Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

6 marca 2017 r.
12:43

Absolwenci mają pracę w liniach lotniczych. Uczelnia dostanie 7 milionów złotych na szkolenie

83 10 A A
W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa umowę w sprawie dotacji na szkolenie lotnicze podpisał rektor Arkadiusz Teofil, a towarzyszył mu Łukasz Puzio (z prawej), dyrektor Centrum Lotniczego PWSZ. W tle kupiony w ubiegłym roku samolot PS 28 Cruiser<br />
W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa umowę w sprawie dotacji na szkolenie lotnicze podpisał rektor Arkadiusz Teofil, a towarzyszył mu Łukasz Puzio (z prawej), dyrektor Centrum Lotniczego PWSZ. W tle kupiony w ubiegłym roku samolot PS 28 Cruiser
(fot. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie)

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przyznało Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie dotacje w wysokości ponad 7,2 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– To dla nas powód do dumy, że po wielu latach podnoszenia jakości kształcenia oraz zwiększania zakresu szkoleń, jesteśmy największym ośrodkiem szkolenia lotniczego w Polsce – mówi prof. nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor chełmskiej PWSZ. – Efektywność oraz jakoś kształcenia na kierunkach lotniczych naszej uczelni została nagrodzona. To tylko umacnia nas w przekonaniu, że również na wschodzie Polski można wiele osiągnąć, jeśli tylko wykaże się dostatecznie dużą determinację w działaniach.

Dotację przyznało uczelni Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Jest o 1 mln zł wyższa od ubiegłorocznej i – co warte podkreślenia – o ponad 2 mln zł większa od kwoty, jaką otrzymała na ten sam cel Politechnika Rzeszowska.

Chełmski Ośrodek Kształcenia Lotniczego PWSZ jest jednym z czterech akademickich ośrodków w Polsce, który szkoli pilotów lotnictwa cywilnego. W ostatnim roku spośród 52 osób, które ukończyły szkolenie lotnicze 30 studentów otrzymało zawodową licencję samolotową, czterech wyszkoliło się do licencji zawodowej śmigłowcowej, a 18 do licencji mechanika lotniczego. Pod względem ilościowym to najlepszy wynik w kraju.

– Staramy się być liderami w tych obszarach, w których jest to możliwe – dodaje rektor Tofil. – Ten rok możemy zaliczyć do udanych, przynajmniej jeśli chodzi o finansowe zabezpieczenie działalności ośrodka. Nasi studenci mogą być spokojni o cały proces kształcenia lotniczego. Kwota przyznanej dotacji będzie mieć też prawdopodobnie wpływ na większy nabór w przyszłym roku.

Obecnie w PWSZ w Chełmie na specjalnościach pilotaż samolotowy i śmigłowcowy studiuje około 100 osób. Porównywalna liczba studentów zdobywa nie mniej poszukiwane na rynku pracy kwalifikacje mechanika lotniczego. W ubiegłym roku szkoleniem lotniczym objętych było 220 studentów, którzy łącznie zrealizowali ponad 6 tysięcy godzin szkolenia.

