poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Bandyta postrzelił z wiatrówki niepełnosprawnego

  Edytuj ten wpis
Autor: łm

 (Archiwum)
(Archiwum)

Podszedł do starszego mężczyzny i z dwóch metrów oddał strzał. 64-latek trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Kręciszówce (pow. opolski). - Około godz. 17 policjanci dostali zgłoszenie, że ktoś postrzelił z wiatrówki głuchoniemego mężczyznę, który szedł ulicą - mówi asp. Edyta Żur z opolskiej policji.

Świadkiem była siostrzenica niepełnosprawnego. Bandyta podszedł do niego i oddał strzał z około dwóch metrów. Ranny w biodro 64-latek trafił do szpitala.

- Podejrzany 44-letni Henryk P. nie został zatrzymany, ale będzie przesłuchany. Podobnie jak inny mężczyzna, który z nim szedł i siostrzenica poszkodowanego. Zabezpieczyliśmy też wiatrówkę - dodaje asp. Żur. - Postępowanie toczy się w kierunku używania broni pneumatycznej poza strzelnicą. Grozi za to areszt lub grzywna - kończy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Karoooool
Animek
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Karoooool
Karoooool (4 października 2012 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Zabezpieczyliśmy też wiatrówkę - dodaje asp. Żur. - Postępowanie toczy się w kierunku używania broni pneumatycznej poza strzelnicą. Grozi za to areszt lub grzywna - kończy."

To "postępowanie" raczej można sobie darować, bo mało prawdopodobne jest, żeby owa wiatrówka była bronią pneumatyczną w rozumieniu Ustawy o Broni i Amunicji.
Dla ułatwienia:
[center][font="TimesNewRomanPS-BoldMT"]Art. 8.[/font][/center]
[left][font="TimesNewRomanPSMT"]W rozumieniu ustawy broni[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]ą [/font][font="TimesNewRomanPSMT"]pneumatyczn[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]ą [/font][font="TimesNewRomanPSMT"]jest niebezpieczne dla [/font][font="TimesNewRomanPSMT"]ż[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]ycia lub zdrowia[/font][/left]
[left][font="TimesNewRomanPSMT"]urz[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]ą[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]dzenie, które w wyniku dzia[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]ł[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]ania spr[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]ęż[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]onego gazu jest zdolne do wystrzelenia[/font][/left]
[left][font="TimesNewRomanPSMT"]pocisku z lufy lub elementu j[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]ą [/font][font="TimesNewRomanPSMT"]zast[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]ę[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]puj[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]ą[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]cego i przez to zdolne do ra[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]ż[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]enia celu na[/font][/left]
[left][font="TimesNewRomanPSMT"]odleg[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]ł[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]o[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]ść[/font][font="TimesNewRomanPSMT"], a energia kinetyczna pocisku opuszczaj[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]ą[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]cego luf[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]ę [/font][font="TimesNewRomanPSMT"]lub element j[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]ą [/font][font="TimesNewRomanPSMT"]zast[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]ę[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]puj[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]ą[/font][font="TimesNewRomanPSMT"]cy[/font][/left]
[font="TimesNewRomanPSMT"]przekracza 17 J.[/font]
Rozwiń
Animek
Animek (4 października 2012 o 09:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czegoś tu nie rozumiem. Ktoś strzelił do człowieka i grozi mu grzywna za używanie broni poza strzelnicą a gdyby trafił w serce to też byłaby grzywna?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!