niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Chełm

Bez rachunku pieniędzy nie będzie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 sierpnia 2006, 18:03

Rolnicy, którzy oszczędzali na oleju napędowym i kupowali go poza stacjami paliw, mają problem. Choć też wydawali pieniądze na paliwo nie dostaną dopłaty. Na częściowy zwrot wydatków mogą za to liczyć ci, którzy zbierali faktury.

Wnioski o dopłaty do oleju napędowego rolnicy będą mogli składać w urzędach gmin już za tydzień. Dokumenty będą przyjmowane do końca września. Na zebranie faktur zostało więc mało czasu. Tym bardziej, że aby dostać dopłatę w maksymalnej wysokości czyli 38,70 zł, trzeba udokumentować, wykupienie 86 litrów paliwa na hektar.
- Jeżeli z faktur będzie wynikało, że rolnik kupił mniej paliwa, to płatność będzie pomniejszana - mówi Danuta Pawluk z Urzędu Gminy w Hannie. - Pieniądze będą wypłacane od listopada. Zainteresowani sami zdecydują czy chcą otrzymać gotówkę w kasie czy dostać pieniądze na konto.
Na dopłatach skorzystają najbardziej właściciele wielohektarowych gospodarstw. Jednak jeśli uprawiają pola na terenie kilku gmin, formalności nie załatwią w jednym urzędzie.
- Rolnicy powinni ubiegać się o pieniądze w tych gminach, gdzie mają pola. W każdej z nich przysługuje im wypłata odpowiadająca wielkości uprawianego na danym terenie areału - wyjaśnia Pawluk. - Dlatego, jeśli ktoś ma po dwa hektary w trzech gminach, to występuje z wnioskiem do każdej z nich, ale tylko na dwa hektary.
Urzędnicy podkreślają, że najważniejsze są rachunki. Bez nich wnioski nie będą rozpatrywane. Pod uwagę będą brane tylko faktury wystawione w tym roku. Również takie bez numeru pojazdu. Większość rolników pamiętała o tym już w styczniu i rachunki gromadziła. Potwierdzają to pracownicy stacji paliw. - Jeszcze w tamtym roku rolnicy nie pytali o faktury - mówi pracownica stacji paliw w Stołpiu. - Ale w tym prosi o nie prawie każdy.
Stracą ci, którzy zaopatrywali się w paliwo w nielegalnych źródłach. Choć kupując je po niższej niż na stacjach cenie zaoszczędzili, to teraz o dopłacie do oleju mogą tylko pomarzyć. Bo bez faktur, pieniędzy nie będzie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!