– Nasi absolwenci znaleźli zatrudnienie w Polskich Liniach Lotniczych LOT, Wizz Air, Ryanair, Travel Service oraz EnterAir – wylicza Łukasz Puzio, Dyrektor Centrum Lotniczego. – Oprócz tego są zatrudniani na stanowiskach instruktorskich w ośrodkach szkolenia oraz w aeroklubach. Są i tacy, którzy dołączyli do personelu naszego Ośrodka Kształcenia Lotniczego.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2017 o 08:18
szkolenie lotnicze mimo dotacji nie jest tanie. polecam zapoznanie się z poniższym tematem: ***lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/48-licencje_i_szkolenia_lotnicze/203-szkoly_i_uczelnie_o_profilu_lotniczym/55839-pwsz_chelm_szkolenie_lotnicze_dodatkowe_koszty.html reasumujcŁ podliczając całość wydatków łącznie z licencją ppl i zakwaterowaniem, oraz wszystkimi opłatami wymaganymi przez uczelnię w czasie edukacji pilotażu to łącznie da to kwotę, ok. 50 000 zł i ją powinno się mieć się na uwadze przed wyborem ścieżki swojej kariery.
Avatar
Absolwent / 9 marca 2017 o 11:05
W liniach aktualnie jest grubo ponad połowa absolwentów, wiele osób też pracuje/pracowało w międzyczasie jako instruktorzy w całej Polsce. Bicie piany i sugerowanie, że szkoła kształci kolejnych bezrobotnych jest nie na miejscu. Żeby się wypowiadać na temat wyjazdów w poszukiwaniu pracy trzeba choć trochę znać specyfikę tego zawodu i zasady w nim panujące i rozumieć, że pilot to nie zawód podwórkowy, czy lokalny i jak chce się dobrze zarabiać to się nie szuka pracy na byle łące z której startują samoloty. Niejednokrotnie ludzie wyjeżdżają z kraju i robią to w pełni świadomie i zgodnie z ich pomysłem na swoje życie, nie zawsze ze względu na lepsze pieniądze, bo w liniach w Polsce zarabia się w stosunku do kosztów życia bardzo dobrze, nieraz lepiej się wyjdzie niż zagranicą. Jak każdy zawód ten kierunek ma swoje lepsze i gorsze czasy na rynku i aktualnie jest dużo pracy.
W liniach aktualnie jest grubo ponad połowa absolwentów, wiele osób też pracuje/pracowało w międzyczasie jako instruktorzy w całej Polsce. Bicie piany i sugerowanie, że szkoła kształci kolejnych bezrobotnych jest nie na miejscu. Żeby się wypowiadać na temat wyjazdów w poszukiwaniu pracy trzeba choć trochę znać specyfikę tego zawodu i zasady w nim panujące i rozumieć, że pilot to nie zawód podwórkowy, czy lokalny i jak chce się dobrze zarabiać to się nie szuka pracy na byle łące z której startują samoloty. Niejednokrotnie ludzie wyjeżdżają z... rozwiń
Avatar
ala / 7 marca 2017 o 00:10
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Po pierwsze lubelskie to nie CAŁA POLSKA. Po drugie ja już widziałem jak lokalnie rozchwytywani są Informatycy, czy Inżynierowie. Jedni i drudzy myśląc o pracy muszą emigrować daleko stąd. Obecnie mamy nadwyżkę osób z wyższym wykształceniem. Jedynie co jakiś czas pojawia się oferta dla anglisty, widać jak szybko poprzednicy orientują się, że za tę pensję można jedynie wegetować i cyklicznie stąd wyfruwają. A ja grzecznie zadałem pytanie, ilu tych szczęśliwców znalazło zatrudnienie w zawodzie?
O! kolejny znawca tematu ...
O! kolejny znawca tematu ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 20:13
Po pierwsze lubelskie to nie CAŁA POLSKA. Po drugie ja już widziałem jak lokalnie rozchwytywani są Informatycy, czy Inżynierowie. Jedni i drudzy myśląc o pracy muszą emigrować daleko stąd. Obecnie mamy nadwyżkę osób z wyższym wykształceniem. Jedynie co jakiś czas pojawia się oferta dla anglisty, widać jak szybko poprzednicy orientują się, że za tę pensję można jedynie wegetować i cyklicznie stąd wyfruwają. A ja grzecznie zadałem pytanie, ilu tych szczęśliwców znalazło zatrudnienie w zawodzie?
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 20:04
