poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Chełm

Będzie bliżej do poradni

  Edytuj ten wpis

Szkoły w większym niż dotychczas stopniu chcą świadczyć uczniom i rodzicom pomoc pedagogiczną i psychologiczną.

Sposobem na to ma być utworzenie sieci punktów konsultacyjnych dotyczących przemocy w szkołach. W Chełmie mają być dwa takie punkty i drugie tyle w powiecie.
Idea utworzenia punktów wynika z rządowego programu poprawy stanu bezpieczeństwa w szkołach pod nazwą "Zero tolerancji w szkole”. Rząd zapewnił na to pieniądze, a zadanie tworzenia punktów powierzył poradniom pedagogiczno psychologicznym. Propozycje ich lokalizacji mieli przygotować samorządowcy.
- W Chełmie punkty konsultacyjne chcemy utworzyć w Szkole Podstawowej nr 8 oraz Zespole Szkół Zawodowych nr 4 - mówi Augustyn Okoński, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Chełm. - Wybór oczywiście nie jest przypadkowy. "Ósemka” to największa szkoła w mieście, a do ZSzZ nr 4 przyjezdni będą mieli najbliżej.
Jak nas poinformowała Stanisława Dobrowolska ze Starostwa Powiatowego w Chełmie w powiecie punkty konsultacyjne mają być urządzone w Zespole Szkół w Lisznie (gm. Rejowiec Fabryczny) oraz w Zespole Szkół w Białopolu. O wyborze lokalizacji zadecydowały względy jedynie geograficzne, a nie to, że akurat te placówki w sposób szczególny borykają się z problemem przemocy.
- Informacja, ze punkt konsultacyjny będzie w naszej szkole bardzo mnie ucieszyła - mówi Maria Dudek, dyrektor ZSzZ nr 4. - Z własnego doświadczenia wiem, że jest on potrzebny. Ważne jest i to, że dzięki takim punktom rodzice będą mieli bliższy kontakt z poradnią.
W związku z zadaniem tworzenia punktów konsultacyjnych poradnie mają otrzymać po około 5,5 tys. zł. Okresem próbnym będzie listopad. Jeśli praktyka potwierdzi potrzebę ich utrzymywania, to nadal będą finansowane ze środków rządowych. Mają pracować dwa razy w tygodniu przez cztery godziny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!