poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Aktywne kobiety zjechały do Sawina (zdjęcia)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lipca 2012, 16:10
Autor: sad

 (Joanna Sadowska)
(Joanna Sadowska)

Prawdziwe tłumy zgromadziło zorganizowane w Sawinie IV Forum Kobiet Aktywnych. Imprezę honorowym patronatem objęła małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska.

Forum Kobiet Aktywnych, to pomysł Stowarzyszenia Równych Szans "Bona Fides” z Lublina. Co roku impreza organizowana jest w innej miejscowości. Tym razem wybór padł na Sawin.

Uczestników forum nie odstraszył ponad trzydziestostopniowy upał. Przez cą niedzielę na sawińskim stadionie trwały warsztaty, pokazy i panele dyskusyjne. Były kiermasze rękodzieła i degustacja regionalnych potraw przygotowanych przez gospodynie z całego województwa lubelskiego.

Rozstrzygnięto też konkurs "Kobieta Aktywna Lubelszczyzny 2012”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
a
Chełmianin N
Gosia
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

a
a (14 września 2012 o 18:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (9 lipca 2012 o 18:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czytajcie ze zrozumieniem ,zaś wnioski same się nasuwają,że ludzie prawdy nie znają i przyjmują bezmyślnie,to co inni celowo narzucają.Nie pamiętam ile czasu temu pisałem i zwróciłem uwagę, tylko na niepoprawność nazwy i podałem,że powinno brzmieć Aktywna Kobieta z Lubelskiego.Lubelszczyzna w urojeniach istnieje,bo w rzeczywistości nie istnieje.Jeśli Panie są innego zdania,niech wskażą podstawę prawną i naukową.Idea aktywizacji kobiet,jest słuszna i tego nie krytykowałem,bo z czasów PRL-u już ją znałem.
Rozwiń
Gosia
Gosia (4 lipca 2012 o 07:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy te dane są tajne, bo nigdzie nie ma kto dostał te statuetki? Które Panie są najbardziej aktywne na Lubelszczyźnie ?
Rozwiń
Organizatorka
Organizatorka (3 lipca 2012 o 22:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po pierwsze, nazwa konkursu brzmiała "Kobieta Aktywna Lubelszczyzny 2012", po drugie, to tylko nazwa, a nie o nazwę tu chodzi, lecz o idęę. Nie zrozumie tego ten, kto w Forum nie uczestniczył i nie widział aktywnych Pań, które otrzymały statuetki. Zamiast krytykować może warto rozejrzeć się wkoło i docenić aktywne kobiety, które działają w lokalnych społecznościach, by poczuły się dowartościowane nie tylko raz w roku podczas Forum Kobiet Aktywnych. Dziękujemy jednak za uwagi, wyciągniemy z nich wnioski na przyszłość.
J.K.
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (2 lipca 2012 o 18:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Konkurs "Aktywna Kobieta Lubelszczyzny 2012",wymyśliła niedouczona tępa głowa,co nie rozumie ,że w nazewnictwie obowiązuje podstawa naukowa.Douczcie się aktywne Panie i poczytajcie,co o tym sądzą Panowie i Panie.

RADA JĘZYKA POLSKIEGO
PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK
Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011

Szanowny Panie,
Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten
powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,
wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy:
Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),
Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),
Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.
Łączę wyrazy szacunku
/-/ dr Katarzyna Kłosińska
Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW
pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:
" Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne aaumocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.
WIKIPEDYŚCI.
My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia
2011(CET)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!