Istnieją 4 osrodki akademickie szkolące pilotów.
Avatar
sssss / 6 marca 2017 o 17:12
Ooo POKRAK!
Avatar
qwerrty / 6 marca 2017 o 16:25
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A ile procent absolwentów pracuje w zawodzie? Bo można napisać, że absolwenci znaleźli pracę w wyuczonym zawodzie już przy liczbie dwóch z tysiąca. Szkoda, że w Chełmie nie ma serwisu samolotowego, albo chociażby w pobliskim Lublinie. Dobrze, że w Świdniku montują śmiglowce. Szkoda, bo to oznacza, że po tych studiach czeka ich migracja i opustoszenie regionu. Może czas najwyższy nawiązać współpracę z ADAC? Nie chodzi o serwisowanie aut, ale o to, że "Żółte Anioły" posiadają flotę śmigłowców i samolotow do transportu poszkodowanych. A ubezpieczenie asistans oferują znacznie lepsze i tansze jak polskie namiastki tego. To byłoby dobre, gdyby PWSZ prsekonała ich do założenia biur w Polsce, bo obecnie muszę jeździć do Niemiec, by z tego skorzystać. (obowiązuje na terenie całej "cywilizowanej" Europy i wykupuje się je na osobę, a nie tablice rejestracyjną). No i przydałaby się jakaś ekspresowka do Piask. Może nawet jednopasmowa, wowczas odległość do Lublina zmniejszyłaby się o 30 minut. I nie trzeba byłoby rozbijać rodzin.
Jaka migracja? Kolejny laik, który nie zna tematu, a zabiera głos i bije pianę. Na ten kierunek przyjeżdzają młodzi ludzie z całej Polski i są w pełni świadomi wyboru. To niejest szkoła o lokalnym, podwórkowym zasięgu ...
Jaka migracja? Kolejny laik, który nie zna tematu, a zabiera głos i bije pianę. Na ten kierunek przyjeżdzają młodzi ludzie z całej Polski i są w pełni świadomi wyboru. To niejest szkoła o lokalnym, podwórkowym zasięgu ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 15:29
Hehe Chełm wyprzedził Rzeszów :)
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 14:08
Gościu, pitolisz. Ludzie po kierunkach lotniczych z miejsca znajdują pracę w zawodzie, bo w tej branży są duże niedobory. A że w nie w Chełmie i okolicach? Takie życie, całego świata nie naprawisz.
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 13:16
A ile procent absolwentów pracuje w zawodzie? Bo można napisać, że absolwenci znaleźli pracę w wyuczonym zawodzie już przy liczbie dwóch z tysiąca. Szkoda, że w Chełmie nie ma serwisu samolotowego, albo chociażby w pobliskim Lublinie. Dobrze, że w Świdniku montują śmiglowce. Szkoda, bo to oznacza, że po tych studiach czeka ich migracja i opustoszenie regionu. Może czas najwyższy nawiązać współpracę z ADAC? Nie chodzi o serwisowanie aut, ale o to, że "Żółte Anioły" posiadają flotę śmigłowców i samolotow do transportu poszkodowanych. A ubezpieczenie asistans oferują znacznie lepsze i tansze jak polskie namiastki tego. To byłoby dobre, gdyby PWSZ prsekonała ich do założenia biur w Polsce, bo obecnie muszę jeździć do Niemiec, by z tego skorzystać. (obowiązuje na terenie całej "cywilizowanej" Europy i wykupuje się je na osobę, a nie tablice rejestracyjną). No i przydałaby się jakaś ekspresowka do Piask. Może nawet jednopasmowa, wowczas odległość do Lublina zmniejszyłaby się o 30 minut. I nie trzeba byłoby rozbijać rodzin.
A ile procent absolwentów pracuje w zawodzie? Bo można napisać, że absolwenci znaleźli pracę w wyuczonym zawodzie już przy liczbie dwóch z tysiąca. Szkoda, że w Chełmie nie ma serwisu samolotowego, albo chociażby w pobliskim Lublinie. Dobrze, że w Świdniku montują śmiglowce. Szkoda, bo to oznacza, że po tych studiach czeka ich migracja i opustoszenie regionu. Może czas najwyższy nawiązać współpracę z ADAC? Nie chodzi o serwisowanie aut, ale o to, że "Żółte Anioły" posiadają flotę śmigłowców i samolotow do transportu poszkodowanych.... rozwiń
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2017 o 08:18
