Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

19 listopada 2013 r.
21:11
Edytuj ten wpis

Aquapark w Chełmie nie będzie przynosił strat. Jeśli przyjedzie 250 tys. osób

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
120 31 A A
Aquapark w Chełmie (Schick i projektanci)
Aquapark w Chełmie (Schick i projektanci)

Inwestycja warta 37 mln złotych ma wyjść na zero. Uda się to, jeśli z wodnych atrakcji rocznie skorzysta 250-300 tysięcy gości. Czy to realne w niespełna 70-tysięcznym mieście?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przetarg na wyłonienie wykonawcy ma zostać rozstrzygnięty w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Budowa Chełmskiego Centrum Sportów Wodnych ruszy na wiosnę. Według wstępnych szacunków, budowa aquaparku będzie kosztować 37 mln złotych. Skąd miasto weźmie te pieniądze?

– Inwestycję sfinansujemy, wypuszczając miejskie obligacje. Już nad tym pracujemy – mówi Zbigniew Mazurek, prezes spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie, odpowiedzialny za tę inwestycję. – Budowa zajmie 18 miesięcy. A zatem pod koniec III lub na początku IV kwartału 2015 roku moglibyśmy ruszyć – dodaje.

Plan zakłada, że aquapark nie będzie przynosił strat. – Bilans musi być na zero – zastrzega Zbigniew Mazurek. Założenia ambitne, ale czy realne?

– Mam wątpliwości, czy ten scenariusz uda się zrealizować. Wszystkie tego typu obiekty w kraju są deficytowe – zauważa Piotr Franaszek, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.
W Chełmie mają jednak inne zdanie. – Jesteśmy na końcowym etapie pisania biznesplanu. Według naszych szacunków, rocznie aquapark odwiedzi od 250 do 300 tysięcy gości – dodaje Mazurek.

Chełmianie opierają się m.in. na danych z pływalni w Zamościu. – Tamtejszy basen rocznie odwiedza 150 tysięcy osób. Nasz aquapark będzie jedynym takim obiektem w promieniu 200 kilometrów, najbliższy jest w Radomiu. Już mamy pytania z całego regionu, kiedy ruszymy – dodaje Mazurek. – To są bardzo ambitne założenia. Trzymam kciuki, aby się udało – dodaje Franaszek.

Chełmianie są pewni swojego, bo w rękawie chowają ukraińskiego asa. – Żyjemy w największym mieście objętym małym ruchem granicznym. Do nas Ukraińcy, np. z Kowla, mogą przyjechać bez wizy. Już mamy sygnały, że nasza inwestycja budzi ogromne zainteresowanie po wschodniej stronie granicy – zdradza Mazurek. I dodaje – Aquapark to nie tylko baseny, ale także strefa fitness, korty do squasha, czterotorowa kręgielnia, gastronomia, a w przyszłości też centrum zakupowe.

Jakie będą ceny? – Jesteśmy na etapie kalkulacji. Bazą będzie cena biletu na pływalnię, czyli 8 zł za godzinę. Bierzemy pod uwagę możliwości finansowe mieszkańców Chełma – dodaje Mazurek.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 stycznia 2014 o 18:14

Prawdziwe pieniądze  http://pieniazek.latwy.pl  Sprawdź i zacznij zarabiać!

Avatar
jolka / 20 stycznia 2014 o 12:50

bez komentarza,tak powstanie jak i lodowisko.

Avatar
jak tak można / 27 listopada 2013 o 19:18

nie daj się nabrać obłupią kasę z karty

Avatar
Gość / 25 listopada 2013 o 11:18

Ciężko coś powiedzieć na ten temat.

Pytanko. Znalazłem na tym forum przed chwilą stronkę dzięki której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu.
Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa ale wydaje sie fajne.

Sprawdzaliście? http://tnij.us/lokaliz

Avatar
Gość / 24 listopada 2013 o 10:31

Hmmm...nie wiem co powiedziec.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://urwij.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
hehe / 23 listopada 2013 o 22:57

250 000 osób rocznie... czyli 700 dziennie? Jestem optymistą ale wobec takiego warunku, aquapark będzie przynosił straty.

Avatar
yogi / 22 listopada 2013 o 12:21

Albo budowac cos zajeb....istego albo dajcie sobie na luz. Zalezy jaki aquapark? Jak ma być popierdułka to szkoda czasu, nerwów, kasy i tych haseł. Wybudujcie najwiekszy aquapark w Polsce jeden z naj naj w Europie to bedzie w cholere ludzi z calego woj i innych i  wschodni sasiedzi. Przynajmniej Chelmm by mial wkoncu jakas reklame i kazdy by wiedzial gdzie on jest. A jak chcecie zrobic sadzawke z 1-2 zjezdzalniami to pytam po co ?

Avatar
yogi / 22 listopada 2013 o 12:14

Ukraińcy będą przyjeżdżali się wykąpać :/

Białorusinie również i może Rosjanie z Putinem może nawet

Avatar
Symetric / 22 listopada 2013 o 11:31

Hurra! Tysiące bezrobotnych Chełmian z pewnością się ucieszy.... Kolejna inwestycja generująca olbrzymie koszty...

Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 10:27

Ja już sama nie wiem.....

Znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://lokaliz.pl
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zajebiste :D

Avatar
Gość / 21 stycznia 2014 o 18:14

Prawdziwe pieniądze  http://pieniazek.latwy.pl  Sprawdź i zacznij zarabiać!

Avatar
jolka / 20 stycznia 2014 o 12:50

bez komentarza,tak powstanie jak i lodowisko.

Avatar
jak tak można / 27 listopada 2013 o 19:18

nie daj się nabrać obłupią kasę z karty

Avatar
Gość / 25 listopada 2013 o 11:18

Ciężko coś powiedzieć na ten temat.

Pytanko. Znalazłem na tym forum przed chwilą stronkę dzięki której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu.
Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa ale wydaje sie fajne.

Sprawdzaliście? http://tnij.us/lokaliz

Avatar
Gość / 24 listopada 2013 o 10:31

Hmmm...nie wiem co powiedziec.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://urwij.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
hehe / 23 listopada 2013 o 22:57

250 000 osób rocznie... czyli 700 dziennie? Jestem optymistą ale wobec takiego warunku, aquapark będzie przynosił straty.

Avatar
yogi / 22 listopada 2013 o 12:21

Albo budowac cos zajeb....istego albo dajcie sobie na luz. Zalezy jaki aquapark? Jak ma być popierdułka to szkoda czasu, nerwów, kasy i tych haseł. Wybudujcie najwiekszy aquapark w Polsce jeden z naj naj w Europie to bedzie w cholere ludzi z calego woj i innych i  wschodni sasiedzi. Przynajmniej Chelmm by mial wkoncu jakas reklame i kazdy by wiedzial gdzie on jest. A jak chcecie zrobic sadzawke z 1-2 zjezdzalniami to pytam po co ?

Avatar
yogi / 22 listopada 2013 o 12:14

Ukraińcy będą przyjeżdżali się wykąpać :/

Białorusinie również i może Rosjanie z Putinem może nawet

Avatar
Symetric / 22 listopada 2013 o 11:31

Hurra! Tysiące bezrobotnych Chełmian z pewnością się ucieszy.... Kolejna inwestycja generująca olbrzymie koszty...

Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 10:27

Ja już sama nie wiem.....

Znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://lokaliz.pl
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zajebiste :D

Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 26

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!