Nokii N95 też potrafię lepszą pyknąć niż ta w artykule.
Avatar
żaneta / 2 czerwca 2008 o 22:35
z jednej strony: tragedia- wiadomo, zginęła młoda dziewczyna, ale z drugiej- wyszła ze szkoły po 2 lekcjach, i co dalej ? ze szkoły raczej nikt by jej nie zabrał. może sama złapała jakąś "okazję" i chciała dotrzeć na koncert. wyraźnie jest napisane: ani płetwonurcy ani nikt nie widział jej wcześniej. dopiero później ten Pan i to jeszcze gdy miała suche ubrania. możliwe, że została zgwałcona, uduszona, czy Bóg wie co więcej... dwie strony medalu... w między czasie jest napisane, że była na poczcie, bo wysyłała paczkę do Pana Piotrka. ....
najszczersze kondolencję dla rodziny, a szczególnie rodziców dziewczyny... szybkiego wyjaśnienia tej zagadki.
z jednej strony: tragedia- wiadomo, zginęła młoda dziewczyna, ale z drugiej- wyszła ze szkoły po 2 lekcjach, i co dalej ? ze szkoły raczej nikt by jej nie zabrał. może sama złapała jakąś "okazję" i chciała dotrzeć na koncert. wyraźnie jest napisane: ani płetwonurcy ani nikt nie widział jej wcześniej. dopiero później ten Pan i to jeszcze gdy miała suche ubrania. możliwe, że została zgwałcona, uduszona, czy Bóg wie co więcej... dwie strony medalu... w między czasie jest napisane, że była na poczcie, bo wysyłała paczkę do Pana Piotrk... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2008 o 20:38
Pav3L napisał:
Fakt, fota jest w pytę! Aparat - jakaś nokia 2 mg px.


Profesjonalista sie odezwał, a ty jakim robisz, pewnie nędznym cyfrakiem typu fuji czy szajsung?

Czy to aż takie ważne czym robiono zdjecie?
Zginęła młoda dziewczyna dla jej rodziny to tragedia a tu się jakiś wątek "foto" robi.
Avatar
ania / 2 czerwca 2008 o 20:01
biedna dziewczyna ;( taka młoda i nie zyje:( wspÓłczuje rodzicom i wszystkim:(
Avatar
Qruszynqa / 2 czerwca 2008 o 16:14
_ pamiętam tą dziewczynkę z czasów mojej edukacji w gimnazjum w Izbicy... straszne... wyrazy głębokiego współczucia....
Avatar
Pav3L / 2 czerwca 2008 o 10:35
Fakt, fota jest w pytę! Aparat - jakaś nokia 2 mg px.
Avatar
loony93 / 2 czerwca 2008 o 09:57
Szczere współczucie i brawo za postawę zespołu Feel...
Avatar
leszcz / 2 czerwca 2008 o 09:27
Gość napisał:
co za zdjecie prześwietlone :| telefonem robione czy co

Co za baran. Nie masz większych problemów? A ludzka tragedia?
Avatar
Gość / 2 czerwca 2008 o 07:44
co za zdjecie prześwietlone :| telefonem robione czy co
Avatar
kaszkasz / 2 czerwca 2008 o 05:45
(*)

wyrazy głebokiego żalu dla rodziców
Avatar
Pav3L / 3 czerwca 2008 o 10:32
Gość napisał:
Profesjonalista sie odezwał, a ty jakim robisz, pewnie nędznym cyfrakiem typu fuji czy szajsung?

Czy to aż takie ważne czym robiono zdjecie?
Zginęła młoda dziewczyna dla jej rodziny to tragedia a tu się jakiś wątek "foto" robi.


No pewnie, że ważne. Mój zestaw Nikon D200, Nikkor 17-55mm 2.8, Nikkor 35-120mm 3.5; Nikkor 70-300mm 4.5;
Chociaż z mojej Nokii N95 też potrafię lepszą pyknąć niż ta w artykule.
Avatar
żaneta / 2 czerwca 2008 o 22:35
z jednej strony: tragedia- wiadomo, zginęła młoda dziewczyna, ale z drugiej- wyszła ze szkoły po 2 lekcjach, i co dalej ? ze szkoły raczej nikt by jej nie zabrał. może sama złapała jakąś "okazję" i chciała dotrzeć na koncert. wyraźnie jest napisane: ani płetwonurcy ani nikt nie widział jej wcześniej. dopiero później ten Pan i to jeszcze gdy miała suche ubrania. możliwe, że została zgwałcona, uduszona, czy Bóg wie co więcej... dwie strony medalu... w między czasie jest napisane, że była na poczcie, bo wysyłała paczkę do Pana Piotrka. ....
najszczersze kondolencję dla rodziny, a szczególnie rodziców dziewczyny... szybkiego wyjaśnienia tej zagadki.
z jednej strony: tragedia- wiadomo, zginęła młoda dziewczyna, ale z drugiej- wyszła ze szkoły po 2 lekcjach, i co dalej ? ze szkoły raczej nikt by jej nie zabrał. może sama złapała jakąś "okazję" i chciała dotrzeć na koncert. wyraźnie jest napisane: ani płetwonurcy ani nikt nie widział jej wcześniej. dopiero później ten Pan i to jeszcze gdy miała suche ubrania. możliwe, że została zgwałcona, uduszona, czy Bóg wie co więcej... dwie strony medalu... w między czasie jest napisane, że była na poczcie, bo wysyłała paczkę do Pana Piotrk... rozwiń
Avatar
Gość / 2 czerwca 2008 o 20:38
Pav3L napisał:
Fakt, fota jest w pytę! Aparat - jakaś nokia 2 mg px.


Profesjonalista sie odezwał, a ty jakim robisz, pewnie nędznym cyfrakiem typu fuji czy szajsung?

Czy to aż takie ważne czym robiono zdjecie?
Zginęła młoda dziewczyna dla jej rodziny to tragedia a tu się jakiś wątek "foto" robi.
Avatar
ania / 2 czerwca 2008 o 20:01
biedna dziewczyna ;( taka młoda i nie zyje:( wspÓłczuje rodzicom i wszystkim:(
Avatar
Qruszynqa / 2 czerwca 2008 o 16:14
_ pamiętam tą dziewczynkę z czasów mojej edukacji w gimnazjum w Izbicy... straszne... wyrazy głębokiego współczucia....
Avatar
Pav3L / 2 czerwca 2008 o 10:35
Fakt, fota jest w pytę! Aparat - jakaś nokia 2 mg px.
Avatar
loony93 / 2 czerwca 2008 o 09:57
Szczere współczucie i brawo za postawę zespołu Feel...
Avatar
leszcz / 2 czerwca 2008 o 09:27
Gość napisał:
co za zdjecie prześwietlone :| telefonem robione czy co

Co za baran. Nie masz większych problemów? A ludzka tragedia?
Avatar
Gość / 2 czerwca 2008 o 07:44
co za zdjecie prześwietlone :| telefonem robione czy co
Avatar
kaszkasz / 2 czerwca 2008 o 05:45
(*)

wyrazy głebokiego żalu dla rodziców
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 3 1

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 3 0

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 24 15

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 16 5

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 202 22

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 1

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!