szkolenie lotnicze mimo dotacji nie jest tanie. polecam zapoznanie się z poniższym tematem: ***lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/48-licencje_i_szkolenia_lotnicze/203-szkoly_i_uczelnie_o_profilu_lotniczym/55839-pwsz_chelm_szkolenie_lotnicze_dodatkowe_koszty.html reasumujcŁ podliczając całość wydatków łącznie z licencją ppl i zakwaterowaniem, oraz wszystkimi opłatami wymaganymi przez uczelnię w czasie edukacji pilotażu to łącznie da to kwotę, ok. 50 000 zł i ją powinno się mieć się na uwadze przed wyborem ścieżki swojej kariery.
Avatar
Absolwent / 9 marca 2017 o 11:05
W liniach aktualnie jest grubo ponad połowa absolwentów, wiele osób też pracuje/pracowało w międzyczasie jako instruktorzy w całej Polsce. Bicie piany i sugerowanie, że szkoła kształci kolejnych bezrobotnych jest nie na miejscu. Żeby się wypowiadać na temat wyjazdów w poszukiwaniu pracy trzeba choć trochę znać specyfikę tego zawodu i zasady w nim panujące i rozumieć, że pilot to nie zawód podwórkowy, czy lokalny i jak chce się dobrze zarabiać to się nie szuka pracy na byle łące z której startują samoloty. Niejednokrotnie ludzie wyjeżdżają z kraju i robią to w pełni świadomie i zgodnie z ich pomysłem na swoje życie, nie zawsze ze względu na lepsze pieniądze, bo w liniach w Polsce zarabia się w stosunku do kosztów życia bardzo dobrze, nieraz lepiej się wyjdzie niż zagranicą. Jak każdy zawód ten kierunek ma swoje lepsze i gorsze czasy na rynku i aktualnie jest dużo pracy.
W liniach aktualnie jest grubo ponad połowa absolwentów, wiele osób też pracuje/pracowało w międzyczasie jako instruktorzy w całej Polsce. Bicie piany i sugerowanie, że szkoła kształci kolejnych bezrobotnych jest nie na miejscu. Żeby się wypowiadać na temat wyjazdów w poszukiwaniu pracy trzeba choć trochę znać specyfikę tego zawodu i zasady w nim panujące i rozumieć, że pilot to nie zawód podwórkowy, czy lokalny i jak chce się dobrze zarabiać to się nie szuka pracy na byle łące z której startują samoloty. Niejednokrotnie ludzie wyjeżdżają z... rozwiń
Avatar
ala / 7 marca 2017 o 00:10
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Po pierwsze lubelskie to nie CAŁA POLSKA. Po drugie ja już widziałem jak lokalnie rozchwytywani są Informatycy, czy Inżynierowie. Jedni i drudzy myśląc o pracy muszą emigrować daleko stąd. Obecnie mamy nadwyżkę osób z wyższym wykształceniem. Jedynie co jakiś czas pojawia się oferta dla anglisty, widać jak szybko poprzednicy orientują się, że za tę pensję można jedynie wegetować i cyklicznie stąd wyfruwają. A ja grzecznie zadałem pytanie, ilu tych szczęśliwców znalazło zatrudnienie w zawodzie?
O! kolejny znawca tematu ...
O! kolejny znawca tematu ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 20:13
Po pierwsze lubelskie to nie CAŁA POLSKA. Po drugie ja już widziałem jak lokalnie rozchwytywani są Informatycy, czy Inżynierowie. Jedni i drudzy myśląc o pracy muszą emigrować daleko stąd. Obecnie mamy nadwyżkę osób z wyższym wykształceniem. Jedynie co jakiś czas pojawia się oferta dla anglisty, widać jak szybko poprzednicy orientują się, że za tę pensję można jedynie wegetować i cyklicznie stąd wyfruwają. A ja grzecznie zadałem pytanie, ilu tych szczęśliwców znalazło zatrudnienie w zawodzie?
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 20:04
Istnieją 4 osrodki akademickie szkolące pilotów.
Avatar
sssss / 6 marca 2017 o 17:12
Ooo POKRAK!
Avatar
qwerrty / 6 marca 2017 o 16:25
