środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Artysta z Lublina laureatem Warsztatów Artystycznych Pieńków 2011

  Edytuj ten wpis
Autor: (bar)

Laureatem tegorocznych Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych Pieńków 2011 został lublinianin Ser
Laureatem tegorocznych Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych Pieńków 2011 został lublinianin Ser

Sergiusz Powałka został laureatem zorganizowanych już po raz dziesiąty przez Fundację Marka Marii Pieńkowskiego Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych Pieńków. Tym razem wzięło w nich udział 13 artystów z uczelnianych ośrodków w kraju oraz białoruskiego Mińska.

Po dwóch tygodniach intensywnej pracy twórczej swoje prace pokazali na wystawie poplenerowej w Atelier Pieńków, czyli galerii przy polskiej rezydencji Pieńkowskich w podchełmskich Lipinkach.

Zaprezentowane obrazy zostały poddane ocenie jury, zdominowanego przez rektorów i profesorów uczelni artystycznych. Sergiusz Powałka został przez nich wskazany większością głosów w tajnym głosowaniu. Laureat pochodzi z Lublina i jest tegorocznym dyplomantem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Prezes Fundacji uhonorował wszystkich uczestników jubileuszowego pleneru srebrnym Medalem Suchekownaty, a laureat otrzymał dodatkowo 5 tys. dolarów. Uroczystość zakończenia X, a więc jubileuszowych warsztatów była też okazją do ogłoszenia wyników konkursu "Najwybitniejszy młody malarz pierwszej dekady XXI wieku".

Jego organizatorem również była Fundacja Marka Marii Pieńkowskiego. Do półfinału to samo jury, które wyłoniło laureata warsztatów dopuściło prace 10 artystów. Ostatecznie jego decyzją malarzem dekady została Ewelina Sośniak, absolwentka ASP we Wrocławiu.

Poza tytułem uhonorowana została premią w wysokości 15 tys. dolarów oraz złotym oficjalnym fundacyjnym medalem Suchwkownaty. Fundacja chce jej także zorganizować trzy prestiżowe wystawy w kraju, Europie i Knoxville, gdzie mieszka i pracuje Pieńkowski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!