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A ile procent absolwentów pracuje w zawodzie? Bo można napisać, że absolwenci znaleźli pracę w wyuczonym zawodzie już przy liczbie dwóch z tysiąca. Szkoda, że w Chełmie nie ma serwisu samolotowego, albo chociażby w pobliskim Lublinie. Dobrze, że w Świdniku montują śmiglowce. Szkoda, bo to oznacza, że po tych studiach czeka ich migracja i opustoszenie regionu. Może czas najwyższy nawiązać współpracę z ADAC? Nie chodzi o serwisowanie aut, ale o to, że "Żółte Anioły" posiadają flotę śmigłowców i samolotow do transportu poszkodowanych. A ubezpieczenie asistans oferują znacznie lepsze i tansze jak polskie namiastki tego. To byłoby dobre, gdyby PWSZ prsekonała ich do założenia biur w Polsce, bo obecnie muszę jeździć do Niemiec, by z tego skorzystać. (obowiązuje na terenie całej "cywilizowanej" Europy i wykupuje się je na osobę, a nie tablice rejestracyjną). No i przydałaby się jakaś ekspresowka do Piask. Może nawet jednopasmowa, wowczas odległość do Lublina zmniejszyłaby się o 30 minut. I nie trzeba byłoby rozbijać rodzin.
Jaka migracja? Kolejny laik, który nie zna tematu, a zabiera głos i bije pianę. Na ten kierunek przyjeżdzają młodzi ludzie z całej Polski i są w pełni świadomi wyboru. To niejest szkoła o lokalnym, podwórkowym zasięgu ...
Jaka migracja? Kolejny laik, który nie zna tematu, a zabiera głos i bije pianę. Na ten kierunek przyjeżdzają młodzi ludzie z całej Polski i są w pełni świadomi wyboru. To niejest szkoła o lokalnym, podwórkowym zasięgu ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 15:29
Hehe Chełm wyprzedził Rzeszów :)
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 14:08
Gościu, pitolisz. Ludzie po kierunkach lotniczych z miejsca znajdują pracę w zawodzie, bo w tej branży są duże niedobory. A że w nie w Chełmie i okolicach? Takie życie, całego świata nie naprawisz.
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 13:16
A ile procent absolwentów pracuje w zawodzie? Bo można napisać, że absolwenci znaleźli pracę w wyuczonym zawodzie już przy liczbie dwóch z tysiąca. Szkoda, że w Chełmie nie ma serwisu samolotowego, albo chociażby w pobliskim Lublinie. Dobrze, że w Świdniku montują śmiglowce. Szkoda, bo to oznacza, że po tych studiach czeka ich migracja i opustoszenie regionu. Może czas najwyższy nawiązać współpracę z ADAC? Nie chodzi o serwisowanie aut, ale o to, że "Żółte Anioły" posiadają flotę śmigłowców i samolotow do transportu poszkodowanych. A ubezpieczenie asistans oferują znacznie lepsze i tansze jak polskie namiastki tego. To byłoby dobre, gdyby PWSZ prsekonała ich do założenia biur w Polsce, bo obecnie muszę jeździć do Niemiec, by z tego skorzystać. (obowiązuje na terenie całej "cywilizowanej" Europy i wykupuje się je na osobę, a nie tablice rejestracyjną). No i przydałaby się jakaś ekspresowka do Piask. Może nawet jednopasmowa, wowczas odległość do Lublina zmniejszyłaby się o 30 minut. I nie trzeba byłoby rozbijać rodzin.
A ile procent absolwentów pracuje w zawodzie? Bo można napisać, że absolwenci znaleźli pracę w wyuczonym zawodzie już przy liczbie dwóch z tysiąca. Szkoda, że w Chełmie nie ma serwisu samolotowego, albo chociażby w pobliskim Lublinie. Dobrze, że w Świdniku montują śmiglowce. Szkoda, bo to oznacza, że po tych studiach czeka ich migracja i opustoszenie regionu. Może czas najwyższy nawiązać współpracę z ADAC? Nie chodzi o serwisowanie aut, ale o to, że "Żółte Anioły" posiadają flotę śmigłowców i samolotow do transportu poszkodowanych.... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 0

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 1

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 2

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 19 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 30 63

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 11 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 14

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 7 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!